banner600

banner534

Başkan Demir: Sinop büyükşehir olacak!

Gerze ilçesinde yapılan AK Parti 7. Olağan İlçe Genel Kuruluna katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Sinop önümüzdeki seçimlerde muhtemelen büyükşehir olacak" dedi.

SİYASET 04.10.2020, 15:56 04.10.2020, 16:41
5637
Başkan Demir: Sinop büyükşehir olacak!

AK Parti Gerze İlçe Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Cumhur Kurt güven tazeleyerek tekrar başkanlığa seçildi. 

AK Parti Gerze İlçe Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulu Beyaz Otel’de büyük bir katılımla gerçekleşti. Genel Kurula: AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, AK Parti Kırşehir Milletvekili ve AK Parti Sinop Koordinatörü Mustafa Kendirli, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun, il genel ve belediye meclis üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı. 

Divan başkanlığını AK Parti Kırşehir Milletvekili ve AK Parti Sinop Koordinatörü Mustafa Kendirli'nin yaptığı genel kurulda divan üyeliklerini AK Parti Gerze İlçe Koordinatörü Cemalettin Koca, AK Parti Sinop Kadın Kolları Başkanı Remziye Eda Özvin, Gerze Kadın Kolları Başkanı Sevile Aksu ve Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Altunel gerçekleştirdi. 

BAŞKAN DEMİR HER ZAMAN GERZE'NİN YANINDA OLDU
Genel kurula katılan tüm haziruna teşekkür eden AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e Gerze içesine gösterdiği yakınlıktan dolayı şükranlarını sundu. 
Maviş: "Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tüm Gerzeliler adına kongremize katıldığı için teşekkür ediyorum. Ne zaman başımız dara düşse Cevat başkanın imdadına Mustafa Başkan yetişti. Köşk Caddemizin taşlarını Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’den aldık. Gerze'nin güzelliğine, şirinliğine yakışır Köşk Caddesini hep birlikte inşa ettik. Gerze'mize sağladığı bu katkılardan dolayı da Başkanımıza sizler adına teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de Cevat Şensoy’a, seçildiği günden bu yana sırtındaki ter soğumadı, soğumayacakta, soğumaması lazım. Çünkü bu meydanlarda biz size söz verdik. Siz bize güvendiniz bizlerde teşkilatımızla birlikte sizin bize olan güveninizi soğutmadan gece gündüz tabii çalışacağız" dedi. 

GERZE BÖLGENİN YILDIZI OLUYOR
Bu zamana kadar ilçede AK Parti'ye gönül vermiş teşkilat mensuplarını unutmadıklarını dile getiren Nazım Maviş: "Bugün Gerze’nin AK Parti ile tanışmasında, perdenin arkasında ki o insanları saygıyla selamlıyorum. İlyas Başkandan, rahmetli Ali Zor’ a, Kadir Gündoğdu, İzzet Karaman, Ertuğrul Asut, Tahsin Bayrak kardeşimize ve son seçimlerde büyük bir başarıya imza atan Vahdettin Özdemir ve bugüne kadar hizmet etmiş bütün ekibine can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Onların büyük desteği gayretiyle başarı elde edildi. Gerze’mizi başka bir Gerze yapıyoruz. Zaten Gerze, bölgemizin yıldızı olarak ortada duruyor. Bu doğal güzelliği bir ustanın elinde nakış gibi tek tek işlemek gerekiyor. 31 Marttan bugüne vaat ettiğimiz bütün işleri adım adım gerçekleştiriyoruz. Zeytinlik Parkı, unutulmuş, bakımsızlıktan mezbele haline gelmiş bu alanı Çevre ve Şehircilik Bakanımızın desteğiyle Millet Bahçesi yapıyoruz. Türkiye’nin neresinde çarşının ortasında otogar var. Gerze gibi turizmin gözbebeği olacak bir yerde olmaz dedik. Karayolundan tahsisler yapıldı. İnşallah Gerze otogarını, modern bir otogarı Gerze’ye kavuşturmuş olacağız ve yanındaki arsayı da sanayi sitesindeki esnaflarımıza ikinci etap sanayi sitesinin genişletileceği bir yer olarak tahsis etmiş olacağız. Altta otoparkının olduğu, üstte dinlenme alanlarının olduğu ve kapalı bir alanda vatandaşlarımızın Pazar ihtiyaçlarını göreceği modern pazaryeri ve kapalı otoparkı Gerzelilerle buluşturacağız. Gerze’ye yapılan veya yapılacak işleri anlatmaya kalksam kongremizin süresi yetmez. Gerzeli hemşehrilerim, siz bizlere güvendiniz, 31 Martta yıllar sonra Gerze’yi AK Partiyle buluşturdunuz değil mi? Gerze’nin bir evladı olarak yıllarca öğretmen olarak görev yapan Şensoy’a güvendiniz, biz sizin bu güveninizi boşa çıkarmayız. Ben söylediğim her bir sözün, kelimenin ardındayım. Hocamın bütün projelerinin arkasında imzamızı attık, onlara kefil olduk" diye konuştu.

