Tatil için İstanbul’dan Sinop'a gelen 16 yaşındaki Ahmet Yusuf Mar, 7 Eylül Perşembe günü serinlemek için girdiği Akliman'daki denizde kayboldu. Mar’a ulaşmak için Sinop Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Sinop İl Emniyet Müdürlüğü dalgıçları, Sinop Belediyesi cankurtaran ekibi ilk günden bu yana seferber oldu. Valilik koordinesinde sürdürülen ve 90 kişinin görev aldığı arama-kurtarma çalışmaları 1 hafta boyunca devam etti. Dalgıçlar denizde, AFAD ekipleri, kıyı boyunca sahil taraması yaptı. Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı helikopter de havadan arama yaptı.

Gencin acılı ailesi ise bir haftadır sahilde bekleyişlerini sürdürdü. 7 günün sonunda 16 yaşındaki Yusuf Mar'ın cansız bedenine Sahil Güvenlik ekiplerince Akliman mevkiindeki uygulama otelinin açıklarında ulaşıldı. 

Sinop'ta boğulan gencin cenazesi İstanbul'da defnedildi Sinop'ta boğulan gencin cenazesi İstanbul'da defnedildi

Kaybolduğu noktanın 1200 metre batısında, 330 metre açıkta bulunan Yusuf Mar'ın cenazesi sahil güvenlik botuna alınarak Akliman'daki iskeleye götürüldü. Burada bekleyen cenaze aracına alınan gencin cenazesi otopsi yapılmak üzere Sinop Atatürk Devlet Hastanesine gönderildi.

Vali Yardımcısı Abdullah Şahin, Sinop İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu ile arama kurtarma çalışmalarını yürüten ilgili kurumların müdürleri Akliman mevkiine gelerek ailenin acısını paylaşarak başsağlığı diledi.

Yusuf Mar'ın cenazesinin İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi.