İSTANBUL (AA) - Kale Gönüllüleri, 44. İstanbul Maratonu'nda, Serebral Palsili çocukların ve ailelerinin hayata umutla bağlanması için koştu.

Kale Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, Kale Gönüllüleri, Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ile Serebral Palsili çocuklar için maratona katıldı.

Gönüllüler, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı ile yapılan iş birliği çerçevesinde "İyilik Peşinde Koş" platformundan toplanan bağışlarla engelli olma riski taşıyan 72 bebeğin Erken Müdahale Programı'na alınmasını sağladı ve ailelerinin hayallerine güç verdi. Daha iyi bir gelecek hedefiyle koşan Kale Gönüllüleri, bu yıl 545 bağışçıyı bir araya getirerek şu ana kadar en çok bağış toplayan ilk 15 kurum arasına girdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kale Grubu İç İletişim Müdürü ve Kale Gönüllüsü Deniz Kaçaroğlu Türker, dünya üzerinde yaşanan tüm sorunların ve eşitsizliklerin herkes tarafından hissedildiği bu dönemde, "İyi Bak Dünyana" hareketiyle dünyada nelerin iyileştirebileceğine dair ilham vermeyi amaçladıklarını kaydetti.

Türker, "Bu felsefeyi gönülden içselleştiren Kale Gönüllüleri olarak bu yıl İstanbul Maratonu'nda, ömürleri boyunca özel eğitim ve rehabilitasyona ihtiyacı olan ancak aileleri maddi zorluk yaşadığı için bu imkana kavuşamayan Serebral Palsili çocuklara destek olmak istedik. Katkı sağlayan tüm Kale Gönüllüleri'ne ve bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.