ORDU (AA) - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sayın Cumhurbaşkanı'mız son 20 yılda bu ülkenin evlatlarına, bu ülkenin vatandaşlarına hak ettiğini verdi ve Türkiye Yüzyılı'nda da daha fazlasını vermek için yola çıktı." dedi.

Beyaz Saray: “(Nova Kakhovka Barajı) Ne olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz” Beyaz Saray: “(Nova Kakhovka Barajı) Ne olduğunu kesin olarak söyleyemeyiz”

Ordu'dan AK Parti milletvekili adayı olan Özer, Gülyalı Seçim Koordinasyon Merkezinin (SKM) açılışında, Ordu'yu yepyeni hizmetlerle hep birlikte çok daha iyi noktalara taşıyacaklarını söyledi.

Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin tüm alanlarda hizmetle tanıştığını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde son 20 yılda tıpkı diğer alanlardaki gibi eğitimle ilgili tüm sorunların çözüldüğünü belirtti.

Ordu'da 12'si hastane olmak üzere 52 sağlık merkezi açıldığını anlatan Özer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ordu'ya 8 bin 301 derslik yapıldı. Bugün Ulaştırma Bakanımız anlattı Ordu'ya yapılan yatırımları. Yolları, tünelleri, tünel uzunluklarını. Yani Sayın Cumhurbaşkanı'mız son 20 yılda bu ülkenin evlatlarına, bu ülkenin vatandaşlarına hak ettiğini verdi ve Türkiye Yüzyılı'nda da daha fazlasını vermek için yola çıktı. Ben inanıyorum ki siz değerli Gülyalılı hemşehrilerimiz Sayın Cumhurbaşkanı'mızı yalnız bırakmayacaktır. Bu kutlu yürüyüşün yoldaşları olarak her zaman Cumhurbaşkanı'mızın yanında yer alacağınızdan en ufak bir kuşkum yok. İnşallah bizler de kıymetli milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, belediye başkanlarımızla aday arkadaşlarımızla birlikte Ordu'muzu çok daha iyi noktalara taşımak için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz."

Özer, bunun ilk örneklerini 10 gün içerisinde verdiklerini dile getirerek, "Ordu'nun 2023'teki eğitim yatırımı sadece 491 milyondu. O il değerlendirme toplantısında onu yaklaşık 2 milyara çıkarttık. İlçeleri gezerken vermiş olduğumuz yeni yatırımlarla dün akşam hesapladım, 3 milyara çıkmış. Biz bunu dilek, temenni olarak yapmadık, yatırım karar verdiğimiz anda ertesi gün yatırımı, maliyeti, bütçesi, ihalesi Ordu'muza geldi. Yani şu anda Ordu'ya 3 milyarlık yeni eğitim yatırımı yapılıyor." diye konuştu.

Özer, tüm ilçelerin, sadece Milli Eğitim Bakanlığında değil, diğer bakanlıklardaki problemlerini birer birer birlikte bir araya gelip hızlı şekilde çözdüklerini aktararak, "Yani bu neyi gösteriyor? Ordu, 14 Mayıs'tan sonra çok farklı bir şekilde kanatlanarak hak ettiği, olması gereken yere hızlı bir şekilde yükselecek." ifadesini kullandı.

Gülyalı ilçesindeki balıkçı barınağını da ziyaret ederek balıkçıların taleplerini dinleyen Özer, çay davetini kırmadığı otizmli Murat ve annesi Neşe Yeşilyurt'un evine misafir oldu.