İSTANBUL (AA) - Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, gençlerin hem mesleki hem de kişisel gelişimine katkı sağlayan "Sodexo Next Generation" staj programını yeniden başlattı.

Sodexo açıklamasına göre, staj programına üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarına veya yüksek lisans programına devam eden öğrenciler başvurabilecek. Kariyer.net üzerinden başvuruların yapılabildiği Next Generation staj programı için son başvuru tarihi 31 Ocak 2023 olarak belirlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Feride Düzduran Gündüz, gençlerin iş gücüne dahil olmaları ve kariyerlerinin ilk adımlarında desteklenmeleri amacıyla yoğun faaliyetler yürüttüklerini bildirdi.

Gündüz, "Onlara iş deneyimi ve gelişim fırsatları sağlayarak daha sürdürülebilir ve başarılı yarınlar yaratacağımıza inanıyoruz ve Sodexo'daki politikalarımızın temelini bu değerler üzerine yapılandırıyoruz. Genç arkadaşlarımız, özellikle üniversite döneminde staj imkanları sayesinde iş hayatlarına daha sağlam bir başlangıç yapıyorlar." ifadelerini kullandı.

Mısır'daki El-Dabaa NGS'nin ilk ünitesine ait kor tutucu inşaat sahasına ulaştı Mısır'daki El-Dabaa NGS'nin ilk ünitesine ait kor tutucu inşaat sahasına ulaştı

Uzun dönem staj programı Next Generation'da gençleri iş hayatına hazırlamak için çeşitli eğitim ve mentorluk fırsatları sunduklarını aktaran Gündüz, şunları kaydetti:

"Stratejik projelerimizde bizzat görev almalarını sağlıyoruz. 2022 Next Gen stajyerlerimiz 2 farklı projede yer alarak, üst yönetime projelerini sunma imkanını elde ettiler. Böylece staj yaptıkları ekibe destek olarak mesleki becerilerini artırırken, aynı zamanda farklı bölümlerden kişilerle proje geliştirme, birlikte çalışma ve projeyi yürütme konusunda önemli tecrübeler edindiler. Programı başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza sertifikalarını vererek uygun kadrolarımızda iş imkânı yarattık. 2023 yılında da staj programımıza dahil olacak genç arkadaşlarımızı heyecanla bekliyoruz."