banner600

banner534

Genç Müsiad Startı Verdi

Sinop Genç MÜSİAD Kuruluş Lansmanı Cumartesi günü yapıldı. 

EKONOMİ 06.03.2016, 17:05 06.03.2016, 17:32
3234
Genç Müsiad Startı Verdi

Sinop Genç MÜSİAD Kuruluş Lansmanı Cumartesi günü yapıldı. 

Sinop MÜSİAD Salonunda gerçekleştirilen programa; Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Sinop MÜSİAD Başkanı Ahmet Hilmi Göksem, AK Parti 25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi İl Müdürü Nedim Kaşıkırık, Sinop Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Feridun Delen, Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Yasir Bayramoğlu, Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, Ensar Sinop Şube Başkanı Muhammet Başoğlu, Samsun Genç MÜSİAD Başkanı Cem Emre Çakan ile MÜSİAD üyeleri katıldı. 

GENÇLER SİNOP İÇİN ÇALIŞACAK
Genç MÜSİAD'ın tanıtım gösterimiyle başlayan programda açılış konuşması yapan Sinop Genç MÜSİAD Başkanı Halit Tuna Açıköz, tüm katılımcılara programa iştiraklerinden dolayı teşekkür etti. Açıköz, "Bugünkü heyecanımıza ortak olduğunuz için ve bize desteklerinizden dolayı Genç MÜSİAD kurucu üyeleri adına hepinize teşekkür ederiz. Bizler genç işadamları olarak, yüksek ahlak ve ileri teknoloji vizyonuyla gelişimi hedefleyen dinamik bir topluluğuz. Bizim öncelikli amacımız, toplumumuzun geçmişten günümüze getirdiği kültürel ve manevi değerlerle beslenmiş, iş ahlakını özümsemiş, örnek işadamı ve verimli işletme modelini sağlayıcı çalışmalar yapmaktır. Bunun için önemli olan ekip çalışması, kurumsallaşma ve köklü müesseselerin ortaya çıkmasına yönelik çalışmalar yapmak, gelişim ruhunun kaynak ve teknoloji ile birleşip yeni ve ileri çalışmaların ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bizlerde Genç MÜSAD Sinop Şubesi olarak MÜSİAD’ın bizlere sunmuş olduğu misyon ve vizyon doğrultusunda sosyal ve ekonomik anlamda kalkınma yolunda mücadele eden, geleneğine bağlı, geleceğine yön veren genç ve dinamik bakışı oluşturmak ve çalışmalarımızı bu yönde faaliyete geçirmeyi görev edindik. Sinop’ta genç işadamlarının varlığını göz ardı etmeyen bizleri Genç MÜSİAD ile tanıştıran Sinop MÜSİAD Şube Başkanı Sayın Ahmet Hilmi Gökmen’e, Genç MİSAİD Sinop Şubesinin kurulmasında emeği geçen yönetim kuruluna huzurlarınızda teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şubemizin Sinop’umuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

BİRLİKTE ÇALIŞMAK BAŞARIDIR!
Programda konuşan MÜSİAD Sinop Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen'de, MÜSİAD'ın Sinop'ta 3 yıl içerisinde gerçekleştirdiği çalışmaları anlattı. Sözlerine; "Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemedir. Birlikte çalışmak başarıdır!" cümleleriyle başlayan Gökmen şunları söyledi; "İşte bu düsturdan hareketle bundan 3 yıl evvel  Kentimizin ve Ülkemizin sahip olduğu büyük potansiyele inanarak  Hassasiyet sahibi birkaç arkadaşımız ile  çıktığımız bu yolda, şehrimizin ilerlemesi ve gelişmesi adına  çalışıyor, gayret ediyoruz.  MÜSİAD olarak günden güne büyüyor, bu büyük  topluluğa  katılan yeni üyelerimiz ile şehrimize katma değer üretmeye gayret ediyoruz. MÜSİAD çatısı altında toplanan işadamlarına, özgüven, vizyon, yeni pazarlar kazandırıyor, onların Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlamalarına imkan oluşturuyoruz. 

BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK
MÜSİAD olarak kısa süre içerisinde büyük işler gerçekleştirdiklerini söyleyen MÜSİAD Sinop Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen bu çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. Gökmen; “MÜSİAD olarak Bu süre zarfında yapmış olduğumuz faaliyetlerimizden bazılarını kısa kısa sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak aramızda bulunan sayın başsavcımızın destekleri ve MÜSİAD öncülüğünde kamu özel sektör işbirliği çerçevesinde, açık ceza infaz kurumu bünyesinde hayata geçirdiğimiz ve 1 milyon dolara mal olan tekstil fabrikası, günde 1000 adet gömlek üretim kapasitesi ve 150 kişilik çalışanı ile ilimiz istihdam ve ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bu yatırımımız tüm Türkiye’ye model olmuş ve farklı illerde de uygulanmaya başlanmıştır. 2. ve önemli bir yatırımımız ise KYK ile imzaladığımız protokol ile önümüzdeki aylarda inşaatına başlayacağımız 1000 kişi kapasiteli 20 milyon TL yatırım maliyetli öğrenci yurdu yapımıdır. İnşallah 2017 sezonuna hazır olacak olan bu yatırım ile üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizin barınma problemlerinin çözümü noktasında katkı sağlamış olacağız” dedi.


SİNOP'TA TURİZM ZİRVESİ 
MÜSİAD Sinop şubesi olarak THY Genel Müdürü Temel Kotil ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Sinop uçuşlarına yenilik getirdiklerini sözlerine ekleyen MÜSİAD Sinop Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen'de bu girişimi yanı sıra THY ile olan ortak projelerden bahsetti. Gökmen; “THY genel müdürümüz ile yaptığımız görüşmeler ve girişimler neticesinde günlük sefer sayısını 2’ye çıkartma sözü aldık. Ayrıca yine THY ile ortak projemiz olarak  Ortadoğu körfez ülkeleri turizm acentelerini önümüz nisan ayının 2.haftasında, Mayıs ayında ve Eylül ayında Sinop’ta toplayarak turizm zirvesi gerçekleştireceğiz. Böylelikle şehrimizin doğal güzelliklerini tanıtarak turizmin canlanmasına katkı sağlayacağız. Ayrıca Ağustos ayında MÜSİAD başkanlar toplantısı genel başkanımız Sayın Nail Olpak ve yönetim kurulu üyeleri ve tüm şube başkanlarımızın katılımı ile Sinop’ta gerçekleşecek. 2016 yılı MÜSİAD Sinop olarak dolu dolu ve hareketli ve bereketli geçmeye devam edecek. İşte bu geniş halkaya hamdolsun bu günde Genç MÜSİAD kimliği ve çatısı altında geleceğimizin şekillenmesinde önemli rolleri olan değerli gençlerimizi dahil ettik. Sinop gençliği,  artık hayallerini organize edecek imkanları kendisine sağlayacak olan,  Türkiye’nin en büyük gençlik STK’sı unvanına sahip genç MÜSİAD çatısı altında, şehrimizi ulusal ve uluslararası platformlarda temsil edebilecek. Genç MÜSİAD, geleceğin işadamlarını ve MÜSİAD yöneticilerini yetiştirmek, onları hayata hazırlamak, sahip olduğu değerleri ve tecrübelerini gençlerle paylaşmak maksadıyla MÜSİAD bünyesinde oluşturulmuş olan bir gençlik kuruludur.  Genç MÜSİAD’ın  vizyonu ; MÜSİAD tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimci ve yöneticilere aktaran; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü ile gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır” diye konuştu. 

