İSTANBUL (AA) - Akbank, teknoloji dönüşüm yolculuğuna liderlik etmek üzere Teknoloji İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine, daha önce şirketin Mimari ve Veri Teknolojileri Bölüm Başkanlığı'nı yürüten Gökhan Gökçay'ın atandığını duyurdu.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, teknoloji ve inovasyon alanındaki yatırımlarıyla dünyanın en iyi dijital bankaları arasında gösterilen Akbank, 75. yılında teknoloji dönüşümüne hız katıyor.

"Geleceğin Bankacılığı" vizyonu doğrultusunda hareket eden Akbank, bu alandaki çevik ve yenilikçi çalışmalarına liderlik etme üzere Teknoloji İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine Gökhan Gökçay'ı getirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gökçay, Akbank'ın dijital bankacılık alanındaki gücü ve deneyimiyle ürün ve hizmetlerde mükemmelleşmeye odaklandıklarını ve fark yaratan dijital çözümleri sunmaya devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

HAK-İŞ, EYT düzenlemesine ilişkin taleplerini paylaştı HAK-İŞ, EYT düzenlemesine ilişkin taleplerini paylaştı

"Ülkemiz ekonomisinin önemli yapı taşlarından biri olan Akbank, geleceğin teknolojilerini ve dijital ürün ve hizmetlerini hayata geçirmek üzere istikrarlı yatırımlar yapıyor. Bu çalışmaları daha da ileri taşımak üzere Akbank Teknoloji ailesi olarak kullandığımız yenilikçi mühendislik pratikleri ve ileri teknoloji altyapımızdan aldığımız güç ile yeniyi yaratmaya devam edeceğiz. 2023 stratejilerimizin odağındaki bulut tabanlı mimari ve yazılım geliştirme alanlarına yatırım yaparak altyapılarımızın çevikliğini ve esnekliğini artıracağız. Bu dönüşüm yolculuğunda hizmet sürekliliği ve mükemmel müşteri deneyimi ise en öncelikli hedeflerimiz arasında olacak. Akbank Teknoloji İş Birimi olarak, bayrağı gururla teslim aldığım Sayın Altıntaş’ın oluşturduğu güçlü altyapıyı daha da ileri taşımaya kararlıyız."

Gökçay, 1992 yılında yazılım mühendisi olarak başladığı kariyerinde finansal teknolojiler alanında Türkiye ve Avrupa'da lider bankalarda ve danışmanlık firmalarında yönetici ortağı ve bölüm başkanlığı görevlerini üstlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan Gökçay, aynı bölümden yüksek lisans derecesine sahip bulunuyor.