TBMM Başkanı Şentop: “Anayasa tartışması başlatmaya çalışıyorlar” TBMM Başkanı Şentop: “Anayasa tartışması başlatmaya çalışıyorlar”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’nın Dnipro kentine düzenlenen füze saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada, Rusya’nın sivilleri hedef aldığı iddialarını bir kez daha reddetti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’nın Dnipro kentinin hedef alındığı füze saldırısında 2’si çocuk en az 35 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Rusya’nın bir kez daha sivilleri hedef almadığını vurgulayan Peskov, "Rusya Silahlı Kuvvetleri, yerleşim yerlerine ve altyapı tesislerine saldırı düzenlemiyor. Saldırılar açık veya gizli şekilde olan askeri hedeflere gerçekleştiriliyor" dedi. Peskov, saldırının Rus füzelerini önlemek amacıyla uçaksavar hamlesinde bulunan Ukrayna nedeniyle meydana geldiğini ileri sürdü.

Ukrayna Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada ise, Kiev’in binayı vurmak için yeterli donanıma sahip olmadığı ve hedefin Rus yapımı Kh-22 füzesiyle vurulduğu aktarılmıştı.