Gerze Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Gerze Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi personelleri ilçenin iki ayrı noktasında mahsur kalan hayvanları kurtararak doğal yaşama saldı.
Gelen ihbar üzerine harekete geçen belediye ekipleri ilçe merkezi Köşk Mahallesi mevkiinde bir apartmanın balkonunda mahsur kalan kediyi kurtardı. Ayrıca Gürleyik Deresinde mahsur kalan yavru martıyı da kurtaran belediye ekipleri mama ve sus desteğinde bulundukları kedi ve martıyı doğal yaşamlarına bıraktı. 

Her zaman vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız Her zaman vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız

CAN DOSTLARIMIZA HER ZAMAN SAHİP ÇIKIYORUZ
Gerze Belediyesi olarak, can dostlarımız sokak hayvanlarına her zaman sahip çıktıklarını belirten Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, onlara gerek mama gerekse barınmalarını sağlayacak ortamlar hazırlamalarının yanı sıra hayatlarını tehlikeye düşürecek her türlü durumu önleyici tedbirler almaya da çalıştıklarını söyledi. 

Şensoy; “Can dostlarımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. Bilindiği üzere bir kısım dostumuzu Gerze Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerekli tedavilerini yaparak kanunen belirtilen süreyi doldurmamızın akabinde özgür yaşama bırakıyoruz. Ayrıca, ilçemizin dört bir yanına konuşlandırdığımız kedi ve köpek kulübelerini de periyodik aralıklarla ziyaret ederek mama ve su desteğini ihmal etmiyoruz. Aynı zamanda can dostlarımıza hayatın her alanında da yardımcı olmaya gayret göstermekteyiz. Belediyemiz gelen ihbar üzerine harekete geçen ekiplerimiz mahsur kalan dostumuzu haneye girmeden kurtarmasının ardından mama ve su desteği sağlayarak kendisini doğal yaşama bıraktı. Yine aynı şekilde kurtardığımız kuşun ise tedavileri sağlandı. Tüm dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.