İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Anadolu
Kadınları Saitabat'ta Buluşuyor" projesi kapsamında düzenlenen programda Samsun Sinoplular Derneği Başkanı Gülser Övet Kesimal, Anadolu'nun farklı bölgelerinden sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile buluştu.  

22-25 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen programda karşılıklı bilgi ve tecrübeler aktarıldı. Bölgeler arası farklılıkları ortadan kaldırmak, örnek projeleri duyurmak ve ülke genelindeki sorunları konuşup sosyal sorumluluk anlamında çözüm yolu bulmak amacıyla bir araya gelen kadınlar hoşca vakit geçirdi.

Bu böceğe dikkat. Bölgemizde hızla yayılıyor Bu böceğe dikkat. Bölgemizde hızla yayılıyor

Programın oldukça verimli geçtiğini belirten Başkan Kesimal, "40 şehirden özellikle deprem bölgelerinden gelen girişimci kadın dernek başkanları tanışma kaynaşma yardımlaşma dayanışma örneği oldular. 20 yıllık kurulmuş köy derneği Bursa Saitabat'ta ilkokul mezunu kadınların kurduğu dernek dünyaya sesini duyurmuş. Kazakistan kadın milletvekilleri, iş kadınları derneklerinin katılımı ile gerçekleşen programda; Şüküroğlu Dr. Mahmut Nedim Örnek Okuluna gittik. Güzel ve dolu dolu bir gezi etkinliği oldu" dedi.