Yüksel; “Düşmanlarımız emellerine asla ulaşamayacak”

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yüksel; “Hiçbir zaman Cumhuriyet ve Rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır” dedi.

Yüksel; “Düşmanlarımız emellerine asla ulaşamayacak”

Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yüksel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. İşkur toplantı salonunda gerçekleştirilen basın açıklamasına, İşkur İl Müdürü Asaf Çalışır, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim ve Denetim kurulu üyeleri, il merkezi ve ilçelerin oda başkanları katıldı. Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirten Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yüksel, 15 Temmuz tarihinde tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığının ülke olarak gösterildiğini ifade etti. Yüksel; “15 Temmuz 2016 tarihinde, ülkemizde gerçekleştirilen başarısız hain darbe girişiminin üzerinden bugün 1 yıl geçmiş bulunmakta. Bu vesile ile şu anda burada bu hain girişimi kınıyor ve lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin birlik, beraberliğini ve milletimizin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetimizi ve demokratik rejimimizi açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen Darbe ve Devletimizi İşgal Girişimini, 15 Temmuz'un yıldönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınıyoruz. 

Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir” dedi. 

ESNAF VE SANATKARLAR OLARAK DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ
Esnaf ve sanatkarlar olarak bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimizin ve milletimizin yanında olduklarının altını çizen Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yüksel, Türkiye düşmanlarının kirli emellerine asla ulaşamayacaklarını belirtti. Yüksel açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Hiçbir zaman Cumhuriyet ve Rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün ve her zaman Milletimiz; ülkesine ve Devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkarlarımız her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile Devletimizin, Milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır. 
15 Temmuz 2016'da yüce milletimize ve devletimize acımasızca saldıran kirli ve sapık eller kırılmış ve tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir. 
Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa bir süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştır. 

Hükümetimizce alınan önlem ve yapılan reform niteliğinde çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır. 
FETÖ ve diğer terör örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin mensupları, örgütle ilişkisi, alakası ve iltisakı bulunanlar, bağımsız Türk Yargısı önünde bir bir hesap vermeye başlamışlardır. Daha güçlü bir Türkiye ve Devlet yapısı için, kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bunların yandaşları temizlenmiştir. Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ve hedeflerimize ulaşmak için birlik ve beraberliğimiz muhafaza ederek gayret ve çaba göstermeliyiz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıldönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 249 şehidimize Allah'tan gani gani rahmet, 2 bin 301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyoruz. Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet ülküsü etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. Biz esnaf ve sanatkarlar teşkilatı olarak; ülkemizin geleceğine güveniyor, milletler camiası içerisinde ülkemizin hak ettiği en iyi yere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün Yüce Milletimizin iradesi olduğuna inanıyoruz.  Başta milletimiz ve devletimiz olmak üzere siz Değerli Basın Mensuplarımızı saygıyla selamlıyoruz.”


Kaynak: Vitrinhaber
banner468

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.