İSTANBUL (AA) - LG, OBEY sokak giyim markasının kurucusu ve sanatçı Shepard Fairey ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamındaki sergiyi sanatseverlerin beğenisine sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, CI Bloom'da Shepard Fairey eserleri LG OLED ve LG StanbyME ekranlarıyla buluştu. LG, fuarla eşzamanlı olarak 2024 serisi LG OLED modellerinin ön siparişe açıldığını duyurdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen LG Electronics Türkiye TV Pazarlama Müdürü Can Kara, CI Bloom'un ilk edisyonuyla başlayan partnerliğinin üçüncü yılında da devam ettirmekten mutluluk duyduğunu kaydetti.

Sanat ve teknolojiyi birleştirerek sanatsal sınırları yeniden tanımlamayı amaçladıklarını aktaran Kara, "LG OLED, sanatçılara yaratıcı potansiyellerini açığa çıkarmalarında destek olmaya ve dijital sanatın evrimi için ilham vererek devam edecek." ifadelerini kullandı.

Shepard Fairey de sanatın, estetikten çok daha fazlası olduğunu ve anlamlı konuları gündeme getirmesi gerektiğini belirtti.

Fairey, "LG OLED ile yaptığım işbirliğine dahil edilen çalışmalar, bunlar göz önünde bulundurularak ve izleyicilere sanat ile teknolojinin birleşiminin sanatsal pratiği ve ifadeyi yeni ve ödüllendirici bir alana taşıyabileceğini göstermek için seçildi." açıklamasında bulundu.

- Shepard Fairey'nin eserleri

Galatasaray - Fenerbahçe maçının ardından ortalık karıştı Galatasaray - Fenerbahçe maçının ardından ortalık karıştı

135’in üzerinde halka açık duvar resim çalışmaları bulunan Fairey'nin kariyeri boyunca yaptığı çalışmalar, çevresel sürdürülebilirlik, diplomasi ve cinsiyet eşitliği gibi küresel sorunları yansıttı. CI Bloom'da gösterilen ve "Barış ve Adalet" temasını odağına alan sergideki çalışmalar, olumlu diyaloğu teşvik etmek ve izleyicilere değişim için ilham vermek amacıyla eleştirel olarak ortaya kondu.

Sokak sanatı, doğası gereği bir dış mekan sanatı olmasına rağmen, sanatçı, sanatsal pratiğine yeni bir boyut eklemek için fiziksel ve sanal unsurları ustaca birleştirerek dijital ortamı benimsiyor. CI Bloom'daki sergi alanı, sanatçının kendine özgü sanatının bir uzantısı haline geliyor.

Sergideki "Damaged Wrong Path" duvar resmi, sanatçının 2017'deki kişisel sergisi Damaged'den birçok ikonik parçayı birleştiriyor. Esere LG OLED ekranın dahil edilmesi, büyük ve karmaşık parçaya, yeni bir dinamik getiriyor.

CI Bloom’un üçüncü edisyonu, medya sanatçısı Ahmet Said Kaplan'ın DECOL işbirliğiyle Living Things (Canlı Şeyler) sergisine de ev sahipliği yaptı ve izleyicilere "canlılar" kavramını farklı bir biçimde deneyimleme fırsatı sundu. 6 Mayıs'a kadar devam edecek ön sipariş kampanyası kapsamında 2024 Serisi 83, 77 ve 65 inç G4 ve 83 inç C4 LG OLED evo modelleri, LG online mağazaya özel LG StandbyME veya LG GX Soundbar hediye fırsatıyla satışa sunuluyor.

CI Bloom, LG OLED partnerliğiyle 28 Nisan'a kadar Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu'nda sergilenecek.

Kaynak: aa