Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki birçok okulda yenileme çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde yıkılan okullardan 2’sinin inşaat çalışmaları devam ederken diğer 2 okulun ise ihale sürecinin devam ettiği öğrenildi. İlçedeki bir okulda ise yenileme çalışmalarının yarın başlayacağı öğrenildi.

Manisa’nın Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir çok okulun yeniden hayat bulması için çalışmalara yoğun bir şekilde başlandığı açıklandı.

Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak yaptığı açıklamada şunlar söyledi: "Çocuklarımızın geleceği için okullarımızı tek tek yeniliyoruz. İlçemizde bulunan ve eğitim yapılamayacak seviyede olduğu için yıkılan okulların yeni binaları için ihaleler devam ediyor. Özpınar İlkokulu ve Yeniköy Şehit Er Muhammer Kara İlkokulunun ihale süreci tamamlanarak inşaatlarına başlanmıştır. Yine ilçemiz okullarından Dört Eylül İlkokulu ve Şeyhdavutlar İlkokulunun ihalesi tamamlanmış olup bu okulların inşaatına da en kısa sürede başlanacaktır. Şehit Esin Akay Ortaokulu yenileme ihalesi ise 29.08.2023 tarihinde yapılacaktır. Öğrencilerimizin daha güvenli ve daha donanımlı okullarda eğitim görmeleri için çalışmalarımız devam edecektir. Yeni yapılan ve yapılacak olan okullarımız ilçemize hayırlı olsun."

Kaynak: iha