banner600

banner534

İYİ Parti’de, Yılmaz Şanlan güven tazeledi

İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 2. Olağan Kongrede İl Başkanı Yılmaz Şanlan yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

SİYASET 21.06.2020, 20:10 21.06.2020, 22:47 Vitrin Haber1
1192
İYİ Parti’de, Yılmaz Şanlan güven tazeledi
banner649

Daha önce 22 Mart'ta yapılması planlanan fakat koronavirüs sebebiyle ertelenen İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirildi. Kongrede tek liste halinde gidilirken Yılmaz Şanlan yeniden il başkanı olarak seçilerek güven tazeledi.

Kongrede açılış, divan teşekkülü, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, faaliyet raporunun okunması ve ibrası, mali raporun okunması ve ibra edildi. Daha sonra İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan bir konuşma gerçekleştirdi. 

Kongreyi düğün, şenlik, miting, toy havasında yapmayı planladıklarını belirten Şanlan, tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını nedeniyle daha önce 22 Mart’ta yapmayı planladıkları il kongresini iptal etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Şanlan: "Bizim düşüncemiz kongremizi düğün, şenlik ve miting havasında yapmaktı. Ne yazıkki bütün dünyayı kasıp kavuran covid-19 salgını ne yazıkki ülkemizi ve ilimizide etkisi altına almış durumda. Bu vesile ile 22 martta yapmayı planladığımız il kongremizi iptal etmek durumunda kalmıştık. Bizler insanı yaşatki devlet yaşasın geleneğinden gelen insanlarız. Bizlerin  önceliği  insanımızın sağlığı, huzuru,  rahatıdır. Bu nedenle kongremizi üst düzey tedbirlerle gerçekleştiriyoruz. Bütün iyi partililer ve hemşehrilerimizin, sosyal mesafe kurallarına, hijyen tedbirlerine uymalarını ve maskesiz dolaşmamalarını rica ediyoruz. İnşallah bu salgından bir an önce kurtulur normal hayatımıza döneriz" dedi.

İYİ PARTİ KEYFİYETTEN DEĞİL MECBURİYETTEN DOĞDU

İYİ Parti'nin keyfiyetten yada bir zafiyetten doğmadığını, mecburiyetten ve ihtiyaçtan doğduğunu kaydeden Şanlan: "Tıkanmış siyaset mekanizmasının önünü açmak, birikmiş memleket sorunlarının çözümü, ayrışmış dağılmış sosyal toplumun sorunlarını gidermek, milletimizin doğru ve hak ettigi gibi yönetilmesi için kurulmuştur.

Milletimiz yorgun. Umutlar tükenmek üzere, Siyaset mühendisliği, siyasetin bütün kurumlarını ele geçirmiş algı yönetimiyle tek merkeze hizmet ettirmek isteniyor. Büyük Türk milleti düşünmesin, sormasın, sorgulamasın isteniyor.Görsel ve yazılı basın tamamen ele geçirilmiş, muhalefet yapılmasın isteniyor.Eğitim yap boza dönmüş Türk gençliği travma üzerine travma yaşıyor. Gençlerimizin emekleri alınterleri hayalleri gelecekleri acımasızca risk altına atıldı. Sınav tarihleri, ticari beklentilere kurban edilmiştir. Psikoljileri bozulmuş sağlıkları tehlikeye atılmıştır. Sürekli tekrarlanan edebiyatı yapılan, geleceğimizin teminatı gençlerdir sloganı  sadece lafta kalmıştır.

Türk sanayisi dış güçlerin kontrolüne girmiş, tarım tamamen bitme noktasına gelmiştir. Üretmeden tüketen bir toplum haline getirildik.Dış politikada Türk milletinin itibarı her geçen gün biraz daha yok ediliyor. ARAP baharıyla başlayan küresel oyun, ortadoğuyu kasıp kavurarak  sınırımıza kadar dayanmıştır. Hükümetin açılım saçılım süreciyle başlayan  yanlış dış politikalar serüveni sonucu, ülkemize milyonlarca Suriyeli gelmiş, ve hala gelmeye devam etmektedir. Ülkemiz insanı ekonomik kriz altında inim inim inlerken devlet imkanlarının çar çur edilmesine, israf edilmesine lüzumsuz ve faydasız işlere harcanmasına şiddetle karşıyız. Birilerinin birşey yapması gerekiyor. Birilerinin bu düzene, bu gidişe dur demesi gerekiyor. Bu duruma dur demesi gerekenlerde, işte bu salondakiler, yani bizleriz" diye konuştu.

