banner718

banner600

banner534

CHP İl Başkanı Yüksel; Samimiyetinizi görelim!

Meydan Projesi ile ilgili açıklama yapan CHP Sinop İl Başkanı Avukat İnan Savaş Yüksel, Sinop halkının da katılımıyla bir proje ortaya çıkmasını istediklerini belirterek; "Çok geç falan da demeyin, daha yapılmış hiçbir şey yok ortada. Buyurun samimiyetinizi görelim" dedi.

SİYASET 20.10.2021, 23:07 20.10.2021, 23:26
1842
CHP İl Başkanı Yüksel; Samimiyetinizi görelim!

CHP Sinop İl Başkanı Avukat İnan Savaş Yüksel, Sinop gündemini meşgul eden Meydan Projesi ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Başkan Yüksel, projenin oldu bittiye getirilmek istendiğini belirterek, proje kapsamında Uğur Mumcu Meydanı, otopark ve çay bahçelerinin kalkacak olmasına de tepki gösterdi. 

Proje henüz uygulanmadan Sinop halkına sorulmasını istediklerini belirten İnan Savaş Yüksel açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "CHP Belediye Meclis Grubunun Başkanı olarak tekrar ediyorum; bizim şu ana kadar önümüze gelmiş ne bir proje vardır, ne de görüş ve önerilerimiz sorulmuştur. CHP Genel Başkanını ve Sinop İl Örgütünü temsil eden CHP Sinop İl Başkanı olarak, Valilik - TOKİ ya da Bakanlık nezdinde davet edildiğim bir toplantı mevcut değildir. Tarafıma yapılmış bir bilgilendirme de yoktur. CHP Sinop İl Başkanı olarak, kimseyle yapmış olduğun bir mutabakat söz konusu değildir. Hem bu toplantıların düzenleyicilerinin, hem de AKP ‘li arkadaşlarımızın bir partiyi o ilde kimin temsil ettiğini gayet iyi bildiklerinden eminim.

Bu arada, bana sorulan “o zaman sesini çıkardın mı” sorusuna da cevap vermiş oluyorum. Önümüze bir proje gelmedi ki sesimizi çıkartalım, fikrimizi söyleyelim.

Evet, şimdi gelelim proje dedikleri şeye. Proje diye bahsettikleri ve aşağıda da fotoğrafını paylaştığım şey; kabataslak bir çizimden ibaret, olsa olsa fikir projesi denilebilecek bir kağıttır. Ama bu kağıda bakarak bile daha önceki açıklamalarımdaki haklılığım anlaşılmaktadır. Bu kağıda baktığımızda şöyle ki;

- Uğur Mumcu Meydanı kalkmaktadır. 
Zaten burada sürekli solcular basın açıklaması yapmakta, adını da FETÖ ‘nün devlete sızdığını yıllar önce söyleyen, her geçtiğimizde aslında kandırılmadığımızı, bile bile ne istedilerse verdiğimizi bize anımsatan Uğur Mumcu ‘dan almakta, fırsattan istifade Uğur Mumcu Meydanı ‘nı da aradan çıkartalım diye mi düşünülmektedir?

- İskele Meydanı ‘ndaki çay bahçeleri de kalkmaktadır. Onlar da zaten CHP ‘ye yakın aileler tarafından işletilmekte, bu vesileyle onlardan da kurtuluruz diye mi düşünülmektedir?

- Şehir Kulübünün sadece binası kalmakta, bahçesi elinden alınmaktadır. 
Zaten Şehir Kulübü ‘nün müdavimleri çoğunlukla CHP ‘liler, onların da alanını daraltırız diye mi düşünülmektedir?

- Şehir Kulübünün yanındaki otopark da kaldırılmaktadır. 
Otopark Kulübün yanında, karşısında da CHP İl Başkanlığı var, en çok onlar yararlanıyordur, kaldıralım gitsin diye mi düşünülmektedir?

Şehir Kulübü ile ilgili düşüncenizi İlçe Başkanınız ağzından kaçırmış zaten. Bu arkadaşa göre, Şehir Kulübü kahvehane olarak kalmaya devam edecekmiş. Bir kere Şehir Kulübü sadece bir kahvehane değil, dernek statüsünde bir kulüptür. Sadece oyun oynanıp, çay kahve içilen bir yer değil; şehir ve memleket meseleleri üzerine kafa yorulan, sohbet edilen, sanılanın aksine sadece CHP ‘lilerin değil, Anavatan Partisi ‘nden belediye başkanlığı yapmış Sayın Aydın Atakan büyüğümüz gibi, Sayın İhsan Aldemir hocamız gibi CHP ‘li olmayan şehrin akil insanlarının buluşma noktası olmuş bir mekandır. Burayı, kahvehane diye tanımlamak ya da kahvehaneye dönüştürmek kimsenin haddi değildir. 

Ayrıca, proje diye adlandırılan kağıda baktığımızda; sadece Uğur Mumcu Meydanındaki değil, Hükümet Meydanındaki döner kavşak da kaldırılmaktadır. Bunların trafiğe yansıması hesaplanmış mıdır? Hükümet Meydanına dört koldan araç girmektedir, burada yaşanabilecek muhtemel trafik sıkışmaları düşünülmüş müdür? 

