Sivas’ta yaşayan Bora ve Gül Taştan çifti, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Kick Boks Dünya Kupası ve Uluslararası Akdeniz Şampiyonası’nda derece elde etti. “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözü, Gül Taştan’ın altın, eşinin ise bronz madalya almasıyla tersine döndü.

Sivas’ta yaşayan Bora ve Gül Taştan çifti stres atmak ve çocuklarına örnek olmak için yaklaşık 2 yıl önce kick boks yapmaya başladı. Araştırmaları sonucu Muaythai ve Kick Boks Antrenörü Ekrem Aris ile tanışan çift hem spor yapıyor hem de günün stresini atıyor. Çift, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 44 ülkeden katılımın olduğu Kick Boks Dünya Kupası ve Uluslararası Akdeniz Şampiyonası’nda katılarak derece elde ettiler. Veteranlar grubunda yarışan Gül Taştan şampiyon olurken eşi Bora Taştan ise üçüncü oldu. Bu dereceyle birlikte “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözü adeta tersine döndü.

“Her başarılı kadının arkasında da bir erkek var”

Bu spora yaklaşık iki yıl bir aktivite olması için başladıklarını söyleyen Gül Taştan, “Dünya Kupası’nda birinci oldum. Emek verip orada başarıyı sağlamak insanı gerçekten çok mutlu ediyor. Buradaki emeklerin karşılığını orada aldığımızı görüyor olmak güzel. Ben başından beri kendime çok inanıyordum. Hep oraya gideceğim ve birinci olacağım diye düşünüyordum. İkinci olacağımı hiç düşünmüyordum bile. Ben hep kendimi o kürsüde birincilik madalyasını alırken hayal ettiğim için sonuçta beklediğim gibi oldu. Eşim Uluslararası Akdeniz Şampiyonası’nda üçüncülük ödülünü aldı. Çok iyi bir mücadele verdi. O da benimle beraber başından beri mücadele etti. Biz haftanın beş altı günü buradaydık hiç durmadan antrenmanlarımız devam ettik. Sonuç da bizim için güzel oldu. Eşim beni bu konuda çok destekledi. Aslında her başarılı kadının arkasında da bir erkek var” dedi.

“Ailelere örnek olalım istedik”

Bora Taştan, eşiyle birlikte bu sporu yaparak ailelere örnek olmak istediklerini ifade ederek, “Hobi amaçlı başladığımız bu iş, bizi bu mevkilere kadar getirdi. İlk başlarda biz nasıl yaparızı, hesap ediyorken şu anda derece alarak geldiğimiz bir organizasyona katıldık. Burada hocamızın çok büyük katkısı var. Bize çok ciddi motivasyon sağladı. Hobiyle başladık, sonrasındaki profesyonelleşmedeki amacımız evladımıza örnek olmaktı. Aslında gençlere ve bizim gibi ailelere örnek olalım istedik. 15-19 Mayıs’ta İstanbul’da yapılan Uluslararası Akdeniz Şampiyonası müsabakalarına katıldık. Eşim birinciliği elde etti. Ben de ufak bir talihsizlikle üçüncülük elde ettim. Mutluyuz, çünkü verdiğimiz emeğin karşılığını almak bizim için çok keyifli oldu. Çok güzel bir ortamdı. Önümüzdeki sene daha iyi konumlarda olabilmek için tekrar çalışacağız. Evladımızı da buraya getiriyoruz. Ona da bir şeyler katma hedefimiz, amacımız var” diye konuştu.

“Bu zor şartlarda ilimize ve ülkemizi en iyi bir şekilde orada temsil ettik”

Montella: “İlk görevimiz tüm milletimizi gururlandırmak” Montella: “İlk görevimiz tüm milletimizi gururlandırmak”

Sporun yaşının olmadığını bir kez daha kanıtlamış olduklarını belirten, Ekrem Aris, “15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul yapılan Dünya kupasını ve uluslararası Akdeniz turnuvasına Sivas olarak 15 sporcuyla katıldık. On beş sporcudan on bir tane madalya aldık. Büyük bir müsabakaydı. Katılım fazlaydı. Beş binin üzerinde bir sporcu sayısı vardı. Bu zor şartlarda ilimize ve ülkemizi en iyi bir şekilde orada temsil ettik” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha