banner718

banner600

banner534

Sinoplular İsrail'in saldırılarını protesto etti

Sinop'ta sivil toplum kuruluşları, İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarını düzenledikleri konvoy ile protesto etti.

GÜNDEM 12.05.2021, 00:43 12.05.2021, 01:49
2113

Sinop eski otogar mevkiinde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türkiye ve Filistin bayrakları ile İsrail'i kınayan dövizler taşıdı. Basın açıklaması ve araç konvoyuyla Müslümanlara yapılan saldırıları kınayan Sinoplular, adeta tek yürek oldu.  

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri adına konuşan Memur-Sen İl Başkanı Ramazan Çelik, Mescid-i Aksa'nın barışın, dinin, İslam'ın ve Müslümanların mabedi olduğunu belirtti.

"Zulüm değil adalet hakim olacak"
Çelik, "Bununla birlikte bu kutsal mabed barış ve huzur için bütün insanların haremidir. Herkes bilsin, duysun ve inansın ki Kudüs Filistin'dir. Kudüs İslam şehridir. Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir. Ve herkes şunu görecek ki Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, Siyonist işgalden Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak. Aksa'da Siyonist postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklar. Biz buna varız" dedi.

"Siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir"
Tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadele de yerini alması için bir çağrı da bulunduklarını ifade eden Ramazan Çelik, "Kudüs’te adalet bütün dünyada adalet demektir. Çünkü adaletin düşmanı Siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescidi Aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedemeyiz. Çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı Siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir" ifadesini kullandı.

Protesto sırasında vatandaşlar, “Katil İsrail Filistin'den defol”, “Kudüs'e selam, direnişe devam”, “Mescid-i Aksa onurumuzdur” sloganları attı. 

Yapılan basın açıklaması ardından vatandaşlar yüzlerce araçtan oluşan konvoyla klakson çalarak şehir turu attı. Bir çok vatandaşta evlerinin balkonlarından konvoya alkışlarla destek verdi. 

Kaynak: Vitrinhaber
banner664
Yorumlar (8)
Y:OZAN...TEK VATAN TEK MİLLET TEK DEVLET TEK BAYRAK.... 5 ay önce
Efendimiz sav şöyle buyurmuştur: “Müslümanlarla Yahudiler çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Yahudi taşın, ağacın arkasına saklanacak, bunun üzerine o taş, o ağaç Yahudi’yi kovalayan kimseye, ‘Ey Müslüman! Arkamda bir Yahudi var, gel onu öldür!’ diyecek. Yalnız garkad ağacı bir şey söylemeyecek; çünkü o Yahudilerin ağaçlarındandır.” (Buhârî, Cihâd 94, Menâkıb 25; Müslim, Fiten 82)
Y:OZAN...TEK VATAN TEK MİLLET TEK DEVLET TEK BAYRAK... 5 ay önce
FİLİSTİ'NİN SOYKIRIMI TANIDI YALANI...DEMEKKİ İÇLERİNDE ÇOCUKLARINDA BULUNDUĞU KALİAMLARINDAN ÇOK MEMNUNSUNUZ.... YAZIKLAR OLSUN.... 
PEYGAMBER EFENDİMİZ BİR HADİSİ ŞERİFİNDE...
“Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.” (Müslim, İman 78; Tirmizi, Fiten 11) İnsan hayat süreci içerisinde müdahale edemeyeceği kötülüklerle karşı karşıya gelebilir. O kötülüğü düzeltmeye imkan bulamayabilir. Öyle ise o kötülüğe kalben buğzedip rahatsız olması, onu o kötülüğün mesuliyetinden kurtarır.
Filistin’in sözde Ermeni soykırımını tanıdığını,hatta sözde soykırım anısına hatıra pulu bastırdığını öne süren Ahcik Aratyan adlı sahte profile “İspanya’dan Ermeni Kökenli Psikoloji Profesörü Kisveli Sahte Profil” 
Anılan sahte profilin sosyal medyada kayda değer etkileşim alan paylaşımlarından bazıları şu şekilde:
 “Bazı İspanyollar bana; “Türkiye’de ırkçılığa maruz kaldığın için mi buraya geldin?” soruyor… Ben de onlara; “Hayır, bilakis yetim bir Ermeni çocuğu okutup profesör yapan Türk Halkı’nın insanlığını temsil etmek için geldim!” diyorum!”
“Bir #Ermeni bilim insanı olarak #Ermenistan ve #Rusya’ya açık çağrı yapıyorum! Bu savaşı durdurun! #Azerbaycan’ın topraklarından çekilin! Kardeş halklar birbirini öldürüyor… Bu savaşın tek kazananı silah ve kan tüccarı emperyalistlerdir!”
Filistin Devleti tarafından sözde Ermeni soykırımı tanınmış değil.İşbu yazının hazırlandığı tarih itibarıyla sözde Ermeni soykırımını tanıdığını beyan eden ülkeler şöyle sıralanıyor:

