banner718

banner600

banner534

Başbakan Yıldırım; Sinop'a Helal-i Hoş Olsun

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Sinop'a 14 yılda 10 milyar liralık yatırım yaptık. Helal-i hoş olsun. Ülkemiz için, milletimiz için, Sinop için çalışmaya devam. 16 Nisan'dan sonra hızımıza hız katacak Türkiye'yi birçok alanda yeni eserlerle buluşacağız" dedi. 

GÜNDEM 03.03.2017, 21:39 05.03.2017, 11:49
18654
Başbakan Yıldırım; Sinop'a Helal-i Hoş Olsun

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisi tarafından düzenlenen Sinop mitingine katıldı. İskele Meydanında gerçekleştirilen mitingde açılış konuşmaları AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan tarafından yapıldı. 

Başbakan Yıldırım'ın konuşması öncesinde platforma çıkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan, 22. Dönem Sinop Milletvekili Cahit Can, 22. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, 23. Dönem Milletvekilleri Abdurrahman Dodurgalı ve Kadir Tıngıroğlu, 25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, Kadın Kolları Başkanı Nurdan Altınkök ve Gençlik Kolları Başkanı Doğan Can Al hep birlikte halkı selamladı. 


SEBAHATTİN ALİ VE SİNOPLU DİYOJEN
Ardından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım yaptığı konuşmada 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Referandum ‘da Sinoplulara "Sandıkta Evet' çağrısında bulundu. Sinop'un ilçelerini tek tek sayarak burada yaşayan vatandaşlara da selamlarını ileten Yıldırım, Sinoplu şehitleri ve tüm vatan şehitlerini hürmetle, şükranla yad ettiğini, gazilere hayırlı uzun ömürler diledi.

"Sinop 16 Nisan'a hazır mı?" diye soran Başbakan Yıldırım, Sebahattin Ali'nin "Aldırma Gönül Aldırma" parçasıyla 'Evet' karşıtı muhalefete gönderme yaptı. Yıldırım; "Evet biz hiç bir lafa aldırış etmeyeceğiz, işimize gücümüze bakacağız. Bu güne kadar hep işimize baktık. Bundan sonra da aynısını yapacağız" dedi. Konuşmasında Sinoplu ünlü filozof Diyojen'i de unutmayan Yıldırım, "Sinop kararını çoktan vermiş. Sinop hayırcılara zaten diyeceğini demiş. Sinoplu Diyojen, 'Gölge etme başka ihsan etmem.' diyor. Biz de 'Muhalefet partileri, gölge etmeyin sizden başka ihsan istemiyoruz.' diyoruz" ifadelerini kullandı.

SİNOP CEZAEVİ SİNOP'UN EN GÜZEL MÜZESİ OLACAK 
Sebahattin Ali'nin yattığı tarihi Sinop Cezaevini örnek bir müze yapacaklarını dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, "Bakın güzel hava limanımız yapılacak. Şimdi şuradaki ceza evini de Sinop'un en güzel müzesi haline getireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. 

SİNOP'TA 14 YILDA 10 MİLYAR TL'LİK YATIRIM YAPTIK
Sinop'a yapılan yatırımlardan bahseden Başbakan Binali Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü; "Sinop'a 14 yılda 10 milyar liralık yatırım yaptık. Helali hoş olsun. Eğitimde okulları yeniledik. Bunun üzerine de 444 tane yeni derslik yaptık. Sinop'a üniversite kurduk mu? Üniversitemiz fakülte, enstitü, meslek yüksek okuldan oluşan 20 yeni kurum açtık mı? Sinop'a doğal gaz getirdik mi? Sinop'ta 240 olan yurt kapasitesi bu gün bin 655'e çıktımı? Sinoplu genç kardeşlerimize toplam 29 adet spor tesisi kazandırdık mı? Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımız 14 yılda Sinop için ihtiyaç sahiplerine 350 milyon destek sağladık mı? 14 yılda sağlıkta bir devrimi Sinop'ta gerçekleştirdik mi? Hizmetin insanın ayağına gitmesi, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması için Türkeli Devlet Hastanesini yaptık mı? Gerze-Ayancık devlet hastanelerini yaptık mı?