Kent Meydanı yapılırken ne tür malzeme kullanılacaktır? Yollar ve asfaltlar ne ile kaplanacaktır? Çizimde Jandarma Gazinosu ve Şehir Kulübü aynı kottaymış gibi dümdüz birleştirilmiştir, kot farkının nasıl giderilmesi düşünülmektedir? Ağaçlar neye göre yerleştirilmiştir, asırlık ağaçlar kesilecek midir kalacak mıdır? En önemlisi tüm bunlar bir tarihe bağlanmış mıdır? Ne zaman başlayacak, ne zaman bitecektir? 

Bunların hiçbiri net değil, çünkü ortada gerçek manada bir  proje yok. Anladığımız kadarıyla 'Kervan yolda düzülür' mantığıyla yola çıkılmıştır. Zamanı gelince, o anki duruma göre bakarız anlayışı hakim. Bizim bu baştan sağmalığı kabul edebilmemiz mümkün değil. Eğer dediğiniz gibi bir mutabakat arayışınız varsa, gelin hep beraber Sinop halkının da katılımıyla, katılımcı ve şeffaf bir anlayışla düzgün bir proje ortaya çıkartalım, hep beraber altına imzamızı atalım ve arkasında duralım. Çok geç falan da demeyin, daha yapılmış hiçbir şey yok ortada. Buyurun samimiyetinizi görelim".

