Kars’ta “Estetik Şehir Aydınlatma ve Kavşak Düzenleme Projesi” hayata geçiyor.

Vali/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat’ın “Daha Güzel ve Yaşanabilir Bir Kars” talimatları doğrultusunda Gazi Kars’ın şehir kimliğini güçlendirmek adına hazırlanan “Estetik Şehir Aydınlatma ve Kavşak Düzenleme Projesini” ile Kars bir başka güzel olacak.

Montaj çalışmalarının başladığı proje çerçevesinde kentin önemli cadde, kavşak ve Bedesten Bölgesi’nde eskimiş ve kötü görüntüye neden olan aydınlatma direkleri sökülerek yerine özel tasarım modern ve estetik görüntülü yeni aydınlatma direklerinin montajı yapılıyor.

MIYC Kış Trofesi Yarışı rüzgar yetersizliğinden iptal oldu MIYC Kış Trofesi Yarışı rüzgar yetersizliğinden iptal oldu

Gazi Kars’ı şehir kimliğine değer katacak proje çerçevesinde Kazımpaşa Caddesi boyunca özel tasarım modern görünümlü led aydınlatma çalışması, Atatürk Caddesi boyunca tarihi dokuya uygun özel tasarım led aydınlatma çalışması Evliya Cami ve Bedesten Bölgesinde tarihi dokuya uygun özel tasarım led aydınlatma çalışması, Havaalanı kavşağına özel tasarım kış temalı estetik kavşak aydınlatma çalışması, Mihralibey Köprülü Kavşağına Özel Tasarım Ayyıldız motifli estetik kavşak aydınlatma çalışması ve Bedesten Bölgesine özel tasarım Kars yazısı platformu yapılıyor. Proje Kazımpaşa Caddesi’nde start aldı.

Kaynak: iha