Baba ve 16 yaşındaki oğluna silahlı saldırı: 1 ölü, 1 ağır yaralı Baba ve 16 yaşındaki oğluna silahlı saldırı: 1 ölü, 1 ağır yaralı

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan sergi, davetlilerden yoğun ilgi gördü

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu sergisi, Kastamonu Üniversitesi Merkez Kütüphane içerisinde bulunan Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergide, 20 öğrencinin 72 eseri beğeniye sunuldu. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seyhan Yılmaz koordinatörlüğünü üstlendiği serginin açılışı, Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan ile çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılışında konuşan Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seyhan Yılmaz, öğrencilerin tüm yıl boyunca yoğun bir şekilde çalışarak ortaya koydukları eserleri sanatseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, etkinliğe destek veren tüm akademisyenlere ve açılışa katılan misafirlere teşekkür etti.

Kastamonu Valisi Meftun Dallı ise etkinliğin önemine dikkat çekerek, Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin yaptıklarını sergileme fırsatı buldukları bu tür etkinliklerin şehir kültürüne katkı sağladığını belirtti. Sanatın ve sanatçının önemine vurgu yapan Vali Dallı, öğrencilerin emeklerine değer verdiğini dile getirerek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Açılış konuşmalarının ardından serginin açılış kurdelesi kesildi. İzleyiciler, öğrencilerin çeşitli tekniklerle ve farklı temalarla biçimlendirilen 72 eserini inceledi. Sergide eserler sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Kaynak: iha