Re-Pie Portföy, Bulls ve Lydia Yatırım, Link Bilgisayar’ın yüzde 66’sını aldı Re-Pie Portföy, Bulls ve Lydia Yatırım, Link Bilgisayar’ın yüzde 66’sını aldı

İSTANBUL (AA) - Keçiören Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. yılına özel, “100 bininci” fidanın dikimi yapıldı.

Keçiören Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, ilçedeki Bayraktepe mevkiinde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un katılımıyla gerçekleştirilen “Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel 100 bininci Fidanı Dikme Töreni”nde katılımcılar da birçok fidanı toprakla buluşturdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Cumhuriyetin 100. yılında 100 bininci fidanımızı toprakla buluşturduklarını belirterek, "Dikimini yapacağız ve gözümüz gibi bakacağız. Osmanlı İmparatorluğumuzun parçalanması ile birlikte yedi düvele karşı başlattığımız Milli Mücadele’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatansever kahramanlarımızın canları pahasına verdiği savaşlarla bu topraklar vatanımız oldu.

İngiliz mandası olmayı kabul etmeyen, o dönemde genç bir subay olan Atatürk, tutuklanmak pahasına ‘Türk milleti esareti kabul etmez, ya istiklal ya ölüm’ diyerek topraklarımızı düşman işgalinden kurtarmıştır. Bize bu toprakları vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini, Türkiye’nin bu hedef doğrultusunda birçok atılımı gerçekleştirdiğini vurgulayan Altınok, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, devletimizin yeni politikası olarak, ‘21 asır, Türklerin asrı olacak’ diyor. Bunun için çok çalışacağız. Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi atılımlarından çok şükür birçoğu gerçekleşti. TOGG’u ürettik. Füze, insansız savaş uçakları, denizaltı ve hangardan çıkardığımız Hürkuş’umuz var. Bunları üretip bir de yurtdışına satıyoruz. Ülkemizi korumak için savunma sanayiimizi geliştirmemiz çok önemli.

Üretim için özgüven de önemli. Bunları ürettiğimize inanmayanlar diyor ki, ‘ben otomobil üretemem.’ Aşağılık kompleksidir bu. ‘Batı üretir, Çin üretir, Kore üretir, biz üretemeyiz’ demek doğru değildir. İnanmazsan zaten başarılı olamazsın. Bize yıllarca ‘sen üretemezsin’ dediler.

Ama şimdi üretiyoruz ve bizi tehdit olarak görmeye başladılar. Bakınız, Cumhuriyet tarihinde ilk kez savaş gemisini yaptık. Dolayısıyla birlik ve beraberlik içinde, kardeşçe ülkemiz için çalışacak, Cumhuriyetimizi nice 100 yıllara taşıyacağız.”