SİNOP'A İLAVE 250 YATAK KAPASİTESİ
Sağlık yatırımlarımız bitmedi devam ediyor. Sinop Atatürk Devlet Hastanemize 250 yatak yeni kapasite ilave ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun, hastaneyi büyütüyoruz. Ayrıca Boyabat ve Durağan devlet hastanelerinin yapımı da devam ediyor. Bitmedi; Erfelek'e de yeni bir hastane yapmaya karar verdik. TOKİ ile 14 yılda 90 milyar kaynak ayırarak yurdun her köşesini çok modern konutlarla donattık. Sinop ile birlikte diğer 80 ilimizdeki her vatandaşımızın ev sahibi olmasını sağladık. Sinop ve Boyabat adalet saraylarını yaptık"

SİNOP'A 400 MİLYONLUK ULAŞIM YATIRIMI
Samsun'dan Sinop'a önceden 4 saatte gelindiğini, şimdi bu yolun şimdi neredeyse bir saate düştüğünü anımsatan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti; "Ulaştırma Bakanlığı olarak benimde görev yaptığım süre içerisinde, ulaştırma alanında iddiamızı somut olarak her bir ilimize yaptığımız büyük eserlerle ortaya koyduk. 14 yılda ulaştırmada Sinop'ta en büyük yatırımı yaptık. 10 milyarda 400 milyonu Sinop'a gitti. Helali hoş olsun. Sinop bunların daha fazlasını hak ediyor. Bakın 2002 yılında, Sinop'ta bölünmüş yol nedir bilen yoktu. Sinop'ta 14 yılda 113 kilometre bölünmüş yol yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yollar böldük milleti ve gönülleri birleştirdik. Kara yollarındaki iddiamız, hava yolunda da geçerli. 14 yılda 26 olan hava limanı sayımızı, 55'e çıkarttık. Mevcut hava limanlarımızı büyüttük, yeniledik. Sinop Havalimanınına 2008'de bir yılda iniş-kalkış yapan uçak sayısı 205. Yolcu sayısı da 14 bindi. Peki 2015 sonunda ne olmuş? 2016 sonunda bin 72 uçak ve 92 bin yolcuya ulaşmış. Sinop nüfusunun yarısını bulmuş. 

SİNOPLU ÇİFTÇİYE 139 MİLYONLUK NAKİT DESTEK VERDİK
Denizcilikte de önemli işler yaptık. Gerze, Helaldı, Demirciköyü balıkçı barınaklarını Sinop'a kazandırdık. Orman ve Su işleri anında 1.1 milyar liralık yatırımla büyük eserler yaptı. Sinop'un içme suyu, kullanma suyunu karşılayan Erfelek Barajını, Saraydüzü, Dodurga, Karaca ve Kurusaray baraj ve sulamalarını ve 25 adet taşkın koruma tesislerini hizmete sunduk. Sinoplu çiftçi kardeşlerimize toplam 139 milyon TL nakit tarımsal destek verdik. Bunlar; Sinop'a kazandırdığımız eserlerin, hizmetlerin sadece bir kaçı. Durmayacağız, yavaşlamayacağız, hızımızı kesmeyeceğiz. Ülkemiz için, milletimiz için, Sinop için çalışmaya devam. 16 Nisan'dan sonra hızımıza hız katacak Türkiye’yi bir çok alanda yeni eserlerle buluşacağız. Bunun için çok çalışacağız. Sinop'ta kapı kapı dolaşmaya var mısınız? Bize 'evet' yetmez, bize güçlü 'evet' lazım"

BOYABAT'A AYRICA GELECEĞİM!
Boyabat gurubunun coşkusu üzerine Yıldırım onlara dönerek "Dranaz Tüneli nasıl?" diye sordu. Yıldırım Boyabat ilçesine de gitme sözü vererek, "Boyabat'a da ayrıca geleceğim" diye konuştu.

Yıldırım'ın konuşması sırasında deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri denizde güvenliği sağladı. Başbakan Yıldırım, konuşmasının ardından vatandaşlara satranç takımı dağıttı.

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, miting ardından Sinop Belediyesi ve Sinop Valiliğini ziyaret etti. Yıldırım, akşam saatlerinde Başbakanlığa ait uçakla İstanbul'a hareket etti. 

