Yurt genelinde 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

(MUĞLA) - Büyük zaferin 101. yılı Muğla’da kutlandı

MUĞLA (İHA) - Büyük Zaferin 101. yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da coşkuyla kutlandı.

Muğla Cumhuriyet Meydanı’ndaki 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü kutlama töreni Muğla Valisi İdris Akbıyık ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün Atatürk büstüne çelenk sunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Çelenklerin Atatürk büstüne sunulmasının ardından Valilik Makamında Muğla Valisi İdris Akbıyık, tebrikleri kabul etti. Tebrikat töreninin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama töreni gerçekleştirildi.

Bolu'da tırdan kopan lastik zincirleme trafik kazasına neden oldu Bolu'da tırdan kopan lastik zincirleme trafik kazasına neden oldu

Törende Muğla Valisi İdris Akbıyık ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün törene katılan vatandaşların bayramını kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı okundu.

Halk Oyunları Ekibinin Zeybek gösterisi sonrasında tören geçişi gerçekleştirildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Komando Tabur Komutanlığının ’Büyük Zaferin 101. Yılı’ gösterisi büyük beğeni kazandı coşkuyla alkışlandı. Gösterinin ardından Menteşe Cumhuriyet Meydanındaki tören sona erdi.

Kutlama töreninin ardından Vali Akbıyık ve Protokol üyeleri Şehitlikleri ziyaret etti. Şehitler için Kuran-ı kerim okunarak dualar edildi.

(ELAZIĞ) - Elazığ’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

ELAZIĞ (İHA) - Elazığ’da 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Yurt genelinde olduğu gibi Elazığ’da da 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümü kutlandı. Çelenk bırakma ve tebriklerin kabulü sonrası belediye önünde tören geçişi düzenlendi. Malatya Caddesi üzerinde düzenlenen törende Vali Ömer Toraman, 8. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tamer Atay ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, araç üzerinde törene katılanları selamladı. İstiklal Marşının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Daha sonra etkinlik Belediye Mehteran Takımı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü folklar ekibinin gösterileriyle devam etti. Etkinlik çerçevesinde Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’na bağlı komandolar Harman Dalı Zeybeği oynadı ve İl Jandarma Komutanlığı Köpek Timi tarafından gösteri gerçekleştirildi. Etkinlik tören geçişinin yapılmasıyla son buldu.

Törene Vali Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,8. Kolordu Komutanı Tüm General Tamer Atay, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, protokol üyeleri, STK temsilcileri kurum amirleri, jandarma ve emniyet personeli, gaziler, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(DİYARBAKIR) - Diyarbakır’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır’da 30 Ağustos Zafer Bayramının 101’inci yıl dönümü, valilik önünde düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramının 101’inci yıl dönümü, yurt genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da kutlandı. Yenişehir ilçesinde bulunan Anıt Park’ta düzenlenen tören, Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşıının okunmasının ardından bayraklar göndere çekildi. Ardından valilik önünde öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterisi yapıldı. Program daha sonra Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ve 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal’ın selamladığı birliklerin geçişi ve helikopter gösterisiyle sona erdi.

Programa, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, 8. Ana Jet Komutanı Tuğgeneral Gürtaç Kayapınar, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, vali yardımcıları ve kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şehit aileleri ve yakınları, gaziler, kurum ve daire amirleriyle vatandaşlar katıldı.

(ERZURUM) - Aşkale’de şanlı zaferin 101. yıldönümü kutlandı

ERZURUM (İHA) - 26 Ağustos 1922’de başlayan 30 Ağustos 1922 gününe kadar beş gün beş gece devam eden Büyük Taarruz, Türk ordusunun kesin zaferi ile sonuçlanmasının 101. sene-i devriyesi tüm yurtta olduğu gibi Aşkale’de de kutlandı.

Aşkale Hükümet Konağı önünde gerçekleşen kutlama töreni Başkomutan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına ilçe Kaymakamı Murat Karaloğlu ve Belediye Başkanı Dr Ahmet Yaptırmış’ın çelenk sunumu ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması akabinde İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Düzgün günün anlamına uygun konuşma yaptı.

Tören sonunda İlçe Kaymakamı ve beraberindeki heyet ilçe Şehitliğini ziyaret etti, Şehitlikte kuran-ı kerim tilaveti ve dualar edildi.

(HAKKARİ) - Yüksekova’da 30 Ağustos yağmur altında kutlandı

HAKKARİ (İHA) - Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı yağmur altında kutlandı.

Yüksekova Hükümet Konağında tebrik kabulünden sonra program Yüksekova Belediyesinin önündeki Atatürk heykeline çelenklerin konulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şiirlerin okunmasının ardında günün anlam ve önemini belirten konuşma, Yenimahalle Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Zeynep Hanbay tarafından yapıldı. Kutlama programı daha sonra belediyede devam etti.