ABD

Almanya

Arjantin

Avusturya

Belçika

Bolivya

Brezilya

Çekya

Danimarka

Ermenistan

Fransa

Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti

Hollanda

İsveç

İsviçre

İtalya

Kanada

Litvanya

Lübnan

Lüksemburg

Paraguay

Polonya

Portekiz

Rusya

Slovakya

Suriye

Şili

Uruguay

Vatikan

Venezüela

Yunanistan

Bu ülkeler arasında Filistin’in yer almadığı görülebiliyor.
vatandaş 5 ay önce
Ya sen nasıl bir insan be, ne demek çocukların ölümünden memnunsun deyip ardından hadis yayınlamak, sen var ya arkadaşım git tedavi ol, gerçek söylüyorum.Yerlere göklere sığdıramadığımız Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas ise 18 Ocak 2016’da kutlanan Ermeni Noel Yortusuna katılmıştı. Bethlehem’de Ermeni kilisesinde yapılan törenden sonra konuşan Abbas, Ermenilerin “bu toprakların tuzu” olduklarını ve bu toprağı asla terk etmeyeceklerini dile getirmişdi.
Mahmud Abbas, Filistin halkının içinde bulunduğu vahim durumu Türk Soykırım yıllarında Ermenilerin durumuna benzetmişti. Filistin Cumhurbaşkanı Ermeni mevkidaşı Serj Sarkisyan’ı Filisein’e davet ettiğini, Sarkisyan’ın davetini kabul edeceğini ümit ettiğini söylemişti.


