Seçim çalışmaları esnasında birlikte yol yürüdüğü çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Hikmet Çınar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yere verdi; “Değerli Sinoplu hemşehrilerim! Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart 2024 seçimlerinde genelde %25.476, Sinop’ta %18.24 oy oranı ile 3. parti olmuştur. Bu aldığımız oy Sinop tarihinde aldığımız en yüksek oy olmuştur.

Valilik makamı emin ellerde Valilik makamı emin ellerde

Yine Milliyetçi Hareket Partisi Sinop’ta bir belediye ve ilk defa 3 tane İl Genel Meclis üyesi çıkarmış ve grup kurma hakkını elde etmiştir. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ve Genel Merkez’in iradesine saygı duymayıp partimizden veya başka partilerden bu süreçte aday adayı olanlara, başka partileri destekleyenlere ve ülke konjonktürüne rağmen bu başarı elde edilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi bu seçim sürecinde yanında olanlarla yol yürümeye devam edecektir.

Genel Başkanımız ve Genel Merkezimize verilecek ayrıntılı raporda ilçe ilçe her şey izah edilecektir.  Bu seçimde yanımızda olmayıp adaylarımız kaybetsin diye mücadele edenler Milliyetçi Hareket Partisi nezdinde yok hükmündedir.

Bu süreçte yol yürüdüğümüz tüm ilçe başkanlarım ve teşkilatlarına, il yönetimime, Kadın Kolları Başkanlarım ve kadınlara, Ülkü Ocakları Başkanlarım ve mensuplarına, sivil toplum örgütlerimize, tüm belediye başkan adaylarına, İl Genel Meclisi adaylarıma, Belediye Meclisi Adaylarıma ve emeği geçen tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Muhabir: Ümit Can Gökçen