Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) tarafından yürütülen “Lösemiyle Yolculuk” projesi kapsamında, Samsun şubesine kayıtlı olan ve Sinop’ta yaşayan kanser hastalarını ve yakınlarını bilgilendirmek amacıyla Sinop Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Dilek Sağır ve Doç. Dr. Bilge Bal Özkaptan tarafından “Hastalık Sürecinde Enfeksiyondan Korunma” başlıklı bilgilendirme konferansı verildi.

MEB’den lise öğrencileri arasında "Cumhuriyet ve Türkçemiz" konulu deneme yarışması MEB’den lise öğrencileri arasında "Cumhuriyet ve Türkçemiz" konulu deneme yarışması

Aynı zamanda Sinop Üniversitesi “Lösemili Çocuklara Fayda Topluluğu Öğrenci Kulübü” akademik danışmanı olan Doç. Dr. Dilek Sağır üniversitenin bu tip faaliyetlerle hasta ve hasta yakınlarını her zaman destekleyeceğini ifade etti. Ayrıca Sinop üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerden oluşan LÖSEV Fayda Topluluğu üyeleri tarafından yıl içerisinde çeşitli etkinlikler düzenleneceğini belirtilerek katılımcıların yapılacak faaliyetlerle ilgili taleplerini aldı.

Doç.Dr. Bilge Bal Özkaptan ise kanser sürecindeki enfeksiyon eğilimi oluşturan nedenler, kemoterapi ve hastalık sürecine bağlı bağışıklık sisteminin nasıl etkilendiği ve bu süreçte enfeksiyondan korunma önlemleri konusunda güncel bilgileri aktardı. Öğretim üyeleri katılımcıların sorularını da yanıtladı.