Emin Kuru yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu yol Sinop, Boyabat, Ankara, İstanbul’u birbirine bağlar. Kabalı ile Boyabat tüneli arası bölünmemiştir ama Boyabat tünelinden sonra Ankara’ya kadar duble yoldur.

Bu yoldaki trafik yükünü bölünmemiş yol kaldıramıyor. İçimizi acıtan bu kaza gibi kazalar hep burada oluyor. Bir kez ben de kaza yaşadım. Bu yolla ilgili araştırma yapıp basına ve ilgilere verdim ama yetkililer maalesef ilgisiz kaldı.

Ayancık ormanlarından çıkan kereste, Sinop Organize Sanayi’ye giden ağır tonajlı yükler ve Sinop, Ankara, Boyabat, Durağan, Saraydüzü bağlantısı hep bu yoldan sağlanmakta.

Başkan Bozbey: “Esnafa sahip çıkmalıyız” Başkan Bozbey: “Esnafa sahip çıkmalıyız”

"İstatistikler bu yolu işaret ediyor"

Sinop sınırlarında yaşanan trafik kazalarının istatistiğine bakarsanız bu yol birinci sıradadır. Çözüm ise bu yolun, Kabalı kavşağından başlayarak Boyabat tüneline kadar duble yol olmasıdır. Sinop’un bu ihtiyacını muhalefet vekillerinin dillendirmesi, iktidar vekillerinin de gündeme alarak yatırımlara başlaması gerekiyor.

Bu yoldan vekiller, siyasiler, bürokratlar gelip geçiyor. Kaza herkesi bulabilir. Bu vahim olaydan ders alarak bir an önce harekete geçilmeli ve bu yol bölünmüş yol haline getirilmelidir.

Kazada hayatını kaybeden doktorlarımıza, ambulans şoförüne ve diğer araçtaki vatandaşa Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına baş sağlığı dilerim.”

Muhabir: Merve Yerli