banner664
Yorumlar (20)
Hoca 5 yıl önce
Anlayamadigim birsey var...bu saydigi yatirimlar hep olanlari yenilemek...ben ak partinin sinopa birsey yaptigini gormedim valla...ayrica neden bu evetciler degisikligi anlatmiyorlarda neden hayircilata terorist falan gibi alcakca saldiriyorlar???? Arkadas yapacagin degisiklik cok guzelze anlat milleti ikna et...bak chp
TEK TEK 5 yıl önce
HOCA SENİ OKUDUKÇA .İÇİMDEN ÇOK ŞEYLER GEÇİYORDA DİYEMEYOM.SEN ANLA. BELEDİYE BAŞKANLIĞIN YAĞDANLIĞI OLACAĞINA AZCIK TAKİP AK PARTİNİN YAPTIĞI İCRAATLAR .BOYABAT YOLU. SAMSUN YOLU.YENİ HASTANE.HAVA LİMANI DİKKAT HAVAALANI DEĞİL HAVALİMANI.KAPALI SPOR SALONU.YÜZME HAVUZU .GENÇLİK MERKEZİ CEZAEVİNE KADAR YOLUDA YAPIVERDİ .AKLIMA GELEN BUNLAR İLK ETAPTA UTAN ARLAN BİŞEY YAPMADI DERKEN HİÇ UTANMIYONMU SEN YA
Hoca 5 yıl önce
Bu arada sayin yildirim kendisinede ahmet davutoglunada ; abidik gubidik; dedi......cok güldüm ya.....
Diyojen 5 yıl önce
Bence şahsi oyu kesinlikle hayır olur yakın çevresini bilemem
feti 5 yıl önce
şu anda kendisinin ne kadar luzumsuz olduğunu anlatmaya gelen bir başbakan ne yazık ne acı birde kendi lafı var abidik gubidik başbakan diye kendini tarif etmiş çoğu ilçelerden gelmiş refarandumda evet çıkarsa ne olacak ne olmayacak hakkında bilgisi olmayan kişiler zaten binali beyde hiç refarandum hakkında açıklama yapmamış yine aynı terane yol yaptık hastane yaptık falan yapacan tabi esnafın anası ağlıyo vergi verirken senin görevin o hizmet vereceksin senin lutfun bağışın değil o işler hiç dış borçtan işsizlikten zamanında yapılıpta satılan fabrikalardan ,satılan tekelin alıcı tarafından 5 yıl geçmeden %500 karla ingilize satıldığından.,ne istedilerde vermediklerinden,parsel parsel ankaranın satılmasından,şehide kelle apoya sayından,havalanında asılan kürdistan paçavrasından,çürük oğlanlardan,milletin a.... ko..cağız diyen cen.. inşaatın patronundan, ens... evlerinde erkek çocuklara tecavüzden daha neler neler
Y.OZANA 5 yıl önce
EVET BİZİM SİZN GİBİ GEÇMİŞTE YAPILANLARI UNUTMAM GİBİ KABİLİYETE SAHİP BEYNİMİZ VAR ŞÜKÜR O BOŞ BEYNİNLE BANA EVET HAKLISIN O DEDİKLERİN OLDU AMA BİZİ KANDIRDILAR BİZDE MİLLETİ AMA BUNDAN SONRA BÖYLE OLMAYACAK BAŞKANLIĞIN FAYDALARI ŞUNLAR DİYEMİYOSUNUZ 1-TEREÖRÜ ÇÖZECEĞİZ DİYOSUNUZ 15 YILDAN BERİ SİZİ TUTANMI VAR YOK OSLO, HABUR DOLMABAHÇE MUTABAKATI SİZİN İŞİNİZ KANKİNİZ PKK,2 - İŞSİZLİĞİ ÇÖZECEĞİZ DİYOSUNUZ PARLEMENTER SİSTEMMİ ENGEL .YA DİYECEĞİM ŞU BU KADAR PKK İLE SIKI FIKI OL SONRA BEN HAYIR DEDİM DİYE TERORİST SENİN BAŞKANININ OĞLU TESTİS KANSERİNDEN ÇÜRÜK ALDI ÇOCUK YAPTI ,BEN ŞIRNAĞIN DAĞLARINDA SENİN KANKİN PKK İTLERİNE KARŞI NÖBET TUTTUM ŞİMDİ BEN TERORİST İSEM SİZDE NAZİ
Y:OZAN 5 yıl önce
FETI SEN DAHA OZAMANDAMISIN DAHA HIC BIR ILERLEME YOKMU::::::YANI SIMDI TAMSIN ISTE BU SIZLERIN KAYIPLARINIZ CÜNKÜ O ANLATTIKLARINLA Ö SÖZDE AKLINLA HAKARET ETTIGINI SANIYORSUN HALBUKI O ANLATTIKLARIN SIZLERIN NE KADAR KINCI VE ACIZ VE BOS OLDUNUZUN BIR TARIFI:::::AYNEN BIRCOKLARINIZIN YAPTIGI GIBI BU GIDISATLA BI 70 YIL DAHA YERINIZDE SAYMAYA DVM::::::HAYDI KOLAY GELSIN VER MEHTERI VER:::::::
Diyojen 5 yıl önce
size katılıyorum
Dün dünde kaldı cancazım... 5 yıl önce
