Türk Hava Yollarının 7 Şubat Salı günü saat 19:20'de İstanbul-Sinop uçuşu ile 20:40 Sinop-İstanbul seferinin iptal edildiği belirtildi. 

Bu arada Türk Hava Yolları, tahliye uçuşu gerçekleştirerek yolcuları ücretsiz taşıyacak. 
Adıyaman’a gerçekleştirilen uçuşların dönüş bacağında oradaki depremzedeler tahliye edilecek. 

Rezervasyon ve bilet işlemleri için özel telefon numarası paylaşıldı. 

CHP Bursa Milletvekili aday adayı Mesut Şehitoğlu ortak canlı yayında CHP Bursa Milletvekili aday adayı Mesut Şehitoğlu ortak canlı yayında

Türk Hava Yolları şu ana kadar 90’dan fazla seferi ücretsiz gerçekleştirirken, tüm kargo uçaklarıyla da insanı yardım malzemelerini taşımaya devam ediyor.  

THY tarafından yapılan açıklamada; Deprem bölgesine insani yardım ve arama kurtarma ekiplerinin ulaştırılmaları içir AFAD koordinasyonunda operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Kayseri çıkışlı direkt uçuşlarımız 13 Şubat'a kadar tek yön ücretsiz olarak vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştır. İlgili uçuşlarımızda yolcu düzeninin sağlanması için havaalanlarına rezervasyon yaparak gelmenizi rica ederiz. Rezervasyonunuzu 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz" denildi.