banner600

banner534

Sinop'ta din görevlilerinden suç duyurusu!

Sinop'ta din görevlileri dini müesseselere ve din adamlarına hakaret ettiği gerekçesiyle TUROFED Sinop İl Temsilcisi Ali Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

GÜNDEM 06.05.2020, 21:18 06.05.2020, 21:33
10096
Sinop'ta din görevlilerinden suç duyurusu!

Sinop'ta din görevlilerini temsil eden STK temsilcileri, din görevlileri hakkında bir sosyal paylaşım sitesindeki paylaşıma yazdığı yorum ile ilgili Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Sinop İl Temsilcisi Turizmci Ali Yılmaz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Aralarında Diyanet-Sen Sinop Merkez ilce Temsilcisi Şahin Köstek, Önder İmam-Hatipliler Derneği Sinop Başkanı İsmail Aksoy, Sinop Din Görevlileri Dernek Başkanı Yakup Aracı, Sinop Kur’an Kursları Dernek Başkanı Rafet Arslan'nın bulunduğu STK başkanları suç duyurusu ardından Sinop Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. 

HAKARETLER KABUL EDİLEMEZ
Diyanet-Sen Sinop Temsilcisi Şahin Köstek tarafından okunan ortak basın açıklamasında şu sözlere yer verildi: “Malumunuz son zamanlarda dine hakaret etmek için din görevlilerine hakaret eden durumlarla çok karşılaşır olduk. Daha önce söz konusu durumlarla ilgili basın açıklamalarında bulunduk. Ancak Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş hocamız Ramazan ayının ilk Cuma hutbesinde değinmiş olduğu konularla ilgili kur’anın emri olduğu halde bazı kişi ve kurumlar tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı ve personeline hakaretlerde bulunulmuştur. Yerelde de TUROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) Sinop il temsilcisi turizmci Ali Yılmaz’da bu hakaret furyasına katılarak bir sosyal paylaşıma yaptığı yorumda 'Homo arıyorlarsa Kuran kurslarına baksınlar. Alayı sapık' gibi ifadelerle diyanet mensuplarına ve dini değerlere hakaretlerde bulunmuştur. Söz konusu hakaretler yerel basında da yer alarak tepkilere neden olmuştur.
 
Anılan paylaşımda geçen ifadeleri aynı zamanda din görevlisi olan STK temsilcileri olarak İslam dinini benimseyen bizlerin ve bu dine inanların kabul etmesi mümkün değildir.

Kaldı ki bu ifadeler ile ilgili yerel gazetelerde de çeşitli haberler yapılmış ve olay sadece Facebook sayfasındaki paylaşımla kalmamış, tüm yöre halkı tarafından duyulan bir hal almıştır. Öte yandan burada bulunan STK temsilcileri olan bizlere din görevlileri tarafından bu paylaşımlar ile ilgili yoğun şikâyetler gelmiştir. Bu bağlamda herkese açık bir sosyal medya hesabında ve yerel basında yer alan ifadeler Türk toplumunda bulunan Müslüman kitlenin hissiyatına zarar vermekte, alenen dini değerler ve din görevlileri aşağılanmakta, kamu güvenliğine zarar verecek şekilde kişileri provoke etmektedir.

Bu tür hakaretleri kabul etmemiz veya sessiz kalmamız asla düşünülemez.
 
Şikayet konusu eylemleri gerçekleştiren kişi hakkında soruşturma yapılarak, cezalandırılması için ülke olarak hassas bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde Savcılığımıza başvurma zorunluluğu hâsıl olmuştur. 

Söz konusu kişi ile ilgili  Sinop Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğumuzu belirterek olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. Söz yüce Türk adaletinindir” dedi.

ALİ YILMAZ: HADDİ AŞAN BİR YORUM OLDU. ÖZÜR DİLİYORUM
TUROFED Sinop İl Temsilcisi Ali Yılmaz ise açıklamasında din görevlilerinden özür diledi. Ali Yılmaz: "Ben bir yorum yaptım. Haddini aşan bir yorum oldu ve o gün o yorumu kaldırdım. Genel olarak suçladığım için özür diliyorum. Bu gün sosyal medyada din ile ilgili sapıkça bazı yorumlar çıkıyor. Benim asıl tepkim onlara. Ancak dediğim gibi haddi aşan bir yorumdu. Kaldı ki bende eşcinselliğe onlar kadar karşıyım. Ben din görevlilerinden özür diliyorum" dedi.  

