Sinop'un Gerze ilçesinde geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Şehirlerarası Otobüs Terminali Projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy ve Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu çalışmaları yerinde inceledi. Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy 400 günde tamamlanması taahhüt edilen projenin daha erken bitirileceği müjdesini verdi. 

Gerze Şehirlerarası Otobüs Terminali Projesi'nin hız kesmeden devam ettiğini belirten Şensoy, proje hakkında bilgilendirmede bulundu. Projenin temelinin Mayıs ayında atıldığını aktaran Cevat Şensoy; "6 dönümlük alan içerisinde 10 yazıhane, 5 otobüs durağı, mescit, 1 taksi durağı ve minibüs durağı, kafe, restoran gibi sosyal alanların bulunacağı Gerze Şehirlerarası Otobüs Terminali Projesinin yapımı hız kesmeden devam ediyor. 

HALKIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRİYORUZ

Yüklenici firma 400 gün içerisinde projeyi tamamlayarak Belediyeye teslim etme taahhüdü bulunuyordu fakat projenin hızla ilerlemesi nedeniyle planlanandan daha önce tamamlanacak. Yıllardan bu yana özlemini çektiğimiz Gerze Terminali, temeli atıldığı günden bu yana bu hale geldi. 2019 seçimlerinde halkımıza sözümüz vardı, bu sözü yerine getiriyoruz. Projemizin tamamlanmasıyla ilçemizin en önemli ihtiyaçlarından birisini daha gidermiş olacağız. İlçe trafiği büyük ölçüde rahatlayacak.  Şuan ilçe merkezinde bulunan otogarımızın yerine inşallah otopark yapacağız. Bunun yanında halkımızın vakit geçirebileceği bir park haline getireceğiz. Gerze Otobüs Terminalimizin içerisinde 10 tane dükkan, yazıhane var; 10 adet otobüs çekilebilecek alan, mescit, idari bina var. Üstü yine 80 cm’lik bir çatı olacak. Hemen girişte olan yer cafe, üst katlarda idari yerler var.  Otogarımız 6 dönüm yer üzerine yapıldı, çevre düzenlemelerimiz olacak. Otogarımız bittiğinde halkımıza hizmet için açacağız.   Müteahhit bey çok yakın bir zamanda, Aralık ayına kalmadan otogarın biteceğini söylemiş. Esasında 400 günde bitmesi gerek ama kısa zamanda bitecek. Ben kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum. Meclis başkanımızla birlikte gezerek ihtiyaçlarımızın kontrolünü sağladık” dedi.

Durağan, Tarım Belediyeciliği açılımıyla yeni bir çağa adım atacak! Durağan, Tarım Belediyeciliği açılımıyla yeni bir çağa adım atacak!