banner600

banner534

Sinop Devlet Hastanesi çıtayı yükseltti 

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Atatürk Devlet Hastanesinin B Hizmet Rolünden, A2 Hizmet Rolüne yükseldiğini açıkladı. 

SAĞLIK 02.10.2020, 19:52 02.10.2020, 19:56
4707

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinin B Hizmet Rolünden, A2 Hizmet Rolüne yükseldi. Konuyla ilgili Atatürk Devlet Hastanesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, hizmet rolü değişikliği uzman hekim sayısında ciddi oranda bir artış sağlanacağını belirterek, rol değişikliği ile Sinop'tan başka illere sevklerin de azalacağını söyledi. 

UZMAN HEKİM SAYIMIZ ARTACAK
Nazım Maviş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Hastaneler bildiğiniz gibi çeşitli hizmet rollerine bölünmüş ve bu hizmet rollerinin gerektirdiği donanıma göre hizmet vermekteler. Sinop Atatürk Devlet Hastanemizde B hizmet rolünden A2 hizmet rolüne çıkmak suretiyle il hastanemizin olabilecek en yüksek hizmet rolü sağlanmış oldu. Çünkü A hizmet rolündeki hastaneler biliyorsunuz ihtisas hastaneleri. Tabi hizmet rolü değişikliği ile birlikte başta uzman hekim ve yan dal uzmanlar olmak üzere, uzman hekim sayımızda ciddi oranda bir artış sağlanmış olacak. Yoğun bakım yatak kapasitemizde bir artış sağlanacak. Hastanemizin 24 saat nöbet usulüyle çalışan dallarında ciddi bir artış sağlanmış olacak. Böylelikle hizmet altyapısı güçlendirilmiş, uzman doktor ve yan dal uzmanlığı konusunda eksikliği büyük oranda giderilmiş bir hastaneyle sağlık hizmetleri verilmeye devam edilecek. Tabi bizim Sinop açısından bakıldığında vatandaşlarımızın en çok mustarip olduğu konu diğer illere sevklerdi. Dolayısı ile hastanemizdeki hizmet rolümün değişikliği buradan başka illere, özellikle Samsun'a sevkleri azaltmış olacak" 

SAĞLIK HİZMETLERİNİN ALT YAPISINI GÜÇLENDİRİLMESİ ANA HEDEFİMİZ
Sinop'ta sağlık hizmetlerinin alt yapısının güçlendirilmesi için yoğun mesai sarf etiklerini kaydeden Nazım Maviş: "Başından bu yana en hassas olduğumuz konulardan bir tanesi Sinop'ta sağlık hizmet altyapısının güçlendirilmesiydi. Şu anda içinde bulunduğumuz Atatürk Devlet Hastanesi yaklaşık bir yıldır yeni binada hizmet veriyor. Aslında biz bu hizmet rolü değişikliği sürecimizi eski hastanemizde başlatmıştık. Ancak oranın fiziki şartları ve mekan büyüklüğü hizmet rolü değişikliğine yeterli olmadığı için yeni hastanemizin bitmesi beklenilmişti. Şimdi fiziki koşulları itibariyle son derece donanımlı olan hastanemizin hizmet rolü değişikliği sağlık hizmetlerinin daha da güçlenmesinin en önemli adımlarından bir tanesi oldu. Öncelikle ben bunun bütün Sinoplu hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu konuda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu süreçte Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca çok özel ilgi gösterdi. Yeni Bakan Yardımcımız sayın Halil Eldemir'de bu süreçte çok destek verdiler. Onlara da bu destekleri için teşekkür ediyorum.

Ayrıca yine Sinop'umuzda sağlık alt yapımızın güçlendirilmesi konusunda gerek geçmiş dönemlerde, gerekse bu yeni dönemde çok ciddi adımlar atıldı. Bu anlamda Ayancık, Boyabat ve Durağan devlet hastanelerinin binalarının yenilenmesi, yatak kapasitelerinin arttırılması, yoğun bakım ünitelerinin arttırılması da sağlık alt yapımızın ilçelerde güçlenmesi için önemli bir katkı sağlamış oldu. 

Bu arada Boyabat Devlet Hastanesinin hizmet rolünü B hizmet rolüne yükseltilmesi ile Boyabat, Durağan ve Saraydüzü'nden Sinop merkeze hasta sevkinin önünü bir miktar keserek, Sinop'taki hastanemizin hasta yoğunluğunu azaltmış olduk. Böylece Boyabat, Durağan ve Saraydüzü ilçelerimizdeki hastalarımızın da B sınıfına yükseltilen Boyabat Devlet Hastanesinde tedavilerinin sağlanması mümkün kılınmış oldu.

Pandemi sürecinin başından bu yana eşlerinden, çocuklarından, ailelerinden feragat ederek mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir fedakarlık ortaya koyan sağlık çalışanlarımızın hepsini kutluyorum" dedi.