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz iyi partililerin önceliği vatan, millet, devlettir. Biz siyaseti vatan millet hizmeti olarak görür,  mücadele ederiz. Bu düşünce ve arzu ile taraf olduğumuz, destek verdiğimiz, direk yada endirek bizlerin oyları ile yerel yada genel siyasette makam mevki sahibi olanlara sesleniyorum. Bulunduğunuz makamlar yatma, günü kurtarma yerleri asla değildir. Hizmet etme gece gündüz gayret etme yerleridir. Verdiğimiz oyların takipçisiyiz, hakkını vermeniz, hizmet üretmeniz gerekiyor.  Ayrıca hak ederek yada iktidar yakınlığı ile kurumlarda üst mevkilerde yer tutmuş kamu personeline seslenmek istiyoruz. Vatandaşlarımızı daire kapılarında, bu gün git yarın gel edebiyatı ile oyalayanlarda, takip alanımız içindedir.  Milletin vergilerinden aldıkları maaşların hakkını versinler. İşlerini hakkı huku ile yapanlarında başımız gözümüz üstünde yeri vardır. 

SİNOPLULARA SESLENDİ

Sevgili Sinoplular; İYİ Parti'nin iktidar yürüyüşü devam etmektedir. Zamanın da yada zamansız yapılacak olan ilk seçimde devletin, makam mevkileri  iyi partililerle, liyakatlı, dürüst,  adaletli, çalışkan kadrolarla buluşacak. Bizler mevcutlardan intikam almak için gelmiyoruz. Bizler milletimizin dertlerine çare olmak için, yaraları sarmak için geliyoruz. Ekonomik kriz altında inim inim inleyen vatandaşlarımızın refah düzeyini düzeltmek için, üretmek için geliyoruz. İsrafın yokluğun, yoksulluğun önünü kesmek için geliyoruz. Tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyenlerden, milletin parasını, hakkını yiyenlerden hesap sormak için geliyoruz. İyi parti güneşi milletimizin üzerine iyi doğacak. Bizim amacımız, Büyük Türk milletine siyaset yoluyla hizmet etmektir. Demokratik parlementer sistemin kazanımları ile birleştirici, kucaklayıcı, mücadeleci, istişareye önem veren, siyaseti koltuk ve makam kavgası değil millete ve yaşadığı şehre hizmet aracı gören kadroları bir araya getirmektir.
İYİ Parti ailesini güçlendirmeye devam ediyoruz.Teşkilâtlarımızın kapısı, bayrağımızla, milletimizle, ülkemizle sorunu olmayan, Büyük Türk milletine ve Kadim Türk devletine sadakatla bağlı olan her vatandaşımıza sonuna kadar açıktır.  Siyaset yapma arzusunda olan, siyaseten ülke yönetimine katkıda bulunmak isteyen Vatan, millet, bayrak kaygısı taşıyan herkesi partimize bekliyoruz. Sizlerle birlikte yol yürümeye, hazırız.  Değerli hemşehrilerim milletimizin teveccühü her geçen gün artmaktadır. Anket sonuçları gösteriyorki iktdar partisi sürekli oy kaybediyor. Oyları hızlı birşekilde artan tek partiyiz. Rehavete kapılmayacağız çok çalışacagız. 

İYİ PARTİ YÖNETİCİLERİ VE ÜYELERİNE SESLENDİ

Değerli İYİ Parti yöneticiyeri ve üyeleri; sizlerden ricam, İl Başakanı olarak sizlere direktifim, büro siyaseti, sanal siyaset yapmayacağız. ADETA bir derviş ruhuyla adam adama çalışacağız. Gidilmedik köy, mahalle, cadde sokak bırakmayacağız. Çalınmadık kapı bırakmıyacağız. İlimizde ve ilçemizde yaşayam her vatandaşımıza ulaşacağız. İYİ partiyi anlatacağız, derdini dinleyceğiz. Derdimizi anlatacağız. Milletimizin teveccühünü kazanacağız. İktidar yürüyüşümüzü sağlam adımlar üzerine inşa edeceğiz. Bu vesile ile kongremiz vatanımıza milletimize ve Sinopumuza hayırlı uğurlu olsun"

İŞTE YENİ YÖNETİM

Konuşmanın ardında seçimlere geçildi. Kongree tek liste giren Yılmaz Şanlan yeniden İYİ Parti İl başkanı olarak seçilirken diğer yönetim ise şöyle oluştu;

Asil Yönetim Kurulu; Hakan Ateş, Orhan Bal, Yusuf Çakıcı, Mahmut Gümüş, Resul Öztürk, Ünzüle Arslan, Şehri Erakıncı, Fatma Baş, Şaduman Kantarcıoğlu, Seda Sağır, Aynur Yüksek, Fuat Otaç, Erol Türkoğlu, Erkan Akliman, Vecdi surat, Erdal Alkan, Hüseyin Arslan, Abdullah Gürdamar, İbrahim Arat, Selman Yiğit, Rıdvan Akköy, Tolga Yurtseven, Vedat Keskin, Aysun Ün, Elif Çalışkan, Gökhan Güler, Hüseyin Yazıcı, Erdoğan Kuru, Hasan Yüksek.