Türkiye tarafından devlet olarak tanınan FİLİSTİN, 40 yıldır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini devlet olarak TANIMAMAK’da ısrar eden devletler arasındadır.
Filistinlilerin PKK’nın kuruluş aşamasında PKK’lı teröristlere kendi kamplarında savaş eğitimi vermişlerdir. PKK’lı teröristler 1982 yılında İsrail’in işgalinde Filistinliler’le yan yana savaşmışlar ve 11 pkk gerillası ölmüş, 15’i de İsraile esir düşmüştür.
1980’li yıllarda PKK ile Filistinli Navaf Havetma’nın gerillaları ortak bir kamp yapmışlar ve birlikte bu kamplarda eğitim görmüşlerdir. Daha sonra bu kamp tamamen PKK teröristlerin kampı olarak “Mahsum Korkmaz Akademisi” olarak anılmıştır. 1992’de kapatılana kadar Mahsum Korkmaz Akademisi’de PKK teröristler eğitim görmüşlerdir. Kısaca PKK kuruluş ve gelişmesinde Filistin örgütlerinin, Filistin halkının desteği ve katkısı vardır.
Mücahid 5 ay önce
Sinop İsrail zulmüne karşı "klas duruş" sergiledi.
Gün gelecek Israil'e öyle bir tokat atacağız ki hayatı gözleri önünden Gazze şeridi gibi geçecek!
Gerçeği görün, bırakın bu Filistin sevdasını. 5 ay önce
Alparslan TÜRKEŞ Arapların Türklere olan duygularını, gerçekleri, hakikatleri bakın nasıl anlatmış. https://www.youtube.com/watch?v=sGv2tTGFlYI
vatandaş 5 ay önce
İsrail vahşi, bunu kimse inkar edemez, Filistin ise Türkleri Ermenilere ve pkkya satacak kadar iki yüzlü, bu kalleşlik hiç dile getirilmiyor.
Y:OZAN...TEK VATAN TEK MİLLET TEK DEVLET TEK BAYRAK... 5 ay önce
Bikere haber başlık içeriklerinden mskaslamış yazıları yazmana gerek...oda ve sözcünun ne MALL VE KIME HIZMET ETTIKLETIDE BELLIDIR.... Onun için onları övgüyle behsetme gerek yok...yazdıklerın onların haberleri çünkü...Bu arada Mahmut abbasın iddia ettiğiniz söyleminden ötürüde özür dilediğinide yazsaydınya....YOK OLMAZ ÇAMUR ATACASINYA YANI SEN BILGIN.... DIGERLERI CAHİL ÖYLEMİ???DOĞRU OLANI YAZAMAK...YALANLAR BAZILARININ (MÜNSFIKLARIN) ATTIKLARI YALANLARIN ORTAYA ÇIKSIN GAYRETIMIZ... MESALA BUNLARDAN BİRİSİ ARAPLARIN DİNİ TÜRKLERİ MAHVETTİ....BU NE DEMEK ISLAM (SÜMME HAŞA) TÜRKLERİ MAVETTİ İSLÂMK KARANLIK ÇAĞDIR CAHİLİYET ÇAĞIDIR VSR...KONUYU FAZLA UZATMATA GEREK YOK...KİM OLDUĞUNU ACİNE BILIYORUZ...ŞİMDİ KONUMUZA DEVAM.....Filistin’in hatıra pulu bastırdığı iddiası. Bu iddia 2015 yılında Oda TV ve Sözcü gazetelerinde girilmişti. Fakat Filistin’in resmi posta teşkilatının internet sitesinde incelendiğinde böyle bir pul kayıtlarda gözükmüyor.Haber, Hristiyan Filistinliler isimli bir Facebook sayfasının paylaşımıyla sosyal medyada yayılıyor.Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas’ın geçmişteki belli açıklamalarında Ermenistan’a sıcak mesajları olduğu doğru,fakat bu mesajları tamamen siyasi olarak değerlendirmek gerekiyor. Mahmud Abbas’ın İsrail’e karşı böyle bir siyasi avantaj sağlamak istemesi yanlış olsa da doğal karşılanabilir. Ancak Filistin’in resmi olarak soykırımı tanıdığı tamamen bir yalandan ibaret. Öyle ki Filistin’de en çok söz sahibi olan Hamas örgütünün Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, 1915 yalanlarına karşı Türkiye’nin yanında olduklarını ifade ediyor. Karabağ savaşında ise Filistin’in Ermenistan’ı desteklediğine dair resmi hiçbir açıklama olmazken, Filistin İslami Cihat Örgütü Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif, Karabağ’ın Azerbaycan toprağı olduğunu ifade ediyor.... BAZI KAYNAKLARI ORIGİNSL METNİYLE PAYLAŞIMIŞTIR BILGINE ....
vatandaş 5 ay önce
Ozan bak, söylememe gerek yok lakin hadi diyeyim, ben 5 vakit namaz kılıyorum, fakat bazıları gibi kula değil Allah'a tapıyorum ve O'ndan korkuyorum, arapların, filistinlilerin, Türk düşmanı olduğunu bilmeyen yok, Türklerin karınlarını yardıkları, arkadan vurdukları bunların hepsi doğru, Filistindeki masum çocuklara üzülmek başka Türk'ten nefret eden bir topluma övgüler düzmek başka, bir de şunu açıklayıver, hani 3600, nerede verilen sözler, neden fakir hep fakir kalıyor da zengin gittikçe zengin oluyor, neden bazıları saraylarda şatafat içinde yaşarken çoğunluk borçla harçla uğraşıyor, neden on liralık işler yandaşlara 100 liraya veriliyor da gerisi garibanın cebinden çıkıyor? Senin yerine cevabı ben vereyim, "hayır, böyle bir şey yok, 40 sene önce böylemiydi, camiler ahır yapıldı, dinsiz bunlar, ve de hdp ile beraber". Yinede sağlıcakla kal, hem sen kaç yaşındasın, eğer benden büyüksen saygısızlık etmemek için sordum.
banner715
banner681
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:19
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:47
Yatsı 20:08
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Altay 7 15
2. Beşiktaş 7 14
3. Trabzonspor 6 14
4. Hatayspor 6 13
5. Fenerbahçe 6 13
6. Konyaspor 6 12
7. Alanyaspor 6 12
8. Karagümrük 7 11
9. Kayserispor 6 10
10. Sivasspor 7 9
11. Gaziantep FK 6 8
12. Galatasaray 6 8
13. Adana Demirspor 6 6
14. Malatyaspor 6 6
15. Göztepe 6 5
16. Kasımpaşa 6 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 6 3
19. Giresunspor 6 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 19
2. Erzurumspor 7 15
3. Ankaragücü 6 12
4. Eyüpspor 6 12
5. Tuzlaspor 6 11
6. Kocaelispor 6 10
7. Bandırmaspor 6 9
8. Manisa FK 7 9
9. Boluspor 5 7
10. Samsunspor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 7 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Liverpool 5 13
2. Man City 6 13
3. Chelsea 6 13
4. M. United 6 13
5. Brighton 5 12
6. Everton 5 10
7. Aston Villa 6 10
8. Tottenham 5 9
9. West Ham 5 8
10. Brentford 5 8
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 16
2. Atletico Madrid 7 14
3. Real Sociedad 6 13
4. Sevilla 5 11
5. Valencia 6 10
6. Rayo Vallecano 6 10
7. Barcelona 5 9
8. Real Betis 6 9
9. Athletic Bilbao 6 9
10. Osasuna 6 8
11. Mallorca 6 8
12. Villarreal 5 7
13. Espanyol 6 6
14. Cádiz 6 6
15. Elche 6 6
16. Levante 6 4
17. Celta de Vigo 6 4
18. Granada 6 3
19. Deportivo Alaves 6 3
20. Getafe 6 0
banner637