Sinop Valiliği tarafından il ve ilçe belediye başkanlıklarına ve esnaf odalarına iletilen duyuruya göre Sinop il ve ilçelerinde erkek berberi olarak hizmet veren işletmeler Pazar günleri kapalı olacak.

Ayancık ve Boyabat’ta kadın kuaförü olarak hizmet veren işletmeler Salı günleri kapalı olurken, merkez ilçe ve diğer ilçelerdeki kadın kuaförleri Pazar günü kapalı olacak.

Damat tıraşı veya gelin saçı gibi özel durumlarda berber ve kuaförlerin ilgili belediyelerden özel izin alarak işletmelerini açabilecekleri kaydedildi.

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu, Vitrinhaber'e yaptığı açıklamada; "Sinop Valiliği'nin Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na ilettiği resmi tebliğ ile Sinop ili ve ilçelerde hizmet veren berber, kuaför ve güzellik salonlarının kapalı olacağı günler açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Sinop’a geliyor Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Sinop’a geliyor

İşletme sahipleri damat tıraşı ve gelin saçı gibi özel durumlarda, düğün davetiyesi ile birlikte bağlı oldukları belediyeye giderek özel izin alabilirler.

Sinop il merkezinde Korucuk'taki Sinop Belediyesi ana binası veya Sakarya Caddesi'ndeki ek hizmet binasından izin alınabilecek." dedi.

Muhabir: Ümit Can Gökçen