Aydın’ın sağlık yatırımları çerçevesinde Germencik ilçesinde yapılan Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda çalışmalar aralıksız devam ederken, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, tesislerde incelemelerde bulundu.

Sağlık hizmetlerindeki imkanları ve başarıları ile adından sıkça söz ettiren illerden olan Aydın’ın, 2023 yılında devam eden sağlık yatırımlarında çalışmalar hız kesmiyor. Bu çerçevede Germencik ilçesinde yapımı devam eden Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul ise Sağlık Bakanlığı’nın yatırım programı çerçevesinde tesislerde incelemelerde bulundu. Beraberindeki heyetle tesisleri gezen Müdür Şenkul, yetkililerden bilgi aldı. Germencik Devlet Hastanesi’nde de incelemelerde bulunan Müdür Şenkul, tedavi gören hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet etti. Vatandaşların talep ve sorunlarını dinleyen Şenkul, hastalara ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulundu.

Son hazırlıklar değerlendirildi Son hazırlıklar değerlendirildi

Konu ile ilgili Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İl Sağlık Müdürümüz Dr. Eser Şenkul, Germencik Devlet Hastanesi’nde ve Bakanlığımız yatırım programı çerçevesinde Germencik ilçemizde vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere inşaatı devam etmekte olan Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatında incelemelerde bulundu. Hastane Başhekimimiz, İlçe Sağlık Müdürümüz ve yüklenici firma yetkililerinden inşaatın mevcut durum ve süreç hakkında bilgi alan İl Sağlık Müdürümüz, daha sonra personellerimiz ile servislerde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet ederek dilek ve isteklerini dinledi, geçmiş olsun temennisinde bulundu” ifadeleri yer aldı.