banner600

banner534

Sinop'ta din görevlilerinden suç duyurusu!

Sinop'ta din görevlileri dini müesseselere ve din adamlarına hakaret ettiği gerekçesiyle TUROFED Sinop İl Temsilcisi Ali Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

GÜNDEM 06.05.2020, 21:18 06.05.2020, 21:33
10035
Sinop'ta din görevlilerinden suç duyurusu!

Sinop'ta din görevlilerini temsil eden STK temsilcileri, din görevlileri hakkında bir sosyal paylaşım sitesindeki paylaşıma yazdığı yorum ile ilgili Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Sinop İl Temsilcisi Turizmci Ali Yılmaz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Aralarında Diyanet-Sen Sinop Merkez ilce Temsilcisi Şahin Köstek, Önder İmam-Hatipliler Derneği Sinop Başkanı İsmail Aksoy, Sinop Din Görevlileri Dernek Başkanı Yakup Aracı, Sinop Kur’an Kursları Dernek Başkanı Rafet Arslan'nın bulunduğu STK başkanları suç duyurusu ardından Sinop Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. 

HAKARETLER KABUL EDİLEMEZ
Diyanet-Sen Sinop Temsilcisi Şahin Köstek tarafından okunan ortak basın açıklamasında şu sözlere yer verildi: “Malumunuz son zamanlarda dine hakaret etmek için din görevlilerine hakaret eden durumlarla çok karşılaşır olduk. Daha önce söz konusu durumlarla ilgili basın açıklamalarında bulunduk. Ancak Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş hocamız Ramazan ayının ilk Cuma hutbesinde değinmiş olduğu konularla ilgili kur’anın emri olduğu halde bazı kişi ve kurumlar tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı ve personeline hakaretlerde bulunulmuştur. Yerelde de TUROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) Sinop il temsilcisi turizmci Ali Yılmaz’da bu hakaret furyasına katılarak bir sosyal paylaşıma yaptığı yorumda 'Homo arıyorlarsa Kuran kurslarına baksınlar. Alayı sapık' gibi ifadelerle diyanet mensuplarına ve dini değerlere hakaretlerde bulunmuştur. Söz konusu hakaretler yerel basında da yer alarak tepkilere neden olmuştur.
 
Anılan paylaşımda geçen ifadeleri aynı zamanda din görevlisi olan STK temsilcileri olarak İslam dinini benimseyen bizlerin ve bu dine inanların kabul etmesi mümkün değildir.

Kaldı ki bu ifadeler ile ilgili yerel gazetelerde de çeşitli haberler yapılmış ve olay sadece Facebook sayfasındaki paylaşımla kalmamış, tüm yöre halkı tarafından duyulan bir hal almıştır. Öte yandan burada bulunan STK temsilcileri olan bizlere din görevlileri tarafından bu paylaşımlar ile ilgili yoğun şikâyetler gelmiştir. Bu bağlamda herkese açık bir sosyal medya hesabında ve yerel basında yer alan ifadeler Türk toplumunda bulunan Müslüman kitlenin hissiyatına zarar vermekte, alenen dini değerler ve din görevlileri aşağılanmakta, kamu güvenliğine zarar verecek şekilde kişileri provoke etmektedir.

Bu tür hakaretleri kabul etmemiz veya sessiz kalmamız asla düşünülemez.
 
Şikayet konusu eylemleri gerçekleştiren kişi hakkında soruşturma yapılarak, cezalandırılması için ülke olarak hassas bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde Savcılığımıza başvurma zorunluluğu hâsıl olmuştur. 

Söz konusu kişi ile ilgili  Sinop Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğumuzu belirterek olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. Söz yüce Türk adaletinindir” dedi.

