Eğitim Bir-Sen’den katliama kınama

Eğitim Bir-Sen Sinop Şubesi Doğu Türkistan’da yaşanan katliamı kınadı. Müslüman Uygur Türklerine karşı devam eden insanlık dışı tutumun bir an evvel son bulmasını isteyen Eğitim Bir-Sen üyeleri, Müslümanlara zulüm uygulayan Çin’e lanet yağdırdı.

Eğitim Bir-Sen’den katliama kınama
Ali YILMAZ
Ali YILMAZ
02 Temmuz 2015 Perşembe 15:47Eğitim Bir-Sen Sinop Şubesi Doğu Türkistan’da yaşanan katliamı kınadı. Müslüman Uygur Türklerine karşı devam eden insanlık dışı tutumun bir an evvel son bulmasını isteyen Eğitim Bir-Sen üyeleri, Müslümanlara zulüm uygulayan Çin’e lanet yağdırdı. 

Sinop Uğur Mumcu meydanında toplanan Eğitim Bir-Sen Sinop Şubesi üyeleri, Çin işgal kuvvetleri tarafından Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanlara yönelik uygulanan vahşeti kınadı. Sendika adına bir açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Sinop Şubesi Başkan Yardımcısı Ramazan Çelik, Doğu Türkistan'daki Çin zulmüne "dur" demek, zulmü kınamak, “boykot” çağrısı yapmak için toplandıklarını söyledi. 15 gündür Çinli faşist askerlerin bölgeyi tamamen kuşattığını ve burada yaşayan Müslümanlara tam bir zulüm yaşattığını ifade eden Ramazan Çelik, Müslüman halka bu zulmü yapan Çin’e lanet okudu. Çelik; “Önce şunu belirtmeliyim ki; Müslüman Uygur Türkleri toprakları ve vatanları Doğu Türkistan’daki şanlı direnişlerini 257 yıldan beri büyük bir cesaret, kahramanlık örnekleri  ile dolu ve başarı ile sürdürmekte. Müslüman Uygur Türkleri bu kutsal mücadelesini Doğu Türkistan Hür ve Bağımsız olana ve bu topraklarda İlahi kelimetullah cari olana kadar sürdürmeye azimli ve kararlıdır. Selam olsun Uygurlu kardeşlerimize, selam olsun şanlı direnişe, lanet olsun faşist Çin’e” dedi. 

Kahrolsun bu zulme gözlerini kapatanlara
Doğu Türkistan’da yaşanan zulme sessiz kalınmasının bu zulme ortaklık olacağını vurgulayan Eğitim Bir-Sen Sinop Şubesi Başkan Yardımcısı Ramazan Çelik; “Kapalı devre zulümler devam ederken dünyanın sessizliğinden cesaret alan Çin her güne yeni bir katliam ile başlıyor. 15 günde Çin’in resmi verilerine göre onlarca, insan hakları kuruluşlarına göre yüzlerce Müslüman yaşamını yitirdi, binlercesi cezaevine konuldu. Kahrolsun faşist Çin, kahrolsun bu zulme gözlerini kapatanlar. 
Yardım kuruluşlarının dahi bölgeye girmesi engellenmekte, bölgeden sağlıklı haber alınamamaktadır. Bölgenin dünya ile bağının kesilerek bu şekilde karantinaya alınması, durumun vahametiyle ilgili endişelerimizi arttırmaktadır. Çin, Doğu Türkistan’da olup bitenleri, gerçek haber ve bilgilerin üstünün zorla örttürmektedir. Kendi güdümündeki medyayı müthiş derecede dizginleyerek kör ve sağır duruma getirmektedir. Gerçekleri kontrol ederek ustaca ve sinsice gizlemektedir. Çin’in bu sahtekârlığı bütün dünyaca bilinmektedir” dedi.
Çin hükümetinin soykırıma dönüşen uygulamalarının, her yıl yüzlerce Müslüman’ın hayatını kaybetmesiyle son bulduğunun altını çizen Eğitim Bir-Sen Sinop Şubesi Başkan Yardımcısı Ramazan Çelik açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Dünya bu soykırıma, bu insanlık zulmüne, bu alçaklığa ve vahşete seyirci kalarak, ortak oluyor. Lanet olsun böyle faşizme, lanet olsun Çin zulmüne..  Adaletsizlik, hukuksuzluk bunların kanına işlemiş. Yaşanan zulümler karşısında uluslararası kamuoyunu her zamanki gibi üç maymunu oynuyor. Yere batsın adaletsiz dünya, kahrolsun emperyalizm, kahrolsun vicdansız faşist Çin…
Doğu Türkistan söz konusu olunca vicdanını duvara asanları kınıyoruz. Tüm dünya sussa da biz susmayacağız! Yeryüzünde tek başımıza bile kalsak mazlumun ve mağdurun yanında yer almaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Onların haklarını savunmaktan katiyen geri durmayacağız. Büyük Memur-Sen ailesi olarak biz var oldukça Doğu Türkistan zulmünü, Gazze katliamlarını, Suriye vahşetini, Mısır ve Arakan’da yaşanan hukuksuzlukları gözlerine sokmaya devam edeceğiz. Gözlerinizi kapayarak vicdanlarınızın sizi rahat bırakmasına asla müsaade etmeyeceğiz.
Buradan faşist Çin’e sesleniyoruz; Doğu Türkistan’a baskı uygulamaktan, vicdanları yaralamaktan, insan haklarını çiğnemekten, din ve vicdan hürriyetini gasp etmekten bir an önce vazgeç… Yeter artık. Uyarıyoruz! Akıttığınız kanda boğulacaksınız Hiç bir zulüm ebedi değildir. Aklınızı başınıza alın
Bir çağrımızda insanlığa;
Bu zulme “DUR” demek için tüm vicdan sahiplerini ayağa kalkmaya, Çin zulmü son bulana kadar bir daha oturmamaya davet ediyoruz. Bugün Çeçenistan’ın Ruslardan gördüğü zulmü, Doğu Türkistanlılar Çinlilerden görmektedir. Dünya ise bu zulme göz yummaktadır. Doğu Türkistan meselesi sadece Uygurların bir sorunu olarak görülmemeli ve vicdan sahibi insanlar bu meseleyi sahiplenmelidir…
Doğu Türkistan’da ki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için “BOYKOT” çağrısı yapıyoruz. Çin, Doğu Türkistanlılara esir muamelesi yapmakta ve onlara türlü zulümleri reva görmektedir. Faşist Çin hükümeti, Doğu Türkistan’da Uygur nüfusunu azaltarak bölgeyi Çinlileştirmektir. Susacak mıyız?  Haydi ilk önce “Boykot” ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. “Çin malına hayır” diyerek, tepkimizi gösterelim, Doğu Türkistan'daki soydaşlarımıza Faşist Çin zulmünü protesto için ve boykot için harekete geçelim.” 
 