Sn.Başbakanım geçmişi zaten biliyoruz. Ülkemizde diğer illere hatta ilçelere yapılan yatırımların 10 da 1 i yapıldı Sinop'ta.Sizin Sinop'a ihmalkarlığınız mıdır bizim bürokratların minnetsizliği beceriksizliği mi tartışılır ama biz sizden yeni şeyler duymak isterdik. Evet gelirse Sinop'a ne gelecek? Misal Gerze tünelleri açılışında yıllar önce Sinop'a sözünüz olan Batı Karadeniz Sahil Yolunu hakkında tek kelime etmediniz? Bizleri heyecanlandıracak, etkileyecek tek söz duyamadık. Büyük hayal kırıklığına uğradık. Bence bunca masraf bunca emekle hazırlanan miting etkin kullanılamadı çok sade geçiştirildi.
Diyojen 5 yıl önce
Gerçekten o söz bu ortama çok yakıştı.
Feti 5 yıl önce
Doğma büyüme Sinopluyum miting alanındaki yol ne uzunmuş be 500 metre varmışta biz anlayamamış işleri güçleri sahtekarlık kes kopyala yapıştır vitrin haberde zaten akp şakşakçısı uymuş hazır olan imama güzel fotomontaj olmuş emeğe saygı
hoca 5 yıl önce
vAllahi emeğe saygı.........otel...konservatuvar.....çay bahçesi..............falan kaybolmuş gitmiş.................ya insanlar onları yuttu yada vitrin haber yuttu..................bende 47 yıllık sinopluyum merak ettim özellikle adımladım feti bey inanın 500 bile yok...............ha birde sayın editör y.ozanın yorumlarına neden yorum yapamıyoruz.......sponsor falan mı?????????????
Hahaha 5 yıl önce
Akp düşmanlığı niye diyecektim bu yazıların hepsini bir kişi yazmış :)
Diyojen 5 yıl önce
hangi söz yakıştı. 1-abidik gubidik 2-gölge etme başka ihsan istemem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner715
banner681
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:19
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:47
Yatsı 20:08
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 6 14
2. Trabzonspor 5 13
3. Altay 6 12
4. Karagümrük 6 11
5. Konyaspor 5 11
6. Hatayspor 5 10
7. Fenerbahçe 5 10
8. Alanyaspor 5 9
9. Galatasaray 5 8
10. Kayserispor 5 7
11. Sivasspor 6 6
12. Adana Demirspor 6 6
13. Malatyaspor 6 6
14. Göztepe 5 5
15. Gaziantep FK 5 5
16. Kasımpaşa 5 5
17. Antalyaspor 6 5
18. Başakşehir 5 3
19. Giresunspor 5 1
20. Rizespor 6 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 6 16
2. Ankaragücü 6 12
3. Eyüpspor 6 12
4. Erzurumspor 6 12
5. Tuzlaspor 5 11
6. Bandırmaspor 6 9
7. Manisa FK 6 9
8. Boluspor 5 7
9. Samsunspor 5 7
10. Kocaelispor 5 7
11. Altınordu 6 7
12. Menemenspor 6 7
13. Adanaspor 6 6
14. Balıkesirspor 5 6
15. Denizlispor 6 6
16. Bursaspor 6 5
17. Gençlerbirliği 6 5
18. İstanbulspor 5 4
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Chelsea 5 13
2. Liverpool 5 13
3. M. United 5 13
4. Brighton 5 12
5. Man City 5 10
6. Everton 5 10
7. Tottenham 5 9
8. West Ham 5 8
9. Brentford 5 8
10. Aston Villa 5 7
11. Watford 5 6
12. Leicester City 5 6
13. Arsenal 5 6
14. Crystal Palace 5 5
15. Southampton 5 4
16. Wolverhampton 5 3
17. Leeds United 5 3
18. Newcastle 5 2
19. Burnley 5 1
20. Norwich City 5 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 6 14
2. Real Madrid 5 13
3. Valencia 5 10
4. Rayo Vallecano 6 10
5. Real Sociedad 5 10
6. Athletic Bilbao 6 9
7. Sevilla 4 8
8. Barcelona 4 8
9. Osasuna 5 8
10. Mallorca 5 8
11. Real Betis 5 6
12. Elche 5 6
13. Cádiz 5 5
14. Villarreal 4 4
15. Levante 6 4
16. Celta de Vigo 6 4
17. Espanyol 5 3
18. Granada 5 3
19. Getafe 6 0
20. Deportivo Alaves 4 0
banner637