banner600

banner534

Sinop Meydan Projesinde flaş gelişme

Sinop heyeti, Meydan Projesiyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştü, proje yakında hayata geçiyor. 

GÜNDEM 23.06.2020, 01:29 23.06.2020, 02:12 Vitrin Haber
4278
Sinop Meydan Projesinde flaş gelişme

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun ve İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu Sinop Meydan Projesiyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bakanlıkta bir araya geldi.

Yapılan toplantıda, Sinop Şehir Meydanı projesi masaya yatırılarak, katedilen mesafe ve izlenecek yol haritasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

TURİZM ÇARŞISI YAPILIYOR
Sinop Şehir Meydanı projesinde ilk olarak Jandarma Gazinosunun boşaltılarak TOKİ’ye devri hususunda mutabakat sağlandı. Ağız ve  Diş Sağlığı binasının bulunduğu mevcut alana tarihi dokuya ve meydan projesine uygun turizm çarşısının yapılması, Sinop Belediyesi Hizmet Binası için de kamuya ait bina tahsis edilerek Belediye binasının boşaltılması, akabinde ise Atatürk Caddesi cephe giydirmesi sürecinin planlanması kararlaştırıldı.

HIZLI VE KARARLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYORUZ
Toplantıyla ilgili bilgi veren AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş: "Sinop’un Şehir Meydanına kavuşması için önümüzdeki süreçte Jandarma Gazinosunun boşaltılarak TOKİ’ye devri hususunda mutabakat sağlandı. Sinop Özel İdare İşhanı’ndaki esnaflarımızın talepleri de görüşmede gündeme geldi. Daha önce STK’larla yapılan toplantıda iletilen talep doğrultusunda daha önce Ağız Diş Sağlığı binasının bulunduğu mevcut alana tarihi dokuya ve meydan projesine uygun turizm çarşısının yapılması kararlaştırıldı. Sinop Belediyesi Hizmet Binası için de kamuya ait bina tahsis edilerek belediye binası boşaltılacak. Akabinde ise Atatürk Caddesi cephe giydirmesi süreci planlanacak. Sinop’un tarihi kimliğinin ortaya çıkarılması ve surların önünün açılmasına katkı sağlayacak olan Sinop Şehir Meydanı projesinin gerçekleşmesini heyecanla bekleyen hemşehrilerimizden güç alıyoruz. Projeyi hayata geçirecek her türlü desteğin alınması için gece gündüz gereken çalışmaların yürütülecek. Meydan projemiz hızlı ve kararlı şekilde devam ediyor" dedi.

PROJE: SİNOP'UMUZU MARKA ŞEHİR YAPACAK
Vali Erol Karaömeroğlu ise "Bu kararlara ilişkin projeleri hızlı bir şekilde tamamlayarak vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek, Sinop’umuzu marka şehir yapacak, bir kültür ve turizm şehri haline dönüştürecek adımları atmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

