Oyun ve espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biri olan Vodafone FreeZone, ana sponsoru olduğu FUT Esports işbirliğiyle yeni bir turnuva düzenleyecek. Brawl Stars Yaz Turnuvası’nda toplam 32 takımdan 96 oyuncu mücadele edecek. Online olarak gerçekleşecek turnuvaya Türkiye’nin her yerinden katılım olacak.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone ile oyun ve espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biri olmaya devam ediyor. Gençlik markasının ana sponsoru olduğu FUT Esports işbirliğiyle 28-29-30 Haziran tarihlerinde yeni bir turnuva düzenleyecek. Vodafone FreeZone Brawl Stars Yaz Turnuvası’nda toplam 32 takımdan 96 oyuncu mücadele edecek. İlk 2 gün grup elemelerinin yapılacağı turnuvanın final günü ise 8 takım çeyrek, yarı ve büyük finalde karşılaşacak. Online olarak gerçekleşecek turnuvaya Türkiye’nin her yerinden katılım olacak. Tanınmış oyun influencer’ları Rozetmen, Onur Bilge, OyunGemisi34 ve Oyunların Ustası’nın liderlik edeceği 4 takımın da yarışacağı turnuva YouTube’dan izlenebilecek.

Brawl Stars Yaz Turnuvası, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ve FUT Esports Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu’nun katılımıyla, Avrupa’nın en büyük oyun evlerinden FUTHOUSE’ta düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. Turnuva detaylarının yanı sıra Brawl Stars oyununun dinamik ve taktiklerinin de paylaşıldığı etkinlikte, tabletlerle sahnede Brawl Stars oyunu deneyimlendi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Vodafone FreeZone olarak, Türkiye’de oyun ve espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biriyiz. Bugüne kadar bu geniş ekosistemin büyümesine destek olduk, bundan sonra da olmaya devam etmek amacındayız. Espor pazarına 8 yıl önce girdik. Bu süreçte yaklaşık 63 milyon TL’lik yatırım yaptık. Esporu destekleyen marka olarak baktığımızda, sektörümüzde birinci sıradayız. Espor alanında pek çok önemli sponsorluğa da imza attık. 2022’den bu yana başarıyla sürdürdüğümüz FUT Esports işbirliğiyle sponsorluk alanımızı genişletip tek bir oyuna değil birçok oyuna ve dolayısıyla daha geniş bir oyuncu kitlesine ulaşma imkânı bulduk. Ayrıca, FUT Esports ile birlikte çeşitli oyun turnuvaları düzenliyoruz. Bugün duyurusunu yaptığımız Brawl Stars Yaz Turnuvası da bunlardan biri. Online olarak gerçekleşecek turnuvamıza Türkiye’nin her yerinden katılım olacak. Tüm takımlara şimdiden başarılar diliyoruz.”

Turnuvayı değerlendiren FUT Esports Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu, “Vodafone FreeZone sponsorluğunda FUT Esports olarak birçok farklı branşta şampiyonluk yaşadık. Bu branşlardan bir tanesi de Brawl Stars. 2023 senesinde EMEA şampiyonluğu sonrasında dünya finallerinde mücadele edip ülkemizi temsil ettik. Brawl Stars 2024 senesinde Türkiye’de en fazla oynanan mobil oyun konumunda ve esporun yanında casual olarak da çok büyük kitlelere ulaşıyor. Biz de ortağımla vakit buldukça, ya beraber ya da karşı karşıya oynuyoruz. Değerli ana sponsorumuzun katkılarıyla harika bir turnuva bizi bekliyor. Çok keyifli geçeceğine eminim. Tüm katılımcılara başarılar diliyor, yayıncılara ve emek veren herkese teşekkür ediyorum.”

Sürpriz ödüller verilecek

Yapılan açıklamaya göre, Brawl Stars Yaz Turnuvası kapsamında hem katılımcılar, hem de kazananlar için sürpriz ödüller verilecek. Turnuvada birinci gelen takım üyelerine akıllı telefon, ikinci gelen takım üyelerine tablet ve üçüncü gelen takım üyelerine akıllı saat hediye edilecek. Ayrıca, turnuvadaki katılımcı oyunculara Brawl Stars oyun içi kod hediyeleri de verilecek.

EURO 2024: Polonya: 1 - Avusturya: 3 EURO 2024: Polonya: 1 - Avusturya: 3

FUT Esports işbirliğiyle genç oyunseverlere destek oluyor

Vodafone FreeZone, FUT Esports işbirliğiyle, hem esporu takip eden gençleri hem de espor ekosistemini destekliyor. Türkiye’nin en büyük espor kulüplerinden biri olan FUT Esports’un ana sponsoru olan gençlik markası, bu işbirliği kapsamında bir yandan oyun endüstrisini geliştirecek yeni ve faydalı içerikler üretiyor, bir yandan da oyun turnuvaları ve Twitch yayınlarında hem takımın hem esporseverlerin yanında yer alarak Türkiye’deki espor ekosisteminin gelişmesine katkıda bulunuyor.

Vodafone, esporda önemli işbirliklerine imza attı

Operatör, espor alanında bugüne kadar pek çok sponsorluk gerçekleştirdi. 2017’de esporun güçlü takımlarından Bahçeşehir SuperMassive Esports iş ortaklığıyla ilk adımını atan operatör, 2018’de Riot Games ile daha kapsamlı ve büyük bir adım atarak, Türkiye’deki en büyük profesyonel espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne isim sponsoru oldu. 2019 sonunda Türkiye Espor Federasyonu’nun düzenlediği ilk resmi espor turnuvası TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’na ismini veren operatör, 2021’de oyun portföyüne Riot Games’in mobil oyunu Wild Rift’i kattı. Aynı yıl Lokum Games ile beraber Zula FreeZone CUP 2021’i gerçekleştiren operatör, 2022’nin ilk aylarında ise Free Fire 5G Turnuvası’nı düzenledi. 2022’de FUT Esports ile sponsorluk anlaşmasına imza atan operatör, bu işbirliği kapsamında, 2023’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak, Türkiye’nin en büyük iki espor takımı olan FUT Esports ve BBL Esports’un karşı karşıya geldiği 100. Yıl VALORANT Gösteri Maçı’na ana sponsor olarak en büyük desteği sağladı.

Gerçek zamanlı strateji oyunu

Supercell tarafından 2017’de tanıtılan Brawl Stars, 6-16 yaş arası oyuncuların 3’er kişilik gruplarla oynadığı bir çokoyunculu gerçek zamanlı strateji oyunu. Brawl Stars’ta, karşı takımdan önce haritada yer alan bayrağı ele geçirmek ve kendi takımının üssüne taşımak amaçlanıyor. Takımların üsleri, oyunda yer alan haritanın farklı uçlarında yer alıyor. Toplam 44 karakterin bulunduğu oyunda düzenlenen maçlar ortalama 3 dakika sürüyor.

Kaynak: iha