ALİ YILMAZ: HADDİ AŞAN BİR YORUM OLDU. ÖZÜR DİLİYORUM
TUROFED Sinop İl Temsilcisi Ali Yılmaz ise açıklamasında din görevlilerinden özür diledi. Ali Yılmaz: "Ben bir yorum yaptım. Haddini aşan bir yorum oldu ve o gün o yorumu kaldırdım. Genel olarak suçladığım için özür diliyorum. Bu gün sosyal medyada din ile ilgili sapıkça bazı yorumlar çıkıyor. Benim asıl tepkim onlara. Ancak dediğim gibi haddi aşan bir yorumdu. Kaldı ki bende eşcinselliğe onlar kadar karşıyım. Ben din görevlilerinden özür diliyorum" dedi.  

banner664
Yorumlar (11)
Y.OZAN...TEK VATAN TEK MİLLET TEK DEVLET TEK BAYRAK... 5 ay önce
CHP'NİN ÖZÜ BU....GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE İSLAM DÜŞMANLIĞI YANİ HORTLAMADAN DURAMAZLAR...Kardeşim ALLAH CC KİTABI kur'an'ı Kerim'de Ayet Ayet insanlara emir vede yasaklar bildirilmiştir nokta...Ya kardeşim bu ayetleri karşı çıkan veya o ayetlerle bir nevi alay etmek....veya Sözde chp'nin diliyle nefret dili diye nitelendirdiği nedir açıktan kuranı kerimi hedef almaktır yani karşıtlığını ortaya koyuyor.....KARDEŞİM SİZLEaRİ MEMNUN ETMEK İÇİN AYETLER OKUNMASINMI.??? YANİ KUR'AN'I KERİMİN BAZI AYETLERİNİNİ KABÛL EDİP BAZI AYETLETİNİ KABÛL ETMEMEK İSLÂMIN DÜŞMANLARINDAN BAŞKA KİMLER OLABİLİR..??AYETİ İNKÂR KÂFİRLİKTİR NOKTA....BUNUN LAMI CİMİ YOK....Eğer sen bunu (Eşcinselliği) Savunursan Eşcinsel çocuklar...lezbiyen çocuklar, travesti çocuklar' diye bir pankart Açarsan kim bunları açanlar.. CHP’li LBGT SAVUNUCULARI...BUNUN ADI GELECEYE YÖNELİK BİR CİNAYETTİR...SON OLARAK KURBAN KESEREK GENELEVİ AÇAN BİR ZİHNİYETTEN DEĞİŞİK BİR ŞEY BEKLEMEK...TAVUĞA SUCUK YEDİRİP SUCUKLU YUMURTA YUMURLASINI BEKLEMEK GİBİ BİŞEY OLUR..NOKTA....
Mehmet Doğan 5 ay önce
Eğer toplum olarak yaşamayı bilmiyorsak kişilerin dini değerlerini eleştirmek onlar için kolay dile gelen bir cümleden ibaret saygı et kî saygı duyulsun sana insanlara esas banaslik kendilerini Atatürk Cumhuriyet yolunu kullanarak vahim hakaret eden acizlere gerçek Atatürk çülere sözümüz olamaz gerçek İslamiyet'i yaşayanlarada onun için toplumu germeye kimsenin hakkı yok Allah herkese Hz Ömer adaletini aşılasın
Hasan Aydın 5 ay önce
Din görevlilerini tebrik ederim. Her gün Dine küfreden bu zihniyete artık dur deme zamanı geldi. Bundan sonra Dinimize yapılan her saldırıya hukuk yolu ile cevap verilip ,basın açıklamaları da artık bu kişilerin otellerinin önünde yapılacaktır.
Böyle biline.....
Y.OZAN...TEK VATAN TEK MİLLET TEK DEVLET TEK BAYRAK... 5 ay önce
E.TEKİNBEY...
BAZI İNSANLAR KARINLARINDAN KONUŞMAYI SEVERLER BAZILARIDA AÇIK VE NET OLMAYI....BAZI İNSANLARDA DEYİM YERİNDE ABA ALTINDAN UYARI MAHİYETİNDE KİBARCA SOPA GÖSTERMEYİ..KARDEŞİM BEN SİZİ TANIMAM SİZDE BENİ TANIMAZSINIZ.. TANIYORSANIZ AÇIK AÇIK HABER VERİRSİNİZ....HERKES ETEĞİNDEKİ TAŞLARI DÖKER YANİ ELEŞTİRİLECEK, KINANACAK O KADAR ÇOK DİNİ VEDE ONA BAĞLI OLAN İNSANLARIMIZA ŞUĞURSUZCA HAKARET EDENLER VARKEN...SİZ KİBARCA DİYORSUNUZKİ BUNLARIN ÖNEMİ YOK..!!! SYGLR....
