İSTANBUL (AA) - TAV Havalimanları'nın işlettiği Almatı, Batum, Medine, Milas-Bodrum ve Tiflis Havalimanları, Frankfurt'ta ödüle layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Skytrax tarafından düzenlenen Dünya Havalimanı Ödülleri, 120 ülkeden 2 bini aşkın sektör temsilcisini buluşturan Frankfurt'taki Passenger Terminal Expo'da (PTE) sahiplerini buldu.

Doğu Karadeniz'in yılın 4 ayındaki yapı ve inşaat malzemeleri ihracatı 43 milyon doları aştı Doğu Karadeniz'in yılın 4 ayındaki yapı ve inşaat malzemeleri ihracatı 43 milyon doları aştı

Dünya genelinde gerçekleştirilen havalimanı müşteri memnuniyeti anketiyle belirlenen sonuçlara göre, TAV'ın 5 havalimanı 2024'te en iyiler arasında yer aldı.​​​​​​​

Medine Havalimanı, geçen seneki konumunu iki sıra yükselterek dünyanın en iyi 50 havalimanı içerisinde yer aldı. Orta Doğu'nun en iyi bölgesel havalimanı da seçilen Medine, aynı zamanda "5-10 Milyon Yolcuya Hizmet Veren Havalimanları", "Orta Doğu'da En İyi Havalimanı Personeli" ve "Orta Doğu'da En İyi Havalimanları" kategorilerinde ilk 10'a girdi.

Almatı, Orta Asya'nın en iyi ikinci bölgesel havalimanı olarak gösterilirken, "Orta Asya'da En İyi Havalimanları" ve "Orta Asya'da En İyi Havalimanı Personeli" kategorilerinde ilk 5'te yer aldı.

Tiflis ve Batum havalimanları ise Doğu Avrupa bölgesinde en iyi ilk 10 havalimanı içinde yer buldu. Tiflis Havalimanı ayrıca yolcu sayısına göre kendi kategorisinde en iyiler arasında sıralandı.

Milas-Bodrum Havalimanı da "En Çok Gelişim Gösteren" ilk 10 havalimanından biri oldu.

Kaynak: aa