KAZAN (İHA) – Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde Yelabuga ve Nizhnekamsk şehirlerindeki sanayi tesislerine düzenlenen 3 ayrı dron saldırısında 2 kişi yaralandı.

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde 3 ayrı dronlu saldırı gerçekleştirildi. Yelabuga ve Nizhnekamsk şehirlerindeki sanayi tesislerine düzenlenen dron saldırılarında çok sayıda kişi yaralanırken, Yelabuga yönetiminden yapılan açıklamada, 2 kişinin yaralandığı belirtildi. Tataristan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada da, saldırıların ciddi bir hasara yol açmadığı ve sanayi tesislerinin çalışmalarının kesintiye uğramadığı aktarıldı. Rus resmi haber ajansı TASS ise saldırılarda 6 kişinin yaralandığını bildirdi. Saldırıların kim tarafından düzenlendiği açıklanmadı.

Eyüpsultan’da bariyeri biçen otomobil hurda yığınına döndü: 1 ağır yaralı Eyüpsultan’da bariyeri biçen otomobil hurda yığınına döndü: 1 ağır yaralı

Yelabuga yakınlarında kimya, makine ve metal işleme fabrikalarının yer aldığı özel bir ekonomik bölge bulunurken, Nizhnekamsk’ta da büyük bir petrol rafinerisi yer alıyor.

Kaynak: iha