Yedek Yönetim Kurulu; Bedriye Verir, Hayrettin Çil, Çağlar Adçeken, Kadriye Keskin, Salih Açıkgöz, Hüseyin Başay, Mustafa Ünlütürk, Deniz Gebiç, Kurtuluş Özkara, Serap Erakıncı, Yaşar Aydoğan, Muhammet Yıldırım, Aydın Şeker, Özgür Ünsal, Erdal Erdoğan, Salih Kaya, Nilüfer Erakıncı. Asil Disiplin Kurulu; Hüseyin Yılmaz, Dursun Öztürk, Mesut Başar, Cihat Yolaçan, Nihat Kahveci, Emriye Gökmen, Memnune Töre, Cengiz Bayra, Recep Verir. Yedek Disiplin Kurulu; Cahit Şanlan, Hasan Gökmen, Sibel Çakıcı, Şenol Gülel, Sultan Tortop, Üst Kurul Delegesi Asil Üyeler; Yılmaz Şanlan, Hakan Ateş, Mithat Mor. Üst Kurul Delegesi Yedek Üyeler; Serpil Kaplan, Ünzile Aslan, Seda Sağır.   Kongreye CHP Sinop İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, İYİ Parti Kastamonu il teşkilatı mensupları, İYİ Parti ilçe başkanları, delegeleri ve parti üyeleri katılım sağladı.

Kaynak: Vitrinhaber
banner632
Yorumlar (2)
vatandaş 2 hafta önce
Allah yolunu açık etsin.
sinoplu 2 hafta önce
Başkana görevinde başarılar dileriz. Meral AKŞENER bu ülkenin umudu. İnşAllah hayırlara vesile olur.
banner654
26°
açık
banner652
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
banner639
Namaz Vakti 03 Temmuz 2020
İmsak 02:58
Güneş 05:02
Öğle 12:49
İkindi 16:50
Akşam 20:26
Yatsı 22:20
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 29 60
2. Trabzonspor 29 58
3. Sivasspor 29 53
4. Galatasaray 29 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 29 46
7. Alanyaspor 29 45
8. Göztepe 29 38
9. Antalyaspor 29 37
10. Gaziantep FK 29 35
11. Kasımpaşa 29 35
12. Denizlispor 29 32
13. Gençlerbirliği 29 31
14. Çaykur Rizespor 29 29
15. Malatyaspor 29 28
16. Kayserispor 29 28
17. Konyaspor 29 27
18. Ankaragücü 29 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 31 57
2. Adana Demirspor 31 54
3. Erzurum BB 31 53
4. Bursaspor 31 52
5. Akhisar Bld.Spor 31 51
6. Fatih Karagümrük 31 50
7. Altay 31 50
8. Ümraniye 31 44
9. Keçiörengücü 31 44
10. Giresunspor 31 44
11. Menemen Belediyespor 31 39
12. Balıkesirspor 31 35
13. İstanbulspor 31 34
14. Altınordu 31 33
15. Boluspor 31 30
16. Osmanlıspor 31 24
17. Adanaspor 31 21
18. Eskişehirspor 31 12
Takımlar O P
1. Liverpool 32 86
2. Man City 32 66
3. Leicester City 32 55
4. Chelsea 32 54
5. M. United 32 52
6. Wolverhampton 32 52
7. Sheffield United 32 47
8. Arsenal 32 46
9. Tottenham 32 45
10. Burnley 32 45
11. Everton 32 44
12. Crystal Palace 32 42
13. Newcastle 32 42
14. Southampton 32 40
15. Brighton 32 33
16. West Ham 32 30
17. Watford 32 28
18. Aston Villa 32 27
19. Bournemouth 32 27
20. Norwich City 32 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 33 74
2. Barcelona 33 70
3. Atletico Madrid 33 59
4. Sevilla 33 57
5. Villarreal 33 54
6. Getafe 33 52
7. Real Sociedad 33 50
8. Athletic Bilbao 33 48
9. Granada 33 46
10. Valencia 33 46
11. Osasuna 33 44
12. Levante 33 42
13. Real Betis 33 37
14. Real Valladolid 33 36
15. Deportivo Alaves 33 35
16. Eibar 33 35
17. Celta de Vigo 33 34
18. Mallorca 33 29
19. Leganés 33 25
20. Espanyol 33 24
banner635
banner637