banner664
Yorumlar (11)
Gereksiz Yorum 3 ay önce
Bu sehrin belediye baskani yok mu ? Neden toplantiya oda katilmiyor ?
Sinop 2023 !!! 3 ay önce
TUİK adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre Sinop doğumlu 704.783 kişi eğitim,iş gibi iç göç sebepleri ile Sinop dışına çıkmıştır ancak bu kişilerin büyük çoğunluğunun emeklilik dönemlerine yakın veya yaz aylarında Sinop’a geleceği tahmin edilmektedir.Hatta küresel ısınma nedeniyle yaz ayı süresi 3 Aydan 6 aya çıkacak ve Sinop’ta yoğun nüfus kalış süreleri uzayacaktır. Yine küresel ısınmadan dolayı Ege ve Akdeniz Bölgelerimiz 20 ila 30 yıl sonunda Dubai Kuveyt gibi 60/70 derece sıcaklıkta kavrulacağı için bu iki bölge yerine Karadeniz’e yoğunlaşacaktır,Karadeniz’de ise en uzun sahil şeridi Sinop ilimizdedir,Sinopumuzu yakın gelecekte turizm açısından parlak günler beklemektedir.Sinop sözde değil özde Karadeniz’in Bodrum’u olacaktır.İşte tüm bu sebepler dahilinde Yerel ve Ulusal Yönetimler Sinop’u bu vizyonda bu gelecek potansiyeli ile yarın 500/700 Bin nüfuslu bir turizm merkezi şekliyle planlamalıdır, şehrin meydanları, giriş çıkışları, park sosyal alanları,otoparkları,sahilleri ve meydanları bu önemde ele alınmalı ve planlanmalıdır.Zannederim Dr. Maviş Vekilimizin bu vizyondaki ilk projesi bu meydan ikincisi Çukurbağdan girilip Havalimanı kavşağından çıkan Çevre Yolu, Batı Karadeniz Sahil Yolu, Ada Mahallemiz Rekreasyon alanları,Bol ve Geniş Sosyal Alanlar Gibi projeleri bu Vizyona yönelik projelerden sadece birkaçıdır. İlk Belediye Seçimlerinde, Merkez belediyemizi alabilecek kadar engin tecrübesi,zekası pratikliği,arkasında seveni, her daim yanında güveneni olan şehrülemin Sinopun evladı siyaset adamı Yakup Başkanımızla Belediyemizi de bu hıza,kuvvete ve kabiliyete ulaştırmak için çalışılmalıdır. Sinop’un geleceği için bu konu çok elzemdir.Hazırlık için tez elden tüm araştırmalar,alt yapı çalışmalar başlatılmalıdır.
Deniz 3 ay önce
Yani Sinop ta Bodrum gibi talan edilecek. Açgözlülere peşkeş çekilecek.
Yaparsa Ak Parti Yapar Yaparsa Maviş Yapar 3 ay önce
Sayın Vekilim bunlar çok önemli projeler! 40 yıldır konuşuluyordu icraa etmek size kısmet oldu. Ne mutlu ! Vekilim komşu ilimiz Bartın’da biliyorsunuz şuan tüm ilçeleri ile arası duble yol oldu.Hatta ve hatta Sinop’un Erfelek ilçesinin de yarısı kadar nüfüsu olan Kozcağız ilçesi bile değil “Beldesi” var biliyorsunuz ve sadece merkezle bu belde arası yolu bile Duble hale getirme ihalesini verdiler geçenlerde şuan çalışmalar dozerler gece gündüz başladı. Sizin orada olmanız, Uğur ve Yakup Başkanın aynı anda orda görevde olması bir şans Sinopumuz için,adeta rüya takım kuruldu tarihte ilk kez,ne olur siz bu görev yıllarınızdayken Cumhurbaşkanımızın adeta gözdesi Yılmaz Tunç’u da yanınıza alıp şu Batı Karadeniz Yolunu görüşün. Bartın hem Zonguldak tarafını hem de Kastamonu tarafını sahilden komple duble yaptı sadece Kastamonu diğer taraftan da İstanbul yoluna zaten yakın olduğundan konuyu çok öneme almadığı için Cide-İnebolu-Çatalzeytin arası kaldı.Oysa sahili bitirse daha da kısa! Bizim 1)Türkeli-Ayancık Sinop arası ve 2)Boyabat - Sinop arası da Duble olsun ölümlü Trafik kazalarının önüne geçilsin artık nolur,Ayancık da Türkeli de Boyabat’ta Sinop ta sizi çok seviyor bu işi ancak bu dönemde sizler başarırsınız aynı Topçu gibi Tarih Yazarsınız... ne olur Milletimizin en çok teveccüh gösterip destek sunduğu şu duble yollar konusunu öne alalım özellikle bu ara.. Sizi seviyor ve başaracağınıza Gönülden inanıyoruz!
Hüseyin Kurtoğlu 3 ay önce
Bu projede belediye, sivil toplum kuruluşları, şehir halkı yok. Nasıl bir mantık bu şekilde davranır.
Sinoplu 3 ay önce
Marka şehir olmak için büyük yatırımlar gerek.
Böyle çarşı ile pazar ile bu iş olmaz olamaz.
Sanayi lazım.En az her sanayi her ilçeye 30 kilometreye uzaklıkta olmalı.
Böylece iki ilçedeki insanlar bir sanayiye işe gider.