Törene, Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, Yüksekova 7. Hudut Alay Komutanı Murat Uluğ ile kurum amirleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(SAKARYA) - Sakarya’da 30 Ağustos coşkusu: 101’inci yıl kutlamaları başladı

SAKARYA (İHA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü Sakarya’da gerçekleştirilen törenlerle kutlandı.

30 Ağustos’ta zaferle neticelenen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101’inci yıl dönümü ve Zafer Bayramı, Sakarya’da kutlanmaya başladı. Gün boyu sürecek olan programlar, Sakarya Valilik Kampüsünde düzenlenen çelenk töreniyle başladı. Valilik makamında tebriklerin kabulü sonrasında kutlamalar Adapazarı Kültür Merkezi önünde devam etti. Kutlama törenine; Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz başta olmak üzere Garnizon Komutanı olarak vekaleten görevlendirilen Topçu Albay Tarık Demirci, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, gaziler, kurum ve kuruluşların müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlar ellerinde bayraklarla kutlamalara eşlik ederken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı okundu. Yapılan konuşmaların devamında kurum ve kuruşlara ait araçlar kortej eşliğinde alandan geçerek protokolü selamladı. Selamlama sonrasında program sona erdi.

(VAN) - Van’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

VAN (İHA) - Van’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Valilik bahçesindeki Atatürk heykeline çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, daha sonra Cumhuriyet Caddesi üzerinde devam etti. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı ile Garnizon Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi halkın bayramını kutladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterisi ile süren kutlamalar, resmi geçit töreni ile sona erdi.

Törene Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, vali yardımcıları, kaymakam ve belediye başkan vekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, oda başkanları ve askeri erkan katıldı

(ZONGULDAK) - Cumhuriyetin ilk vilayetinde Zafer Bayramı coşkusu

ZONGULDAK (İHA) - Cumhuriyetin ilk vilayeti Zonguldak’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu yaşandı.

Valilik binası önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Tören alanına çelenklerin sunulmasının ardından Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ile Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Zafer Bayramı kutlamaları Fevzipaşa Caddesi’nde devam etti. Vali Hacıbektaşoğlu ile Başkan Alan törene katılanların bayramını tebrik etti.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önemini anlatan şiirler okundu. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajına yer verildi. Karadeniz Bölge Komutanlığı’nda görevli Binbaşı Serkan Karakuş; Zafer Bayramı’nın kazanılmasıyla ilgili konuşma yaptı.

Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılanlara ödüllerinin verilmesinin ardından kortej geçişi yapıldı. Muharip gaziler, polis ve jandarmanın yanı sıra sporcular, resmi araçların geçişinin ardından tören sona erdi.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu tören programını düzenleyenleri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Törene milletvekilleri, protokol üyeleri ve daire amirleri katıldı.

(GAZİANTEP) - Gaziantep’te 30 Ağustos Zafer Bayramı coşku ile kutlandı

GAZİANTEP (İHA) - 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıldönümü Gaziantep’te coşkuyla kutlandı.

Sabah saat 09.00’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında başlayan törende Atatürk anıtına Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tümgeneral Halil Şen çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Gaziantep Valiliği makamında Tebrikat töreni düzenlendi. 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde İstasyon Meydanında kutlama ve geçit töreni düzenlendi.

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tümgeneral Halil Şen askerleri selamladı. Program öğrencilerin şiirleri, halk oyunu gösterisi ve zırhlı araçların tören geçidinin ardından son buldu.

Törene, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tümgeneral Halil Şen, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Eyup Özkeçeci, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kent protokolü, şehit ve gazi dernekleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

(BATMAN) - Batman’da 30 Ağustos Zafer Bayramının 101’nci yıl dönümü coşkuyla kutlandı

BATMAN (İHA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün 101’nci yıl dönümü nedeniyle kutlama alanına gelen vatandaşlar coşkulu kutlamaya Türk bayraklarıyla renk kattı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk büstüne sunumuyla başlayan kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından valilik binasında tebrikat törenine geçildi. Valilik makamında gerçekleştirilen tebrikat töreninde Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, askeri erkan, kamu kurum yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların tebriklerini kabul etti.

Turgut Özal Bulvarı, valilik karşısında devam eden kutlama programında Batman Valisi Ekrem Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Koç ile birlikte tören aracıyla askeri birlikleri ve vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos mesajının okunmasının ardından kutlama töreni, Hava Personel Üsteğmen Hasan Oral tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve folklor gösterisinin ardından program geçit töreni ile sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına; Vali Canalp’in yanı sıra eşi Ayten Canalp, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, protokol üyeleri, askeri erkan, kamu kurum yöneticileri, siyasi partilerin yöneticileri, şehit yakınları, gaziler ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.