banner664
Yorumlar (11)
Y.OZAN...TEK VATAN TEK MİLLET TEK DEVLET TEK BAYRAK... 12 ay önce
CHP'NİN ÖZÜ BU....GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE İSLAM DÜŞMANLIĞI YANİ HORTLAMADAN DURAMAZLAR...Kardeşim ALLAH CC KİTABI kur'an'ı Kerim'de Ayet Ayet insanlara emir vede yasaklar bildirilmiştir nokta...Ya kardeşim bu ayetleri karşı çıkan veya o ayetlerle bir nevi alay etmek....veya Sözde chp'nin diliyle nefret dili diye nitelendirdiği nedir açıktan kuranı kerimi hedef almaktır yani karşıtlığını ortaya koyuyor.....KARDEŞİM SİZLEaRİ MEMNUN ETMEK İÇİN AYETLER OKUNMASINMI.??? YANİ KUR'AN'I KERİMİN BAZI AYETLERİNİNİ KABÛL EDİP BAZI AYETLETİNİ KABÛL ETMEMEK İSLÂMIN DÜŞMANLARINDAN BAŞKA KİMLER OLABİLİR..??AYETİ İNKÂR KÂFİRLİKTİR NOKTA....BUNUN LAMI CİMİ YOK....Eğer sen bunu (Eşcinselliği) Savunursan Eşcinsel çocuklar...lezbiyen çocuklar, travesti çocuklar' diye bir pankart Açarsan kim bunları açanlar.. CHP’li LBGT SAVUNUCULARI...BUNUN ADI GELECEYE YÖNELİK BİR CİNAYETTİR...SON OLARAK KURBAN KESEREK GENELEVİ AÇAN BİR ZİHNİYETTEN DEĞİŞİK BİR ŞEY BEKLEMEK...TAVUĞA SUCUK YEDİRİP SUCUKLU YUMURTA YUMURLASINI BEKLEMEK GİBİ BİŞEY OLUR..NOKTA....
Mehmet Doğan 12 ay önce
Eğer toplum olarak yaşamayı bilmiyorsak kişilerin dini değerlerini eleştirmek onlar için kolay dile gelen bir cümleden ibaret saygı et kî saygı duyulsun sana insanlara esas banaslik kendilerini Atatürk Cumhuriyet yolunu kullanarak vahim hakaret eden acizlere gerçek Atatürk çülere sözümüz olamaz gerçek İslamiyet'i yaşayanlarada onun için toplumu germeye kimsenin hakkı yok Allah herkese Hz Ömer adaletini aşılasın
Hasan Aydın 12 ay önce
Din görevlilerini tebrik ederim. Her gün Dine küfreden bu zihniyete artık dur deme zamanı geldi. Bundan sonra Dinimize yapılan her saldırıya hukuk yolu ile cevap verilip ,basın açıklamaları da artık bu kişilerin otellerinin önünde yapılacaktır.
Böyle biline.....
Y.OZAN...TEK VATAN TEK MİLLET TEK DEVLET TEK BAYRAK... 12 ay önce
E.TEKİNBEY...
BAZI İNSANLAR KARINLARINDAN KONUŞMAYI SEVERLER BAZILARIDA AÇIK VE NET OLMAYI....BAZI İNSANLARDA DEYİM YERİNDE ABA ALTINDAN UYARI MAHİYETİNDE KİBARCA SOPA GÖSTERMEYİ..KARDEŞİM BEN SİZİ TANIMAM SİZDE BENİ TANIMAZSINIZ.. TANIYORSANIZ AÇIK AÇIK HABER VERİRSİNİZ....HERKES ETEĞİNDEKİ TAŞLARI DÖKER YANİ ELEŞTİRİLECEK, KINANACAK O KADAR ÇOK DİNİ VEDE ONA BAĞLI OLAN İNSANLARIMIZA ŞUĞURSUZCA HAKARET EDENLER VARKEN...SİZ KİBARCA DİYORSUNUZKİ BUNLARIN ÖNEMİ YOK..!!! SYGLR....
Ergin Tekin 12 ay önce
Herşeyden önce “gerçekler” çok uzun zamandır gerçekten asıl soru bu olmalı “Gerçek Ne?” Bu konuyu muhabbet ile irdelemek insanların illaki birbirini tanması gerektiği anlamı taşımamalı. Bu vesile ile tanışmal belki de aydınlanma için doğru bir muhabbet olabilir. Hep tanıdıklarınızla mı sohbet edersiniz? Sinop kültür ve insanlık yaşamı biçimlemesinden birçok gelişmiş illere göre daha gelişmiş bir topluma sahiptir. Bu toplumu körelmekten ve bütünlüğü bozmaktan biraz olsun uzak durmak gerekiyor. Kötü tekdir fakat güzel bu kadar kafadan kafaya göre değişmemelidir. Küfür kötüdür, istismar kötüdür. Biraz daha vakit lazım birgün güzel bir muhabbet sofrasında buluşacağız...!
BarokTurk 12 ay önce
Sinop belediyesi hakkında suç duyurusu yapmaya gittim kapı duvar.Bana yok polise git yok emniyete git yaptılar.
Mehmet Doğan 12 ay önce
Yorumumu yanlış anlamayın Atatürk çü olmak dine yahut dini değerlere hakaret etmek anlamına gelmez gelemezde Atatürk diyaneti niye kurdu amacı neydi amacı örgütlenmeyi aşırı cemaat ti aşırı grup laşmayı' olayın tarikatta dönüşmemesi adına bu hamleyi yaptı yoksa böyle birşey yapmasa idi Türkiye'de binlerce işit olurdu 'size örnek madımak Sivas katliamı yaşasın Türkiye cumhuriyeti Türk devleti
Meryem 12 ay önce