Hem her ilçe kalkinir hem insanlar aş sahibi olur.
Duble yolu sakın yapmayın.
Bir gün o uçurumun kenarında arabanız kalırsa anlarsınız.
Sinop ne üretiyor Allah aşkına.
Hani keten üretimi.
Hani fabrika yapılacaktı??
Sinop kendine ait olmalı.
Bazı kurumlar komşu ile ait olmamalı.
Kendi Su işleri ile uğraşan firma elektrik dağıtım şirketi olmalı.
Bu ne kim kulak veriyor??
Denizde madem balık tutuluyor.
Türkiye'de artık dondurulmuş gıdalar her marketin buzdolabında mevcut.
Neden şoklama fabrikası halen yapılmadı.
Çok yavaş gidiyor herşey.
Sanki kalkınma derdi yok Sinopun.
Nasıl olsa İstanbul da ekmek var.
Ankara'da var.
Sinop'ta da yazdan yaza cenazeden cenazeye öyle işte.
Yazık günah.
Bir işadamı yokmu bir vekil yokmu bu işleri yapacak.
Sinopun hala bir yerel kanalı Yok
Niyazi 3 ay önce
MaşAllah yine kendileri çalıp kendileri oynuyor. Sinop AKP topluluğunun babasinin malı mı? Belediye başkanı nerede halk nerede? Nazım maviş belediye işlerine burnunu sokacağına sinop gençlerine is olanağı sağlasın. Ama pardon unutmuşum onun görevi içişleri bakanlığına telefon edip Boyabatlilari bekçi yapmakti.
5757 3 ay önce
Yazıyı baştan sona okuduk ne zaman ihale maliyeti ne hep ecek acak ...ha gel
Nerde nerde ? 3 ay önce
Ulen ne ağlamışsınız be! Belediye Başkanı nerde? Halk nerde imiş? Ne bileyim nerde? Çadır yıkma derdinde! Ki o iş geç dahi kalınmış çok gerekli bir düzeltme! Ama vekili aramış birlikte randevu almak görüşmek istemiş de Vekil mi yok demiş. Adamlar döner dönmez partice çıkartma yapıp belediyeye gidip bilgi paylaştılar, merkez Ak Partide olmasa da meydan diyorlar, çevre yolu diyorlar, CHP li ayancığa da havuz vb çözüyorlar, ilçe mi belediye mi ayırt ediyorlar, bari teşekkür etmeyi öğrenin... Vekil yerel yönetimler Grubu yöneticisi o görüşmeye bizzat gelmeden desteklemeden belediyelere destek mi gelir? Ayrıca dolaylı istihdam işte bu yeni yatırımlar! Robotlar mı çalışacak bu spor salonunda, havuzlarda ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner654
20°
kapalı
banner616
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:51
Güneş 06:18
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:48
Yatsı 20:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 2 6
2. Göztepe 2 4
3. Beşiktaş 2 4
4. Antalyaspor 2 4
5. Karagümrük 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Hatayspor 1 3
8. Erzurumspor 1 3
9. Fenerbahçe 1 3
10. Kayserispor 2 3
11. Konyaspor 1 1
12. Trabzonspor 2 1
13. Gençlerbirliği 2 1
14. Malatyaspor 2 1
15. Denizlispor 2 1
16. Çaykur Rizespor 1 0
17. Ankaragücü 1 0
18. Kasımpaşa 1 0
19. Gaziantep FK 1 0
20. Sivasspor 1 0
21. Başakşehir 1 0
Takımlar O P
1. Tuzlaspor 2 4
2. Adanaspor 2 4
3. Adana Demirspor 1 3
4. Balıkesirspor 2 3
5. Ümraniye 1 3
6. Ankara Keçiörengücü 1 3
7. Ankaraspor 1 3
8. Bursaspor 2 3
9. Altınordu 2 3
10. Bandırmaspor 2 3
11. Akhisar Bld.Spor 2 1
12. Altay 1 1
13. Samsunspor 1 1
14. Eskişehirspor 2 1
15. Boluspor 1 0
16. İstanbulspor 1 0
17. Giresunspor 1 0
18. Menemen Belediyespor 1 0
Takımlar O P
1. Everton 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Crystal Palace 2 6
4. Leicester City 1 3
5. Chelsea 1 3
6. Newcastle 1 3
7. Wolverhampton 1 3
8. Liverpool 1 3
9. Leeds United 2 3
10. Aston Villa 0 0
11. Burnley 0 0
12. Man City 0 0
13. Southampton 1 0
14. Tottenham 1 0
15. Brighton 1 0
16. M. United 1 0
17. Sheffield United 1 0
18. West Ham 2 0
19. Fulham 2 0
20. West Bromwich 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 2 4
2. Celta de Vigo 2 4
3. Granada 1 3
4. Valencia 2 3
5. Osasuna 2 3
6. Getafe 1 3
7. Real Betis 1 3
8. Huesca 1 1
9. Real Sociedad 1 1
10. Real Valladolid 1 1
11. Eibar 2 1
12. Atletico Madrid 0 0
13. Barcelona 0 0
14. Elche 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Sevilla 0 0
17. Deportivo Alaves 1 0
18. Levante 1 0
19. Athletic Bilbao 1 0
20. Cádiz 1 0
banner637