Bursa’da düzenlenen U14 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonasında Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü atletizm sporcusu Irmak Demir şampiyon oldu.

Samsun Müzesi bin 117 arkeolojik eser ile geçmişten izler taşıyor Samsun Müzesi bin 117 arkeolojik eser ile geçmişten izler taşıyor

Bursa Osmangazi Atletizm Salonunda yapılan şampiyonada 111 sporcu arasından şampiyon olan Muğlalı Irmak Demir 1000 metrede 3.15.62 lik derece elde ederek şampiyon oldu. Ödül töreni sonunda Irmak Demir’i Türkiye Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintımar tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Irmak Demir’i canı gönülden tebrik ettiğini söyleyen Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, "Amacımız sporu tabana yaymak ve elit sporcu havuzunu geliştirmek. Hem sporun tabana yayıldığı bir ülke olma hem de elde edilecek başarılarla Muğla’mızın ve Ülkemizin adını Dünya çapında duyurmak en büyük hedefimizdir. Muğla’mız her geçen gün farklı branşlarda başarılar elde eden bir spor kenti olduğunu bir kez daha göstermiştir. Şampiyon sporcumuza, antrenörümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamı diliyorum" dedi.

Kaynak: iha