SİNOP'TAKİ SAĞLIK HİZMETLERİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK
İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu'da konuşmasında Sinop Atatürk Devlet Hastanesinin B Hizmet Rolünden, A2 Hizmet Rolüne yükselmesinin Sinop'ta sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Dr. Fatih Reyhanlıoğlu: "Sayın vekilimizin de ifade ettiği gibi hizmet rolü değişikliği Sinop'a büyük katkı sağlayacak. Özellikle Sinop'un uzman hekim kadrosunun artması, dışa bağımlığının azalması konusunda büyük katkısı olacak. Süreç iresinde yan dal noktasında Sağlık Bakanlığımızın bizi desteklemesi için de bu rol değişikliği önemli bir adım olacak. Yine yoğun bakım sayılarımızı arttıracağız. Göz gibi, cerrahi gibi bazı branşlarda A rol gurubunda yapılması gereken bazı işlemlerde A rol gurubunda olmadığımız için dışarıya sevk söz konusu oluyordu. Bu hizmetleri artık burada uygulamaya başlayacağız. Bu süreçte geçmişten bu yana katkı sağlayan arkadaşlarımıza, vekilimize ve il başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu. 

Basın toplantısına: AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, İl Genel Meclisi Başkanı Şakup Üçüncüoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Şanoğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Yalçın Atlı, Atatürk Devlet hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muharrem Doğan, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Murat Mutlu, İdari Mali İşler Müdürü Remzi Yeşil, Sağlık Bakım Hizmetleri Hasan Ekiz katıldı.

Kaynak: Vitrinhaber
banner664
Yorumlar (11)
Yorumcu 11 ay önce
Hastane çıta yükseltiyor evet ama 696 KHK lı D li işçi veri kayıt ve temizlik,güvenlik çıtanın altında kaldı.salgın hastalık tedavi edilen, bir hastanede çalışıyor ama asgari ücret alıyor.sayın vekili alkışlıyorum. Büro personeli gibi en düşük tehlike sınıfında çalışıyor.
Akli salim 11 ay önce
Ulan ne aç gözlüğünüz be kardeşim doymadınız.ne taşeron işçiymişiysiniz. Allah Allah akparti size işlerdi,aş verdi yoksa nerde bulacaktız ekmeği. Allah CC
Sağlık çalışanlarını korusun.
Sinoplu 11 ay önce
Boyabatta sınıf yükselmesine göre hangi hekimler geldi. Boyabatta daha önceden endoskopi ve EEG çekimi yapılıyordu şimdi yapılıyormu. Sınıf atlamasına vesile olan bu yeni binaların yapılmasına vesile olanlara hiç fiilen teşekkür edildimi.
Sinoplu 11 ay önce
Boyabata b sınıfı olmasından dolayı kaç hekim geldi. Eskisi gibi endoskopi ve EEG çekimi yapılıyormu. Sınıf atlamasına vesile olan bu yeni binaları yapılmasında emeği olanlara fiilen hiç teşekkür edildimi. Yani daha iyi yerleremi getirildi, yerlerindemi kaldılar yoksa geri hizmetemi çekildiler.
Sakıp ALTIN 11 ay önce
Siyasetçiler de A grubuna yükselecek mi
Sinop sevdalısı 11 ay önce
A sınıfı olunca yeterli
Cengiz F. 11 ay önce
Güzel gelişme umarım bölgenin en iyi hastanelerinden birisi olur.
doktor mahmut 11 ay önce
neden yıllardır bir tıp fakültesini bile açamadınız.tıp fakültesi Sinop Üniversitesinde neden yok.Kastamonu Üniversitesi tıp fakültesini de açtı,eğitim araştırma hastanesinide açtı?Sinop Üniversitesitesi 2053 yılında mı açacak TIP FAKÜLTESİNİ?
Sıradan Biri 11 ay önce
Uzman kadro artsa nolacak, gelen durmuyo ki niyeyse. Kim neden çektiyse onu bilir. Ben kadın doğumdan bahsedeyim. İki bebeğimi kaybettim. Doktor hatası pek diyemem ama hatayı ters giden şeyleri görüp beni günlerce haftalarca oyaladılar, sonunda özele gittim, insan oldugumu ana oldugumu acılı oldugumu anladım. Devlette Adamlara soru bile soramıyoruz sanki zorla iş yaptırıyorlar. Kadınlardan okadar bıktıysanız gidip birazda ürolog olun. Ya ben sıradayım, kan tahlil yaptır gel dedi, görüyo kapıda ağlaya ağlaya kurbanlık gibi bekliyorum sonucu, çok kanamam var da dedim, parça düşürdümde dedim , ultrasonda bakmadı. önümden geçti gitti, sonuç çıktı saat 3, adam hastaneden gitmiş meğer. Bana bisey demeden önümden. Gitmiş, bu kadın yada bebeği Öldümü kaldımı umru değil. Önce kadın doğumu ele alın daha neler var anlatsam . Bizi bunların elinden alın, öbürü yine bi nebze iyi en azından derdini dinliyo doğru düzgün, ama diğeri illAllah.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner715
banner681
26°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
banner637