banner600

banner534

Sinoplu genç bilardocu, Avrupa ikincisi oldu

Almanya’da düzenlenen “Çok Disiplinli Avrupa Şampiyonası” kapsamında 17 yaş altı Milli Takımlar Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye’yi temsil eden Sinoplu bilardocu Denizcan Akkoca, Avrupa ikincisi olarak Türkiye’ye gümüş madalya kazandırdı.

SPOR 30.04.2019, 18:11 30.04.2019, 19:17 Vitrin Haber
1274
Sinoplu genç bilardocu, Avrupa ikincisi oldu

Avrupa’nın en büyük organizasyonu olan 2019 Avrupa Bilardo Şampiyonası başladı. 25 Nisan-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Brandenburg şehrinde düzenlenen 2019 Avrupa Bilardo Şampiyonası’na, 21 ülkeden yaklaşık 500 sporcu katılıyor. Türkiye’nin 19 sporcu ile katılım sağladığı organizasyonda, Sinoplu 2 sporcu Türkiye’yi temsil ediyor. Sinoplu sporculardan Denizcan Akkoca, 17 yaş altı Milli Takımlar Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye’yi temsil ederken, bir diğer başarılı bilardocumuz Ömer Karakurt ise küçük masa 3 bant kulüp takımlar şampiyonasında birincilik için mücadele ediyor.

SİNOPLU AKKOCA, TÜRKİYE’YE GÜMÜŞ MADALYA KAZANDIRDI
17 yaş altı Milli Takımlar Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye’yi temsil eden Sinoplu bilardocu Denizcan Akkoca, zorulu şampiyonayı Avrupa ikincisi olarak tamamlayarak Türkiye’ye gümüş madalya kazandırdı. 
Yarı finalde İspanyol rakibi Luis Mira'yı 21 isteka 30-19 yenerek adını finale yazdıran Denizcan Akkoca, finalde Yunan rakibi Dimitrios Seleventas tarafından az bir farkla yenildi. Akşam saat:20:00'de yapılan final maçında Denizcan, 30 isteka 30-26 skorla kaybetti.

SİNOPLU ÖMER KARAKURT, KÜÇÜK MASA 3 BANT KULÜP TAKIMLAR ŞAMPİYONASINDA 
Çok Disiplinli Avrupa Şampiyonası kapsamında, 28 Nisan'da başlayan küçük masa 3 bant kulüp takımlar şampiyonasında ise Serdar Baş ve Sinoplu başarılı bilardocu Ömer Karakurt, Türkiye'yi temsil ediyor. Müsabakaların bu zamana kadar olan kısmında elde ettikleri galibiyetlerle, şampiyonluk iddialarını devam ettiren başarılı bilardocular, ülkemizi Avrupa şampiyonu yapma mücadelelerini sürdürüyor. 


Avrupa'nın en büyük bilardo organizasyonunda Türkiye'yi temsil eden sporcularımız ise şu isimlerden oluşuyor; “Ferdi 3 Bant kategorisinde; Semih Saygıner, Murat Naci Çoklu, Tayfun Taşdemir, Lütfi Çenet, Turgay Orak, Mehmet Can Çapak ve Birol Uymaz temsil ederken, gençler U17’de; Alptekin Canözkan ve Denizcan Akkoca, U21’de; Batuhan Uludağ ve Doğukan Çorbacı, Kadınlarda; Gülşen Degener ve Güzin Müjde Karakaşlı, Arzu Gök ve Ayşegül Fendi, Artistik Bilardoda; Serdar Gümüş ve Barış Cin, Kulüpler Küçük Masa branşında; ise Ömer Karakurt ile Serdar Baş, madalya mücadelesi verecekler.
Milli Takımlar da ise son Dünya Şampiyonu Murat Naci Çoklu-Lütfi Çenet, Takımlar son Avrupa Şampiyonu Tayfun Taşdemir-Mehmet Can Çapak, altın madalya için mücadele edecekler.
5 Mayıs’ta yapılacak olan Avrupa Bilardo Federasyonu Olağan Genel Kurulunda ise Türkiye'yi, Bilardo Federasyonu Başkanı ve UMB Kurulu Üyesi Ersan Ercan temsil edecek.

Kaynak: Vitrinhaber
banner664
Yorumlar (4)
vatandaş 1 yıl önce
devlet ne kadar ödül verdi delikanlıya.
Nurettin karakurt 1 yıl önce
Guzel hazirlanmiş haber tşk
C.TÜRK 1 yıl önce
bu çocukları iyi yetiştiren degerli hocaları nurettin beyi kutlarım darıcadan selamlar hepinize
Songül 1 yıl önce
Şehrimizden 2 kişi katıldı gururluyuz.modi bilardoda emeklerinden dolayı teşekkür ederiz
banner654
22°
parçalı bulutlu
banner616
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:27
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:53
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Karagümrük 3 7
2. Alanyaspor 3 7
3. Galatasaray 3 7
4. Antalyaspor 3 7
5. Hatayspor 3 7
6. Erzurumspor 3 6
7. Göztepe 3 5
8. Fenerbahçe 3 5
9. Konyaspor 2 4
10. Trabzonspor 3 4
11. Beşiktaş 3 4
12. Sivasspor 3 4
13. Kasımpaşa 3 3
14. Kayserispor 3 3
15. Gaziantep FK 3 2
16. Ankaragücü 2 1
17. Gençlerbirliği 2 1
18. Çaykur Rizespor 3 1
19. Malatyaspor 3 1
20. Denizlispor 3 1
21. Başakşehir 3 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 3 7
2. Tuzlaspor 3 7
3. Ankara Keçiörengücü 3 7
4. İstanbulspor 3 6
5. Altınordu 3 6
6. Samsunspor 3 5
7. Adanaspor 3 5
8. Altay 3 4
9. Akhisar Bld.Spor 3 4
10. Bandırmaspor 3 4
11. Giresunspor 3 4
12. Bursaspor 3 3
13. Balıkesirspor 3 3
14. Ankaraspor 3 3
15. Ümraniye 3 3
16. Boluspor 3 1
17. Menemen Belediyespor 3 1
18. Eskişehirspor 3 1
Takımlar O P
1. Leicester City 3 9
2. Liverpool 3 9
3. Everton 3 9
4. Aston Villa 2 6
5. Arsenal 3 6
6. Crystal Palace 3 6
7. Leeds United 3 6
8. Tottenham 3 4
9. Chelsea 3 4
10. Newcastle 3 4
11. West Ham 3 3
12. Brighton 3 3
13. Man City 2 3
14. M. United 2 3
15. Southampton 3 3
16. Wolverhampton 3 3
17. West Bromwich 3 1
18. Burnley 2 0
19. Sheffield United 3 0
20. Fulham 3 0
Takımlar O P
1. Real Betis 3 6
2. Granada 3 6
3. Real Sociedad 3 5
4. Celta de Vigo 3 5
5. Valencia 3 4
6. Real Madrid 2 4
7. Getafe 2 4
8. Villarreal 3 4
9. Atletico Madrid 1 3
10. Barcelona 1 3
11. Sevilla 1 3
12. Levante 2 3
13. Osasuna 3 3
14. Athletic Bilbao 2 3
15. Cádiz 3 3
16. Huesca 3 2
17. Real Valladolid 3 2
18. Eibar 3 1
19. Deportivo Alaves 3 1
20. Elche 1 0
banner637