Sinop Gürcü Kültür ve Dostluk Derneğinden halk oyunları kursu Sinop Gürcü Kültür ve Dostluk Derneğinden halk oyunları kursu

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında "Kuzeyin İncileri" projesi hayata geçirildi.

2022 yıl sonu itibariyle tamamlanan proje ile; 12 çocuğa "Turistik ve Hediyelik Eşya Kursu", 12 çocuğa "Gitar Kursu",
20 çocuğa "Judo Kursu", 200 öğrenciye "Kırtasiye Desteği", 20 özel gereksinimli çocuk ve gençle birlikte Sinop protokolü, polisler ve üniversite öğrencilerinin katılımı ile "Futbol Müsabakası", il merkezinde bulunan tüm anasınıfı öğrencilerine oyuncak dağıtılarak, genel güvenlik, trafik güvenliği, 112 Acil Çağrı hattı kullanımı ile doğa, çevre ve hayvanları koruma bilincini geliştirmeye yönelik bilgilendirme faaliyetleri düzenledi. 

Proje; Sinop Üniversitesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirildi.

Yapılan faaliyetler ile yaklaşık 2 bin 264 çocuk ve genç ile birebir temas kurulurken, hedef grupların eğitsel ve ailesel çevreleriyle birlikte yaklaşık 8 bin kişiye ulaşıldı.