Üçüncüoğlu'ndan 20 TEMMUZ Açıklaması

Saadet Partisi Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu açıklama yaptı

Üçüncüoğlu'ndan 20 TEMMUZ Açıklaması
18 Temmuz 2012 Çarşamba 10:26

Saadet Partisi Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu, 20 Temmuz tarihinin Kıbrıs Barış Harekatı ve Saadet Partisi'nin kuruluş yıldönümü olduğunu hatırlatarak, Türkiye için büyük önem taşıyan her iki yıldönümü ve yine 20 Temmuz ile başlayan Ramazan ayını kutladı.

Üçüncüoğlu; "Bu tarih hem milletimiz hem de camiamız için çok özel bir gündür. Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki: bugün üç büyük sevinci bir arada yaşıyoruz" dedi. 

20 Temmuz 1974 tarihinde gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı’nın ve tarihi zaferin 38’inci yıldönümünün kutlandığını dile getiren Cavit Üçüncüoğlu; "Kıbrıs barış harekatı tarihi bir dönüm noktasıdır. Kıbrıs, 1699 Karlofça anlaşmasıyla toprak kaybetmeye başlayan ve giderek küçülen İslam dünyasının, son 300 yılda Batılılılara karşı kazandığı tek toprak parçasıdır. 

KKTC’nin bugün sahip olduğu istikrar ve güvenlik ortamı bu harekat sayesinde kazanılmıştır. 1960 yılından itibaren soydaşlarımıza karşı giderek artan baskı, taciz ve katliamlara karşın Türkiye 1974 yılına kadar gerekli siyasi irade ve kararlılığı gösterememiş, uluslararası dayatmalara boyun eğmiştir. Gemilerimiz bir çok kez Amerika’nın talimatı ve hatta bir mektubuyla geri dönmek zorunda bırakılmıştır. 

Ancak 1974 yılına gelindiğinde ise önemli bir fark vardır. O’da Milli Görüş farkıdır, Erbakan farkıdır. CHP-MSP koalisyonunda Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın dik duruşu ve kararlı tutumu ile Kıbrıs Barış Harekatı gerçekleştirilmiş, Kıbrıs’ta huzur ve güvenlik ortamını kurmak mümkün olmuştur.  
Emperyalist ülkelerin, her türlü tehdit, şantaj ve ambargosuna rağmen, Milli Görüş’ün kararlılığı ve mehmetçiğin fedakarlığı ile Kıbrıs Zaferi kazanılmıştır. 
Bu zafer binlerce Mehmetçiğimizin şehadeti üzerine inşa edilmiştir.

Bu gerçekler ışığında tarihi bir uyarıyı görev biliyor ve Avrupa Birliği hayali uğruna kıbrıs’ı pazarlık konusu yapmak isteyenlere çağrıda bulunuyoruz.
Türkiye’nin Kıbrıs diye bir sorunu yoktur. Sadece Haçlı seferlerinden bu yana Kıbrıs üzerindeki emellerinden vazgeçmeyen emperyalist ülkelerin karanlık hesapları vardır. Kıbrıs’ı rum toprağı yaparak, Akdeniz’deki hakimiyeti ele geçirmek isteyen haçlıların oyunları vardır. 
Unutmayınız ki; KKTC Türkiye’nin milli davasıdır, kırmızı çizgisidir. Batı’ya şirin görünmek için Kıbrıs’ı pazarlık konusu yaparsanız tarih önünde de, millet önünde de hesap veremezsiniz. 

Barış harekatının 38’inci yıldönümünde, bu harekata emeği geçen herkesi şükranla anıyor ve şehit olan Mehmetçiklerimize bir kez daha cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz" dedi.


