Sinop Üniversitesi ana kampüsünde yapılan mezuniyet töreninde öğrenciler cüppe giyip kep attarak mezuniyeti kutladı.

Mezuniyet törenine Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Belediye Başkanı Metin Gürbüz, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Hatipoğlu, protokol üyeleri, akademik ve idari personel, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan törende yaptığı konuşmada, "Değerli öğrencilerimizin ve kıymetli büyüklerimizin mezuniyetlerini kutluyor, rektörümüze, kurumlarımıza, akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum. Hepinize, hayatınızın bu yeni döneminde, sağlık ve mutluluk diliyorum." dedi.

Konuşmasına, dün Sinop'ta yaşanan ve tüm ülkeyi yasa boğan trafik kazasında ölenleri rahmetle anarak başlayan SNÜ Rektörü Şakir Taşdemir şunları ifade etti; "Dün malum elim bir trafik kazası ile 2 hekimimizi 1 sağlık personelimizi ve 1 vatandaşımızı kaybettik. Canlarımıza allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

2007 yılında kurulan ve 17. yaşını kutladığımız genç ve dinamik Sinop Üniversitesi merkez birimlerimizde 1803, ilçelerimizde 1459, toplamda 3262 mezun öğrenci kazandırmanın gururunu yaşadığımız mezuniyet törenimize teşrif ettiğiniz için şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum Sinop Üniversitesi adına teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrenciler!

Bugün itibariyle uzun eğitim serüveninde elde ettiğiniz birikimi pratikle, gayretle, çalışkanlıkla hayata geçireceğiniz yeni bir sürece ilk adımı atıyorsunuz. Eminim ki her biriniz, çalışma hayatında dürüst, ahlaklı, kendine güvenen gençler olarak bu ülke için değerli hizmetlerde bulunacaksınız. Biz de sizlerin başarıları ile övüneceğiz, gurur duyacağız.

Son söz olarak sizlerden tek isteğimiz, bugünlere kadar her türlü fedakârlığı göğüsleyerek sizleri yetiştiren ailenizi, fakültenizi, yüksekokulunuz ve üniversitenizi unutmamanızdır. Bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlık,  mutluluk ve üstün başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun."

Vali Özarslan’dan şehit yakınlarına ziyaret Vali Özarslan’dan şehit yakınlarına ziyaret

Muhabir: Merve Yerli