SİNOP ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE BÜYÜKŞEHİR OLACAK
Genel kurulda selamlama konuşması yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sinop'un 2023 seçimleriyle birlikte büyükşehir olacağını iddia etti. 
Demir: "Cumhuriyetin 100. yılında 2023 seçimleri yapılacak. Gerzeliler size güvenmiş, yerel seçimleri size vermiş. Sinop önümüzdeki seçimlerde muhtemelen büyükşehir olacak. 8 ilçe ve Sinop Büyükşehir Belediyesiyle beraber 2024 yerel seçimlerini alacaksınız gibi görünüyor. Gerze’nin nüfusu artıyor, yollar yapıldığında turizm başta olmak üzere Sinop hak ettiği noktaya gelecektir. Geldiğimiz yeri unutmayalım, siyasette bazen şöyle söylenir, ‘ben bırakırsam işler eskisi gibi gitmez’ bu böyle değil. Siyaset hizmet yeridir. Sinop’un 2023 seçimlerini merak ediyorum. Siyasette kavga olmaz, hizmette kavga olmaz; hizmet için yola düşenin kavgaya zamanı olmaz. Sinop’ta da böyle bir birliktelik yakalanmış" şeklinde konuştu.

42 PROJEDEN 11'İNİ SONUÇLANDIRDIK
Genel kurulda konuşan Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy'da yaptığı sunumda ilçede yapımı süren ve tamamlanan 42 proje hakkında kapsamlı bir sunum yaptı. 
Başkan Şensoy, "Rabbim nasip etti ve 31 Mart seçimlerinde biz esasında kendimize geldik. Türkiye neyse, Gerze’de o. 31 Mart seçimlerinde halkımızın teveccühüyle Gerze'mizi AK Parti ile buluşturduk. Görevi devraldığımızla bir sürü sorunla karşı karşıya geldik. Sel, koronavirüs, seçim zamanında yangın bizi buldu. 1 yılı aşkın süredir görevdeyiz, 42 projemizin 11’ini sonuçlandırdık, 14 projenin yapım aşaması devam etmektedir. Bu projelerinde tamamlanmasıyla ilçemize 25 projeyi kazandırmış olacağız. Bize Gerze’yi anlatır mısınız dediler, biz de bildiğimiz kadar anlattık. Ben 63 yaşındayım, Gerze’yi çok iyi bilirim. CHP’lilerin çoğu bilmez bu tarihi. 1956 Gerze Yangını, kim yaptı Gerze’yi, Adnan Menderes yaptı. Adnan Menderes’in bir adı bir sokakta var mı diye sordular. Ovacık Sokağı var Adnan Menderes yok.  Niye Ovacık var da Adnan Menderes yok, düşünün.   
Sanat Sokağını, Adnan Menderes Sanat Sokağı yapacağız. Yerli Tohum Milli Tarım Projemiz. Cumhurbaşkanımızın önerisiyle 21 dönüm, Yaykıl’da hayvanların otladığı, mezarlık yeri diye alınan burayı biz sürdürdük, 11 dönüm nohut, 6 dönümüne mısır, bir kısmına da fasulye ektik, yerli tohumun üretilmesi için. Milletimizden aldığımız güçle, teşkilatımızın destekleriyle, dostlarımızın hayır duasıyla ‘Durmak Yok Yola Devam’ diyerek mücadeleyi sürdürüyoruz” İfadelerini kullandı. 


İlçe Başkan Adayı Cumhur Kurt'ta yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. 
Kurt: "Biraz sonra da önce Cenab-ı Allah’ın izni, sonra da sizlerin teveccühüyle seçilerek bu kutlu yolda sizlerle birlikte yürümeye gayret sarf edeceğim. Bu makamlar gelip geçici, benim için önem arz eden husus bu kutlu davanın bir neferi olmak, bu davada inançla yürümektir. Benim inancım, gayem ve temennim budur. Daha önce bu kutlu davaya enerji katmış, inanarak bu yolda yürümüş, inanarak görev yapan ilçe başkanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan protokol konuşmaların ardından faaliyet raporu, gelir-gider tablosu okunarak oylandı, ardından seçimlere geçildi. Genel kurula tek liste olarak giren Cumhur Kurt tekrar güven tazeleyerek başkan seçildi. 

Cumhur Kurt başkanlığında oluşan yeni yönetimde şu isimler yer aldı: Ertuğrul Asut, Tahsin Bayrak, Kadir Özyavuz, Şaban Yıldız, Ali Çakır, Habibe Alcan, Yeşim Besdil, Fatma Baş, Mahmut Genç, Okan Yuvacı, Orkun Ersoy, Oğuzhan Güleryüz, Uğur Sağır ve Bedri Yıldız.

Kaynak: Vitrinhaber
banner664
Yorumlar (10)
Mustafa 2 ay önce
Biz bu büyükşehir oyunlarını iyi biliyoruz;Ayancık,Boyabayabat,Durağan,Saraydüzü,Dikmen,Gerze,Erfelek ve Türkeli ilçeleri Sinop a bağlanacak ve bu ilçeler il Belediye Başkanlığına oy verecek sonrasında AKP Sinop Belediye Başkanlığını alacak sonuç sıfır örneği ORDU ili dir.
ayancıklı 2 ay önce
Kuyruklu yalan dedikleri böyle bir şey demek ki...Büyükşehir belediye başkanı ,büyükşehir olma yasasını bilmiyor demek içimden gelmiyor. Sayın başkan önce Bafra ilçesini il yapacağız deseydiniz daha inandırıcı olurdu. Siyaset için bu kadar gerçek dışı konuşmak seçmenleri aptal yerine koymaktır.
Tt 2 ay önce
Ağam bizle eğlenir heral başlık parasıda kalkacakmı !!!
Belinay 2 ay önce
Bahçelerde kereviz,
Biz her lafı yemeyiz,
Bize Sinop'lu derler,
Biz icraati severiz..
Heeee 2 ay önce
Bir Büyükşehir düşünün; doğru düzgün yolu yolu, otoparkı yok, şehir planlaması yok sineması bile yok ondan sonra Sinop büyükşehir olacak de. Güldürmeyin adamı. Konya ya deniz getireceğiz deseniz daha inandırıcı olur.
hakan y. 2 ay önce
Mustafa ılıyorum.Akp nin Amaç'ı bu. Çünkü Nazım Maviş seçimlerde Cuhhur Reisimiz tarafından 1.nci sıradan değerlendirilmeyecek.Bunu bilen Vekil, kendi olamasa bile yine bir boyabatlının Vekil olabilmesi için mücadele verecek.(Bu isim Şefik Çakıcı) diye duyumlarımız, gözlemlerimiz var.) Sinop'un geleceğini düşünen kim. particilik, koltuk sevdası, menfaat her şeyin önünde geliyor..
Esnaf 2 ay önce
O isler ole olmuo buyuk sehir olmaz.
Murat 2 ay önce
Sinop un büyükşehir olabileceğine inanan birinin Samsun büyükşehir belediye başkanı olması.yazik ülkeme.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner654
15°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 04 Aralık 2020
İmsak 06:11
Güneş 07:44
Öğle 12:35
İkindi 14:54
Akşam 17:15
Yatsı 18:43
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Karagümrük 10 14
8. Göztepe 9 14
9. Başakşehir 10 14
10. Konyaspor 9 12
11. Rizespor 9 12
12. Malatyaspor 9 12
13. Hatayspor 7 12
14. Trabzonspor 10 12
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 9 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 9 8
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 10 17
8. Giresunspor 11 17
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Menemen Belediyespor 10 12
14. Bandırmaspor 11 11
15. Ümraniye 11 10
16. Ankaraspor 11 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 10 18
5. West Ham 10 17
6. Southampton 10 17
7. Wolverhampton 10 17
8. Everton 10 16
9. M. United 9 16
10. Aston Villa 9 15
11. Man City 9 15
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. Fulham 10 7
18. West Bromwich 10 6
19. Burnley 9 5
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Eibar 11 13
13. Deportivo Alaves 11 13
14. Valencia 11 12
15. Real Betis 11 12
16. Osasuna 10 11
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7
banner637