SAADET PARTİSİ 20 TEMMUZ’DA KURULDU

Saadet Partisi'nin 11. yaş gününü kutladığını dile getiren Cavit Üçüncüoğlu; "İkinci sevincimiz ise, 20 Temmuz’un Saadet Partimizin kuruluş yıldönümü olmasıdır. Saadet Partimiz Kıbrıs Zaferi gibi anlamlı bir  günde kurulmuş ve Hakkın hakimiyeti için mücadelesine başlamıştır. Saadet Partisi 1969 yılında siyaset sahnesine çıkan Millî Görüş hareketinin son temsilcisidir. Bugün11’inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Saadet Partisi, mazisi itibariyle köklü ve tecrübeli, yaşı itibariyle ise genç ve dinamik bir partidir. Saadet Partisi Türkiye’nin sigortası, birlik ve beraberliğimizin teminatıdır. 
Bugün Saadet partisi çatısı altında temsil edilen Milli Görüş hareketi, hiçbir zaman rüzgara göre yön değiştirmemiş, temel ilke ve prensiplerinden hiç bir zaman taviz vermemiştir. Saadet partisi, makam ve mevki için eğilenlerin değil, hak için direnenlerin partisi olmuştur.
Hangi şart altında olursa olsun, Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya kurma kararlılığından vazgeçmemiştir. 
Bu yüzden saadet Partisi farklıdır. Fark Vardır; Çünkü Saadet Partisi taklitçi değil, milli ve yerli bir partidir. Küresel Egemenlere Teslim olmayan, boyun eğmeyen gerçek anlamda sivil bir partidir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; bundan önce olduğu gibi bundan sonrada, yalpalamadan, çizgisinden sapmadan, milletimizin hizmetinde olmaya devam edecektir. Çünkü Saadet Partisi hesabını, seçimleri kazanmak için değil, nesilleri kazanmak üzerine yapmaktadır. 
Er ya da geç bu kararlılık milletin ortak iradesine dönüşecek ve yeniden Büyük Türkiye mutlaka kurulacaktır. 
Bu vesile ile başta Milli Görüş Hareketi’nin Merhum Lideri Necmettin Erbakan ve Saadet Partimizin Kurucu Genel Başkanı Recai Kutan olmak üzere bu davaya emeği geçen herkesi yürekten kutluyor, ilk günkü şevk ve heyecanla yolumuza devam ettiğimizi bir kez daha ilan ediyorum" diye konuştu.

ÜÇÜNCÜ SEVİNCİMİZ İSE MÜBAREK RAMAZAN AYINA KAVUŞMAMIZDIR.

Üç güzel günü bir arada kutlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Cavit Üçüncüoğlu sözlerini şöyle tamamladı; "Ne mutlu bir tevafuktur ki; bu yıl mübarek Ramazan ayı 20 Temmuz gibi anlamlı bir tarihe denk gelmiştir. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş olan bu mübarek aya kavuşmanın bahtiyarlığı içindeyiz.

Ramazan, yardımlaşmanın, paylaşmanın, bizi biz yapan ortak değerlerde buluşmanın adıdır. Bu manevi iklimi en iyi şekilde değerlendirmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeliyiz.

Bu mübarek ayda yapacağımız ibadet ve çalışmaların, bir an evvel İslam birliğinin kurulmasına vesile olsun. Çünkü gerçekten İslam alemi tarihin en önemli süreçlerinden birini yaşamaktadır. İslam ülkeleri acımasız işgallerin hedefi halindedir. Emperyalist güçler, son dönemde yaşanan İslami uyanışın önünü kesmek, İslam ülkeleri arasında yeni ihtilaflar oluşturmak için karanlık ve sinsi planlarını uygulamaya çalışmaktadır. Bu sinsi planlara karşı uyanık olmak ve daha fazla kenetlenmek zorundayız.   

Cenab-ı Hak'tan bizlere; gücün değil hakkın hakim olduğu yeni bir dünyanın kurulması için şuurlanma ve çalışma gücü vermesini diliyorum. Bu mübarek ayın İslam aleminin kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum"
 

banner543

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüseyin KABAR - 7 yıl önce
kıbrıs barış harakatından neden merhum bülent eçevitin adını anmak istemediler anlayamadımm
Avatar
şeker - 7 yıl önce
işte bu güzel iki önemli isabet saadet akp ye fark atti tebrikler saadet her zaman önde nede olsa tecrübe ve deyim
Avatar
ademoğlu - 7 yıl önce
ecevit kıbrıs çıkarmasına karsı idi ondan ismi zikredilmez