Muş İl Özel İdaresi ile sağlık ekipleri, kar yağışı ve tipiden dolayı kapanan yolları aşarak hastaların yardımına ulaştı.

Muş’un Bulanık ilçesinde rahatsızlanan vatandaşlar için il özel idaresi ve sağlık ekipleri harekete geçti. Sağlık ekipleri, zorlu hava şartlarına rağmen karlı yolları aşarak rahatsızlanan vatandaşların hastaneye ulaşmasını sağladı. Bulanık ilçesine bağlı Yokuşbaşı köyünde ikamet eden 42 yaşındaki hastanın yakınları yetkililerden yardım istedi. Bölgeye sevk edilen ekipler, çalışmalarının ardından köye ulaştı. 112 Acil Sağlık Servis ekiplerince köyden alınan hasta, Bulanık Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı.

Bulanık ilçesine bağlı Rüstemgedik köyünde de rahatsızlanan 75 yaşındaki genel durum bozukluğu olan hasta için il özel idaresi ve sağlık ekipleri çalışma başlattı. Yoğun kar yağışı dolayısıyla kapanan köy yolunu il özel idare ekipleri yoğun bir mücadele sonucu açtı. İlk müdahalesi 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından köyde yapılan hasta daha sonra Bulanık Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

29 Şubat’ta nikâh salonları boş kaldı 29 Şubat’ta nikâh salonları boş kaldı

Bölgede kar küreme ile yol açma ve genişletme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Kaynak: iha