Bunun dini değerlerke ne alakası var. Adam gayet doğru demiş. Ayrıca herşeyı dini kötülüyorlara çekip kaos yaratmak amacnz bellı hrp Yaptığınz oyunlar. Kımsenın dinle haşa kuranla alay ettiği yok kişi ve şahıs olarak söylenmiştir. Bırakın artık artık şu dini sömürmeyı dın üzerinden ınsanları kandırmayı. Şüphesiz herkes Allahtan korkar elhamdülillah müslanıda var ama gerçek ki insan oğlu negsı olan günah işleyen varlıktır. Şu bazı yorum yapanlara konuyu anlamadan sazanlama atlayanlara hayret ediyorum sankı Hepsi cennetlik Akp herkesın onların istediği gibi yaşamasını istiyor ama ülke öyle olmuyor yurt dışından vatandaş almasın karma yapmasın onlarda Hristiyan yahudi sonuçta açık açık alkol içiyorlar bırakmasınlar dıcem ama olmaz çünkü orda Para var. Adaletli olun azıcık gerçeklerı anlatıncada yok sen dınsızsın haşa ben Müslümanm elhamdülillah ama adeltsızlık oldu mu ne olursa olsun söylerim. Kımse dört dörtlük değildir.
ŞAHİN KÖSTEK 12 ay önce
"homo arıyorlarsa kur'an kurslarına baksınlar. bademleme kur'anda var diyorlar. alayı sapık" gibi cumleleri hakaret olarak değerlendirmiyorsanız size bir diyeceğim yok.
Ergin Tekin 12 ay önce
Ben şuan bu haberi geç de olsa gördüğüm için 2 defa şok geçiriyorum, Sinop'ta din görevlilerinin stk'ları ve dayanışma faaliyeti gösterdikleri federasyonları bile varmış. Gerçekten ben şok.... ! Bknz: Aralarında Diyanet-Sen Sinop Merkez ilce Temsilcisi Şahin Köstek, Önder İmam-Hatipliler Derneği Sinop Başkanı İsmail Aksoy, Sinop Din Görevlileri Dernek Başkanı Yakup Aracı, Sinop Kur’an Kursları Dernek Başkanı Rafet Arslan.
Fakat gerçekten üzülüyorum ülkece ve dünya genelinde yaşadığımız covid-19 sürecinde uğraşmaları gereken okadar çok fazla önemli başka konular varken ülkemizde hergün SAPKINLIK ile ilgili haberleri hergeçen gün daha fazla haberlerini okuyorken bu arkadaşlar neden üzerlerine almışlar bu "SAPIKLIK" konusunu doğrusu anlayabilmiş değilim.
Okadar büyük sorunlar varken bu STK'ların neden hiç isimlerini duymadık buda ayrı bir konu.
Sizlerden ricam varlığınızı gösterdiğiniz şu durumda, lütfen insanlığa daha fazla faydalı olabilecek bir konulara da bu denli tek yürek olsanız ALLAH katında daha makbul ve kabul olacaktır.
Ben hala şok.... En yakın zaman içinde sinop'a geleceğim ve bu stk'ları hakkında faaliyet alanları konusunda bilgi talep edeceğim. Gerçekten şok oldum...
Ayrıca , "Y.OZAN" adlı lişiye ithafen; dostum seninle bu ramazan ayın da mutlaka sohbet ve mukabele etmek isterim sen ne şeker adamsın öyle...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner681
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:26
Güneş 05:59
Öğle 12:46
İkindi 16:26
Akşam 19:22
Yatsı 20:48
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 32 63
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Gaziantep FK 31 50
6. Alanyaspor 32 49
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 32 35
16. Malatyaspor 31 33
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 31 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 29 60
2. Samsunspor 29 57
3. Adana Demirspor 29 55
4. Altay 29 53
5. Altınordu 29 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 29 49
8. Ümraniye 29 41
9. Tuzlaspor 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 29 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 29 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 29 47
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 30 36
15. Burnley 31 33
16. Brighton 30 32
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 30 21
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 29 58
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 29 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23
banner637