Kepez Belediye Başkan Mesut Kocagöz, seçim döneminde verdiği, ilçede doğal gazsız mahalle kalmayacak, sözünü yerine getiriyor. Bu yıl, ilçenin 8 mahallesi doğal gazla buluşturulacak.

Kepez ilçesinde 8 mahalleyi temiz, çevreci ve konforlu enerji doğal gaz buluşturacak olan 87 kilometre (km) hat çalışması devam ediyor. Bu hat çalışmasının şu ana kadar 23 kilometresi tamamlandı. Seçim döneminde, doğal gazsız mahalle kalmayacak, sözü veren Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de gaz çalışmalarını yakından takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde gaz dağıtım şirketi yöneticileriyle bir toplantı yapan Mesut Kocagöz, mahallelerde devam eden doğal gaz çalışmasını yerinde inceledi.

16 bin konut doğal gaz ile tanışacak

Başkan Kocagöz, doğal gaz firması yetkilileriyle Gazi Mahallesi’nde devam eden hat çalışmalarını inceledi. Çalışanlara kolaylıklar dileyen ve şantiye alanını gezen Kocagöz, ilçede doğal gaz altyapı çalışmalarında gelinen son durumla ilgili bilgi aldı. Seçim döneminde, doğal gazsız mahalle kalmayacağının sözünü verdiğini hatırlatan Kocagöz, “Bu yıl, 87 km dağıtım hattı çalışması yapıyoruz. Bu hattın 23 kilometresi bitti. 8 mahallemizde, doğal gaz hattı çalışmalarını bu yıl tamamlayacağız. Bu hat çalışmasıyla 16 bin konuta doğal gaz götürmüş olacağız. 8 mahalle ile birlikte Kepez’de doğal gazın ulaştırıldığı mahalle sayısı 40’a çıkacak” açıklamasını yaptı.

Kocagöz, hemşehrilerinden sabır istedi

Kocagöz, doğal gaz altyapı çalışmalarının yapıldığı mahallelerde oturan vatandaşlardan, sabırlı olmalarını dileyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her şeyin bir bedeli var. Vatandaşlarımız, kazı çalışmalarından dolayı birkaç ay toz sıkıntısı çekecekler ama sonra temiz enerji doğal gazın konforunu yaşayacaklar. Hat çalışması bitmeden asfalt çalışmasını yapmamız mümkün değil. Çalışmalar biter bitmez de yolların asfalt yamasını yapacağız. Sabırlı olacağız sonunda da rahat edeceğiz.”

Körfez’de sahne gençlerin Körfez’de sahne gençlerin

Bu yıl gazın geleceği mahalleler

Bu yıl Kepez ilçesinde Esentepe, Çamlıbel, Göçerler, Fatih, Hüsnü Karakaş, Gazi, Sütçüler ve Göksu mahalleleri doğal gazla buluşturulacak. Bu yılın yatırım planlamasıyla 68 mahallesi olan Kepez ilçesinde 40 mahallede doğal gaz çalışması tamamlanmış olacak. İlçede bu yıl 87 km dağıtım hattı, 52 km servis hattı yapılarak, 16 bin konutun kapısına doğal gaz götürülecek. Yıl sonunda ise gazın ulaştırıldığı konut ve potansiyel konut sayısı 174 bin olacak.

Kaynak: iha