banner724
Yorumlar (16)
BarokTurk 2 ay önce
Kimse kimseyi kandırmasın süreç chp li belediye yönetimi ile organize bir şekilde imar rantının dayanılmaz tadını almış akapenin ileri gelen siyasileri ve müteahhitleri arasında beraberce el ele,gönül gönüle al gülüm ver gülüm yürüyor.
c.g 2 ay önce
yıkılan dispanser binasının oraya yapılan betonlaşma kimleri memnun edecek acaba. eski kiracıları hoşnut etmeye mecburmusun.ayıptır yaa.
hoca 2 ay önce
bak sende betona karşı sın.......bu yapılan ucubeler tamamen belediyeden ayrı ve giderayak akp nin rant kapma yarışıdır...............
c.g 2 ay önce
sevsinler...sizi.. hayırdır sana da mı oradan dükkan veriyorlar.öncelikle orası yerleşim yeri değil.dikkatini çekerim.yıllardır Sinop un merkezinde üç kuruş kira ödeyenlere peşkeş çekilecek dükkanlar yapılıyor.dükkanları kimin yaptığı değil ne amaçla yapıldığıdır önemli olan.
hoca 2 ay önce
kime sordunuz bu soruyu.......bu sorunun muhatabı belediye değil........git oradaki tabelaya bak o inşaatı kim yapıyor......gerçi son çırpınışları bu iktidarın sinobu daha fazla paylaşamayacaklar......giderayak eşi dostu doyurma peşindeler...............
Sevsinler...sizi 2 ay önce
Bu soylemde yeni moda oldu son zamanlarda. Soylemin mucidi her zaman ki gibi sinop u kendilerinin sanan ve yillardir 1 arpa boyu yol almamasi icin cabalayan guruh. Siz herseye karsisiniz. Sormasi ayip betona karsisiniz cadirdami yasiyosunuz. Mandra filozofu bilinc altinizda bayağ yer etmis.
BELEDİYE BAŞKANINIZ İLE SÖYLEMLERİNİZ BİLE ÖRTÜŞMÜYOR. 2 ay önce
BU MEMLEKETTE SİYASET YAPTIĞINI ZANNEDEN FAKAT ASIL AMAÇLARININ EVVELDEN BERİ FİTNE VE FESAT ÇIKARTMA ÇABALARININ OLDUĞU BİR YAPILANMA . PARTİ DEĞİL.... MEYDAN ORADA SİNOP BELEDİYESİ BİR KAÇ DÖNEMİ SAYMAZ İSEK HEP SOL PARTİLERDE. BUYRUN YAPIN. YAPSAYDINIZ. SEÇİM KATALOKLARINDA UÇUYORDUNUZ. ÇEVRFE YOLU FALAN NE İŞ. BURADADA CAMBAZLIK PEŞİNDESİNİZ. MEVLAM SİZE FIRSAT VERMESİ. SİNOP SİZE GÖRE SAKARYA CADDESİ ATATÜRK CADDESİNDEN İBARET. GÖZ ÖNÜNÜ VİTRİNİ CİLALA PARLAT. DİĞER MAHALLELER ÜVEY EVLAT. BELEDİYECİLİK SIFIR. AMA NE TEZATTIRKİ HER SEÇİM KAZANIYORLAR. HİZMET OLMASADA ARGUMANLARI VAR ÇOK ŞÜKÜR....(SİNOP CHP NİN KALAESİ) AYNI İZMİR GİBİ.
vatandaş 2 ay önce
Doğru söylerken milyonlarca kişiye hakaret ediyorsun, yakışmıyor.
BarokTurk 2 ay önce
Zaten belediye yönetimi ile karşı karşıyalar. Bu konuda haklı çünkü belediyedekiler
hep antin kuntin peşinde.
hoca 2 ay önce
nalına da vurmuşsun mıhına da başkan........helal olsun.....ne yaparlarsa yapsınlar sinobu dönüştüremeyecekler................yaşam tarzımızdan ve alışkanlıklarımızdan vazgeçmeyeceğiz..........biz CHP VE CUMHURİYET ile mutluyuz....................
Kurtuluş Yılmaz 2 ay önce
İnan bey söytlediklerinde haklı. Meydan projesi oldu bittiye getirilecek bir proje değildir. Meydan projesi halak sorularak ve halka anlatılarak yapılmalı. Meydan yapıyoruz diye yapılmaz yapılamaz. Bu paralar bizim cebimizden çıkacak ve bu yüzden meydan projesinde bizimde söz hakkımız olması lazım. Birkaç kişinin biz böyle karar verdik böyle yapacağız sözünün Sinop a hiç bir faydası olmaz. Ortak akıl ortak karar olmalı. İnan bey bu konuda sonuna kadar haklı.
Hsn 2 ay önce
Sinopa boyabat siyaseti hakim....aynı şekilde inşaatlaşma ve dahaher kesimde bildiği gördüğü her şey bu şekilde.siz önce CHP li lere laf atmayı bırakın.siyaset güçlüleri o şehrin girişi de yoldaki binalara niye engel olamadı yoksa birileri mi var arkada ...
BarokTurk 2 ay önce
Evet var, belediyedekilerle birlikte iş kotarıyorlar.
vatandaş 2 ay önce
Neden Bostancılı ve alt yapı yazıldığında bu kravatlı arkadaşlar cevap yazmaz ki?
serkan 2 ay önce
CHP yi düşürdükleri hale bak il Başkanının Belediye başkanından, belediye başkanının milletvekilinden; milletvekilinin hiç birinden haberi yok. aralarındaki ilişki çıkara menfaate dayanınca birbirlerine muhalefet etmeye başladılar. Yazık... bence susun da daha fazla kendinizi rezil etmeyin.
hoca 2 ay önce
o insanlar özgür olduğu için olabilir mi.............aynı partideler diye herkesin fikri aynımı olacak????????doğru ama senin zihniyetin biat kültürü reis ne derse o......bak burada ne güzel fikirlerini yazmışsın.......chp böyle bir partidir herkes fikrini söyler,,,,,,,,,,,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner727
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 15 39
2. Konyaspor 15 27
3. Fenerbahçe 15 27
4. Hatayspor 15 26
5. Başakşehir 15 25
6. Alanyaspor 15 24
7. Galatasaray 15 23
8. Karagümrük 15 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 15 20
11. Sivasspor 15 19
12. Giresunspor 15 19
13. Kayserispor 15 19
14. Altay 15 18
15. Antalyaspor 15 18
16. Gaziantep FK 15 18
17. Göztepe 15 14
18. Öznur Kablo Yeni Malatya 15 14
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 15 10
Takımlar O P
1. Ankaragücü 15 30
2. Erzurumspor 13 28
3. Ümraniye 14 27
4. Eyüpspor 14 27
5. Bandırmaspor 14 25
6. Samsunspor 14 22
7. Tuzlaspor 13 21
8. İstanbulspor 14 20
9. Kocaelispor 14 20
10. Gençlerbirliği 14 20
11. Boluspor 14 19
12. Adanaspor 15 19
13. Menemenspor 14 18
14. Bursaspor 14 17
15. Manisa FK 15 17
16. Denizlispor 14 15
17. Ankara Keçiörengücü 14 14
18. Altınordu 15 13
19. Balıkesirspor 14 7
Takımlar O P
1. Man City 15 35
2. Liverpool 15 34
3. Chelsea 15 33
4. West Ham 15 27
5. Tottenham 14 25
6. M. United 15 24
7. Arsenal 15 23
8. Wolverhampton 15 21
9. Brighton 15 20
10. Aston Villa 15 19
11. Leicester City 15 19
12. Everton 15 18
13. Brentford 15 17
14. Crystal Palace 15 16
15. Leeds United 15 16
16. Southampton 15 16
17. Watford 15 13
18. Burnley 14 10
19. Newcastle 15 10
20. Norwich City 15 10
Takımlar O P
1. Real Madrid 16 39
2. Sevilla 15 31
3. Real Betis 16 30
4. Atletico Madrid 15 29
5. Real Sociedad 16 29
6. Rayo Vallecano 16 27
7. Barcelona 15 23
8. Valencia 16 22
9. Athletic Bilbao 16 21
10. Osasuna 16 21
11. Espanyol 16 20
12. Mallorca 16 19
13. Villarreal 15 16
14. Celta de Vigo 16 16
15. Granada 15 15
16. Elche 16 15
17. Deportivo Alaves 15 14
18. Cádiz 16 12
19. Getafe 16 11
20. Levante 16 8
banner637