Baba ve 16 yaşındaki oğluna silahlı saldırı: 1 ölü, 1 ağır yaralı Baba ve 16 yaşındaki oğluna silahlı saldırı: 1 ölü, 1 ağır yaralı

Osmaniye’de bir vatandaş, yol ortasında bulduğu yılanı otomobiller ezmesin diye eline alıp doğal yaşam ortamına bıraktı.

Osmaniye’nin Fakıuşağı mahallesinde motosikleti ile giden Mustafa Şimşek, yol ortasında karşıya geçmeye çalışan yılanı fark etti. Yolda gördüğü yılanı diğer araçlar ezmesin diye motosikletini kenara çeken Şimşek, yaklaşık 1 metre uzunluğundaki karayılanı eline alarak önce video çekti sonra doğal yaşam ortamına bıraktı.

Hayvanların yaşama hakkı olduğunu dile getiren Mustafa Şimşek, "Geçen akşam Fakıuşağın’da yolda giderken kız arkadaşımla motosikletle birden yılanı gördük. Sonra döndük yılana yardım ettik, hatta motosikletli birkaç arkadaş vardı ve üstünden geçmeye çalışıyorlardı. Onlara da müdahale ettim, sonra yılanın kuyruğundan ve baş kısmından tuttum belgesellerde izlediğim gibi elime aldım yılanı götürüp, doğaya bıraktım. Nasıl insanların yaşama hakkı varsa hayvanların da yaşama hakkı olduğunu düşünüyorum. Hayvanı sev, doğayı koru" dedi.

Kaynak: iha