Ergin Tekin 5 ay önce
Herşeyden önce “gerçekler” çok uzun zamandır gerçekten asıl soru bu olmalı “Gerçek Ne?” Bu konuyu muhabbet ile irdelemek insanların illaki birbirini tanması gerektiği anlamı taşımamalı. Bu vesile ile tanışmal belki de aydınlanma için doğru bir muhabbet olabilir. Hep tanıdıklarınızla mı sohbet edersiniz? Sinop kültür ve insanlık yaşamı biçimlemesinden birçok gelişmiş illere göre daha gelişmiş bir topluma sahiptir. Bu toplumu körelmekten ve bütünlüğü bozmaktan biraz olsun uzak durmak gerekiyor. Kötü tekdir fakat güzel bu kadar kafadan kafaya göre değişmemelidir. Küfür kötüdür, istismar kötüdür. Biraz daha vakit lazım birgün güzel bir muhabbet sofrasında buluşacağız...!
BarokTurk 5 ay önce
Sinop belediyesi hakkında suç duyurusu yapmaya gittim kapı duvar.Bana yok polise git yok emniyete git yaptılar.
Mehmet Doğan 5 ay önce
Yorumumu yanlış anlamayın Atatürk çü olmak dine yahut dini değerlere hakaret etmek anlamına gelmez gelemezde Atatürk diyaneti niye kurdu amacı neydi amacı örgütlenmeyi aşırı cemaat ti aşırı grup laşmayı' olayın tarikatta dönüşmemesi adına bu hamleyi yaptı yoksa böyle birşey yapmasa idi Türkiye'de binlerce işit olurdu 'size örnek madımak Sivas katliamı yaşasın Türkiye cumhuriyeti Türk devleti
Meryem 5 ay önce
Bunun dini değerlerke ne alakası var. Adam gayet doğru demiş. Ayrıca herşeyı dini kötülüyorlara çekip kaos yaratmak amacnz bellı hrp Yaptığınz oyunlar. Kımsenın dinle haşa kuranla alay ettiği yok kişi ve şahıs olarak söylenmiştir. Bırakın artık artık şu dini sömürmeyı dın üzerinden ınsanları kandırmayı. Şüphesiz herkes Allahtan korkar elhamdülillah müslanıda var ama gerçek ki insan oğlu negsı olan günah işleyen varlıktır. Şu bazı yorum yapanlara konuyu anlamadan sazanlama atlayanlara hayret ediyorum sankı Hepsi cennetlik Akp herkesın onların istediği gibi yaşamasını istiyor ama ülke öyle olmuyor yurt dışından vatandaş almasın karma yapmasın onlarda Hristiyan yahudi sonuçta açık açık alkol içiyorlar bırakmasınlar dıcem ama olmaz çünkü orda Para var. Adaletli olun azıcık gerçeklerı anlatıncada yok sen dınsızsın haşa ben Müslümanm elhamdülillah ama adeltsızlık oldu mu ne olursa olsun söylerim. Kımse dört dörtlük değildir.
ŞAHİN KÖSTEK 5 ay önce
"homo arıyorlarsa kur'an kurslarına baksınlar. bademleme kur'anda var diyorlar. alayı sapık" gibi cumleleri hakaret olarak değerlendirmiyorsanız size bir diyeceğim yok.
Ergin Tekin 5 ay önce
Ben şuan bu haberi geç de olsa gördüğüm için 2 defa şok geçiriyorum, Sinop'ta din görevlilerinin stk'ları ve dayanışma faaliyeti gösterdikleri federasyonları bile varmış. Gerçekten ben şok.... ! Bknz: Aralarında Diyanet-Sen Sinop Merkez ilce Temsilcisi Şahin Köstek, Önder İmam-Hatipliler Derneği Sinop Başkanı İsmail Aksoy, Sinop Din Görevlileri Dernek Başkanı Yakup Aracı, Sinop Kur’an Kursları Dernek Başkanı Rafet Arslan.