HERKES KONUŞUR MÜSİAD YAPAR!
Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel konuşmasında MÜSİAD'ın Sinop'a çok şey kazandırdığını ve örnek bir STK olduğunu söyledi. Cengiz Demirel sözlerini şu şekilde sürdürdü;  "3 şıl önce Sinop bir kabuk değiştirdi ve MÜSİAD ile tanıştı. MÜSİAD'ı basın olarak ve Sinop basının yüzde 98'ini temsil eden Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti olarak çok yakında takip ediyoruz. Sosyal medyada bir takım paylaşımlar görürsünüz gece yarıları. 'Uçaklar gelecek, uçaklar gidecek' diye. Birileri üstlenirler; 'bunun önüne durduk, şunun önüne durduk' diye. Fuar havaları içerisinde açıklamalar gelir. Ama işin gerçeği, bunların düzelmesi, ya da bunların yanına bir de ek seferler konulması gerçeği, MÜSİAD gerçeğidir. Bunları Sinop basını olarak çok yakından biliyoruz. MÜSİAD'a bu katkıları nedeniyle, Sinop'a katkıları nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Genç MÜSİAD'ın da en az Ahmet Hilmi Gökmen ağabeyleri kadar başarıyla gençliğe bir kapı aralayacağını ve Sinop'a büyük bir kapı aralayacağını biliyoruz. Genç MÜSİAD'ın hayırlı olmasını diliyorum" 

44. ŞUBE SİNOP
Daha sonra söz alan Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Yasir Bayramoğlu ise yaptığı konuşmada, Sinop Genç MÜSİAD'ın Türkiye genelinde 44. şube olduğunu söyledi. Bayramoğlu sözlerine şöyle devam etti; "Genç MÜSİAD’ı anlatmak için önce MÜSİAD’ın nasıl kurulduğunu, bugünlere nasıl geldiğini anlamak lazım. MÜSİAD 1990 yılında bir avuç genç işadamının kurduğu temelinde insan olan bir oluşum. MÜSİAD 28 Şubat’ın bedelini en büyük şekilde ödeyen bir dernek olmuştur. Bu yaşanmışlıkların gölgesinde 2002 yılında kurulan Genç MÜSİAD, Türkiye’nin bugün açılışını yapacağımız Sinop ili ile birlikte 44 ilde 44 teşkilatı ile birlikte faaliyetlerine devam etmekte. Yüzde 30’unu üniversite öğrencilerinin yüzde 45’ini ise işadamlarının oluşturduğu, aradaki yüzde 25’lik kısmı ise profesyonel çalışanların oluşturduğu bir dernek haline gelmiştir. Biz bugün Sinop’tayız. Bugün Sinop Şubemizin açılışını yapıyoruz. Bizler her şekilde siz kardeşlerimizin arkasındayız. Bu vesile ile Sinop Şubemizin Sinop’a ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum"
Programda söz alan Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya ise konuşmasında Sinop'ta gerçekleştirilen paralel yapı operasyonlarına değindi. Kaya, paralel yapıyla mücadelede MÜSİAD dışında birçok STK'dan gerekli desteği göremediklerini söyledi. Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş'da birer konuşma yaptı. Program hediye takdimi ve yeni oluşan Genç MÜSİAD'ın üyelerine rozet takılmasıyla son buldu.
 

banner664
Yorumlar (4)
delibattal 5 yıl önce
ne yapmış müsiad madde madde açıkla başkan,sanki görsen sinop u sen kurtardın hee,sen hava alanını açtın,hastane açtın gençlik merkezi açtın halı saha açtın sinema açtın tiyatro açtın,konser yaptın,iftar verdin,....ne yaptın neeee...ikide bir haber yapıyorlar seni...
Feti 5 yıl önce
Araplara nükleer santral yerinide gezdiren doğa harikasına santral yapacak uzun adam deyin
İbrahim KÖPRÜ 5 yıl önce
Savcı Bey gençlere yol açıyor, çok güzel.
Kemal Yılmaz 5 yıl önce
Sayın Başsavcımız "Bu mücadelede birçok sivil toplum kuruluşundan beklediğimiz desteği alamadık. Fakat MÜSİAD'dan bu desteği biz fazlasıyla aldık. Bu nedenle sayın başkana bu hususta teşekkür ediyorum." diye söylemiş. Sinop Müsiad başkanı takdire edilmiş demek ki!!
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 03:40
Güneş 05:23
Öğle 12:41
İkindi 16:35
Akşam 19:49
Yatsı 21:25
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26
banner637