Dünya var oldukça Kudüs bizimdir

Sinop STK platformu, düzenlediği basın açıklaması ile ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığına yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.


Sinop STK platformu, Amerika'nın Kudüs'e yönelik küstah adımına, düzenledikleri basın açıklaması ile tepki gösterdi. 

Sinop Alaaddin camiinde bir araya gelen STK temsilcileri ve vatandaşlar, öğlen namazı sonrası düzenlenen protesto açıklamasında Amerika ve İsrail’e lanet yağdırıldı.
Soğuk hava ve yağmura rağmen yoğun katılımın görüldüğü eylemde bir açıklama yapan TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Fatih Özcan, küresel sömürü düzeninin kıskacında kalan İslam coğrafyasının her geçen gün kan gölüne çevrildiğini söyledi. Özcan; “Dün kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa’nın merkezinde Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken; Suriye’de her gün bir insanlık dramı yaşanırken; Arakan’da naklen soykırımlarda kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkeler arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir” dedi.

SİYONİZMİN PİYONU TRUMP, HADSİZLİKTE SON NOKTAYA GELMİŞTİR 

Göreve geldiği günden bu yana İslam düşmanlığı sergileyen ABD Başkanı Donald Trump'ın son hamlesi ile Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun sınırlarını zorladığını ifade eden TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Fatih Özcan, Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınmasının affedilemez bir hata olduğunu söyledi.

Özcan; “Bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken; bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır. Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cür’etinde bulunmuşlardır.  

İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1948 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. TV’lerde naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken bunu yapan işgalci güruhu "şımarık"lıkla nitelendirip şirin göstermeyi alçaklık olarak nitelendiriyoruz” diye konuştu.

BU, TÜM İSLAM ALEMİ İÇİN BİR NAMUS MESELESİDİR
Kudüs’ün, işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmiş olmasının  bir Müslüman için namus meselesi olduğunu vurgulayan TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Fatih Özcan, tüm Müslümanları Kudüs’e sahip çıkmaya davet etti. Özcan; “İslam’ın ilk kıblesinde dahi ezan-ı Muhammedî’nin yasaklanması; son olarak da Kudüs’ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu tüm İslâm âlemine hatırlatıyoruz. Âlem-i İslam'ı reel politik kaygılardan arınarak, Amerika’dan, İsrail’den değil Allah'tan korkmaya ve O'na (cc) teslim olmaya çağırıyoruz. Artık ümmetin prangalarından kurtulması ile Filistin'in özgürlüğüne kavuşması aynı çizgiye gelmiştir. 

Tüm dünya üzerindeki Müslüman topraklarının 3 asırdır zengin yeraltı ve yer üstü kaynakları sömürülürken; kan akan coğrafyalarındaki tetiği sıkan elin aynı gücü arkasına aldığını çok iyi biliyoruz. Dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak kendisini gören ve aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak görüyoruz” dedi. 

BUNUN BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDEYECEKLER
Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak görenlerin, ortaya koydukları uygulamalarla İslam dünyasını yıpratmaya çalıştıklarını belirten TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Fatih Özcan, yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyeceklerini söyledi. Özcan açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Tüm dünyaya hatırlatmak isteriz ki;
Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; okyanus ötesinden iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellenmek istense de din, dil ve ırk ayrımı göz etmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir.
Kendilerini dünyanın efendisi, dünyanın diğer kalanını da kölesi olarak gören; kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz. 

Şu açıkça bilinmelidir ki; Newyork’un 1 gece aydınlanması için tüm gönül coğrafyamızı ateşe atanlar; Kudüs’ümüzün 1 anlık karanlığa bürünmesinin sonuçları çok ağır olacaktır.
Tarih bize göstermiştir ki; Theodor Herzl’ın rüyasıyla hareket edenler,  bu çağın Selahattinlerini, Abdülhamidlerini hesaba katmazlarsa acı bir kâbusa uyanacaklardır.

Şimdi, İslam coğrafyası üzerinde yeni üretilen silahların tatbikatının yapılmasına göz yuman, kimseye hesap verme gereği duymadan çocukları öldürülen, kadınlarının namuslarına tecavüz edilen, İlk kıblesine el uzatılan İslam Dünyasının mensuplarına sesleniyoruz;

Daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinize, ümmetin mes’elelerine sağır, dilsiz kalacak; görmezden geleceksiniz?

Filistin, dar bir coğrafyada bulunan bir takım insanların mes’elesi değil; tüm İslam âleminin namusudur. 
Celladından diz çöküp af dileme gafletinden kurtulunuz! 
Dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir.

Ey İman edenler! 
Hangi düşünce ve güç dengesi sizi Allah (cc) yolunda mücadele etmekten, Hakkı müdafaa etmekten alıkoyuyorsa bilin ki bu Allah’ın razı olduğu bir şey değildir!

Bir gün ateş sizi çemberi içerisine almadan harekete geçiniz! Irk, meşrep ve mezhep taassubiyetini bir kenara bırakıp siz Ey Müslümanlar, Allah yolunda birleşiniz.”
Yapılan açıklamanın ardından İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından Kudüs ve Müslüman dünyası için dua edildi.


Kaynak: Vitrinhaber
banner468

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hodja - 12 ay önce
Allah hepinize akıl fikir versin inşAllah
Avatar
Xoca - 12 ay önce
Allah hepinizden razı olsun.Dualariniz kabul olsun inşAllah
Avatar
ephe 1 - 12 ay önce
1- Müslümanlar olarak yıllardır birbirimizi yemekten, islamiyeti tam olarak yorumlayamadığımız için çağın teknoloji ve bilgi açısından çok gerisinde kalmamız bir adım ileri gidememiş olmamızdandır bu yaşadıklarımız.Senelerce yabancıların ürettikleri teknolojileri hiçbir uğraş vermeden kafa yormadan yeni birşeyler üretmek ve dünyada söz sahibi olmak yerine parasını vererek adamlar bizleri borçlandırarak aldık. Şimdi meydanlara çıkıp kahrolsun ABD israil diye bağırmamız neyi değiştirecek adamların umurunda mı sanıyorsunuz. Bugün meydanlara çıkanlardan kaç kişinin öfkesi bundan bir ay sonrada aynı şekilde kalacak, bunu adamlarda biliyor. Adamlar senin dinini mezhep mezhep birbirine girdirmiş savaştırıyor, adamlar bizim dinimizi kullandırıp dünyanın en çirkin en lanet en kanlı bir dini olarak göstermek için terör örgütleri kurup yardım ediyor, islamiyetin çıktığı topraklardaki devleti yönetenler petrol zengini olmuş yatlarıyla uçaklarıyla geziyor ABDye boyun eğmiş sesini bile çıkartmıyor.
Avatar
ephe 2 - 12 ay önce
2- (yorum devam) az önceki yorumumda da söylediğim gibi biz bu şekilde dünyanın gerisinde kaldıkça bu adamlar yarın birgün 15-20 sene sonra senin Edirnen, izmirin, diyarbakırın, hatayın içinde yapacaklar böyle yorumlar. şu an toplum uyuşturucu verilmiş gibi tepkisiz iş işten geçince uyanacağız ve çok geç olacak. ama şu an birbirimizi yemeye devam sen şucusun bucusun, sen aksın ben beyazım, sen o mezheptensin ben bundan diye. meydanlara çıkılsın tepkiler verilsin karşı değilim ama iş işten geçtikten sonra değil. çıkalım meydanlara hep beraber el ele bağıralım birlik olalım çalışalım kendi kendimize yetelim dik duralım diye, ama el ele ayrışım yapmadan. saygılar