Fakat gerçekten üzülüyorum ülkece ve dünya genelinde yaşadığımız covid-19 sürecinde uğraşmaları gereken okadar çok fazla önemli başka konular varken ülkemizde hergün SAPKINLIK ile ilgili haberleri hergeçen gün daha fazla haberlerini okuyorken bu arkadaşlar neden üzerlerine almışlar bu "SAPIKLIK" konusunu doğrusu anlayabilmiş değilim.
Okadar büyük sorunlar varken bu STK'ların neden hiç isimlerini duymadık buda ayrı bir konu.
Sizlerden ricam varlığınızı gösterdiğiniz şu durumda, lütfen insanlığa daha fazla faydalı olabilecek bir konulara da bu denli tek yürek olsanız ALLAH katında daha makbul ve kabul olacaktır.
Ben hala şok.... En yakın zaman içinde sinop'a geleceğim ve bu stk'ları hakkında faaliyet alanları konusunda bilgi talep edeceğim. Gerçekten şok oldum...
Ayrıca , "Y.OZAN" adlı lişiye ithafen; dostum seninle bu ramazan ayın da mutlaka sohbet ve mukabele etmek isterim sen ne şeker adamsın öyle...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner654
20°
parçalı bulutlu
banner616
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:29
Öğle 12:34
İkindi 15:50
Akşam 18:29
Yatsı 19:49
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Karagümrük 3 7
2. Alanyaspor 3 7
3. Galatasaray 3 7
4. Antalyaspor 3 7
5. Hatayspor 3 7
6. Erzurumspor 3 6
7. Göztepe 3 5
8. Fenerbahçe 3 5
9. Konyaspor 2 4
10. Trabzonspor 3 4
11. Beşiktaş 3 4
12. Sivasspor 3 4
13. Kasımpaşa 3 3
14. Kayserispor 3 3
15. Gaziantep FK 3 2
16. Ankaragücü 2 1
17. Gençlerbirliği 2 1
18. Çaykur Rizespor 3 1
19. Malatyaspor 3 1
20. Denizlispor 3 1
21. Başakşehir 3 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 3 7
2. Tuzlaspor 3 7
3. Ankara Keçiörengücü 3 7
4. İstanbulspor 3 6
5. Altınordu 3 6
6. Samsunspor 3 5
7. Adanaspor 3 5
8. Altay 3 4
9. Akhisar Bld.Spor 3 4
10. Bandırmaspor 3 4
11. Giresunspor 3 4
12. Bursaspor 3 3
13. Balıkesirspor 3 3
14. Ankaraspor 3 3
15. Ümraniye 3 3
16. Boluspor 3 1
17. Menemen Belediyespor 3 1
18. Eskişehirspor 3 1
Takımlar O P
1. Leicester City 3 9
2. Liverpool 3 9
3. Everton 3 9
4. Aston Villa 2 6
5. Arsenal 3 6
6. Crystal Palace 3 6
7. Leeds United 3 6
8. Tottenham 3 4
9. Chelsea 3 4
10. Newcastle 3 4
11. West Ham 3 3
12. Brighton 3 3
13. Man City 2 3
14. M. United 2 3
15. Southampton 3 3
16. Wolverhampton 3 3
17. West Bromwich 3 1
18. Burnley 2 0
19. Sheffield United 3 0
20. Fulham 3 0
Takımlar O P
1. Real Betis 3 6
2. Granada 3 6
3. Real Sociedad 3 5
4. Celta de Vigo 3 5
5. Valencia 3 4
6. Real Madrid 2 4
7. Getafe 2 4
8. Villarreal 3 4
9. Atletico Madrid 1 3
10. Barcelona 1 3
11. Sevilla 1 3
12. Levante 2 3
13. Osasuna 3 3
14. Athletic Bilbao 2 3
15. Cádiz 3 3
16. Huesca 3 2
17. Real Valladolid 3 2
18. Eibar 3 1
19. Deportivo Alaves 3 1
20. Elche 1 0
banner637