İSTANBUL (AA) - Başarı geleneğinden ödün vermeden, kaliteli eğitimi Türkiye’nin 55 ilindeki 116 okulda ve 141 kursta 110 bin öğrencisiyle sürdüren Uğur Okulları 55. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor.

Uğur Okulları'ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da 26 Kasım 1968’de ilk dersini vererek eğitim serüvenine başlayan Uğur, bugün Türkiye’nin 55 ilindeki 116 okulunda ve 141 kursta eğitim veriyor.

55 yıldır eğitim sektörünün önde gelen aktörlerinden olan Uğur Okulları, çocuklarının iyi eğitim almasını isteyen velilerin, başarılı olmak isteyen öğrencilerin, mesleklerini profesyonelce icra etmek isteyen öğretmenlerin ve diğer eğitim paydaşlarının güvenilir limanı oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, 100 yıllık Cumhuriyet tarihinin 55 yılına tanıklık eden Uğur markasının, BAU Global Başkanı Enver Yücel’in başarı hikayesi olduğunu belirterek, tüm Uğur ailesine teşekkürlerini iletti.

Türkiye’nin 55 ilinde 110 bin öğrenciyle eğitime devam ettiklerini ifade eden Çiçek, şunları kaydetti:

“1968 yılında öğrencilerini hayallerindeki üniversiteye ulaştırma hedefiyle kurulan Türkiye’nin Uğur’u; bugün dünyanın 3 kıtasında üniversiteleri, okulları bulunan dev bir eğitim ağına dönüştü. Öyle ki BAU Global ailesi bünyesindeki kurumlar artık on binlerce öğrencinin hayallerini süslüyor.

Lapseki Belediyesi’nde en düşük asgari ücret 12 bin lira oldu Lapseki Belediyesi’nde en düşük asgari ücret 12 bin lira oldu

Bu büyük başarının mimarı, elbette Sayın Enver Yücel’dir. Her zaman bir adım ötesini görebilen, uluslararası eğitim yöntemlerini Türkiye’ye adapte eden Sayın Enver Yücel’in lider bakış açısı kurumumuzun her geçen gün daha da büyümesine katkı sağlıyor. Bizler de bu vizyon ışığında, yüksek kalitede öğrenme ve öğretme yaklaşımımızla çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Öncü uygulamaları ile tarih yazan Uğur’umuzun başarısında katkısı bulunan tüm Uğurlu ailemize teşekkür ediyorum.”