banner543

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
rumuz - 4 yıl önce
Doğu Türkistan a bakacağına milli eğitim in durumuna bak. Sizler eğitim kalitesini hiç gündeme getirmiyor sunuz.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
kendi kendine eylem bu herhalde insan anons yapar da herkes gelirdi
Avatar
Y:OZAN - 4 yıl önce
Allah c.c. razi olsun kardeslerim,sirf müslüman olduklari icin,kizil kafirlerin zulmüne maruz kaliyor kardeslerimiz.rabbim bütün müslümanların kalbini bir eylesin amin. zulüm gören bir müslüman kardeslerimize kurtulus nasip etsin amin. zulmedenleri islah etsin amin. islahı mümkün degilse kahhar ismi ile kahru perisan etsin amin.rabbim müslümanların arasına nifak tohumlari eken,vebu ümmeti muhammedi param parca yapmaya calisan ic ve dis mihraplarida islah etsin amin. islahlari mümkün degilse kahhar ismiyle kahru perisan etsin amin,müslüman kardeslerimizin aleyhine,cirkin planlar icinde olanlarin planlarini vede müslümanlarin aralarina nifak tohumlarini serpenleri rabbim kendilerine cevirsin insa, Allah. amin.bir zulümü engelleyemiyorsaniz,en azindan onu herkese duyurunuz hz ali r.a. slm ve dua ile.
Avatar
Y:OZAN - 4 yıl önce
ne diyelim anlasaydiniz,aglardiniz veya aglasaydiniz ozamanda anlardiniz,ideolojiye degil insani degerlere ihtiyacımız var. unutulmasinki her firvunun bir musasi ve her nemrudunda bir ibrahimi var.ve zalimlere destek verenler veya zulüm gören kardeslerimize göz yumanlarin insani degerlerlerden ne yazikki cok uzaklar. özellikle ramazanda uygur türklerine oruc tutma yasagı getiren,özellikle bu ayda bira icme festivalleri düzenleyen,kan icici,zalim kizil kafir,cin hükümeti müslüman kardeslerimizi katletme yolunda,türkiye ve islam dünyası artık uyanmalı,gerekli tepkiyi göstermelidir. birlesssssmisssss milletler adam gibi tepki göstermelidir ama nerde,!!!? onlar sanki hirlimiki?. dogu türkistanın cinlilestirilmeyecek insa`allah! o kardeslereimizinde insanca yasama hakkı vardır,zulüm sadece suriyede, mısırda yoktur.uygur türklerine yapılan,bu zulme seyirci kalıp hala müslümanım diyenler önce bi aynaya baksinlar;! bu zulme seyirci kalıp ben müslümanım demeyin bari;!!!,adamlar kinamayi
Avatar
Y:OZAN (2) - 4 yıl önce
bile hazmedemiyorlar,"""Dogu Türkistana bakacagına milli egitimin durumuna bak. Sizler egitim kalitesini hic gündeme getirmiyor sunuz""". ya kardesim orada yasanan,Bir insanlık sucunun nasil olurda göz ardi edersiniz? Bir insanlık sucunu nasil olurda görmezden gelinebilir;?Ramazan ayında dahada azgınlasan bu köpek yiyiciler Dogu Türkistan’da oruc tutanlara zulüm uyguluyorlar,iskence ve katlediyorlar.“Türk Varlıgı ve İzleri Yok Edilmeye Calısılıyor,Insani degerlerden uzak olana ne söylersen söyle fayda getirmez.Zalimler ancak ve ancak birbirlerinin dostudurlar sözünden baska ne söynebilirki?.Türk varlıgı ve izlerinin yok edilmeye calısıldıgını Dogu Türkistan’da hunharca katledilen tüm sehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.Ruhları sad,mekanları cennet olsun amin.Slm ve dua ile
Avatar
EĞİTİMCİ - 4 yıl önce
türki̇stani birakta mi̇lli̇ eği̇ti̇me bak di̇yen ki̇mli̇ğni̇ idümbüllü de kaybetmi̇ş ki̇şi̇, i̇nsanlar canlariyla uğraşiyorlar sen hala i̇çkavgalarla uğraşiyorsun. senden eği̇ti̇mci̇ olmayacaği gi̇bi̇ i̇nsanda olmaz. akilli ol.....
Avatar
arkadaş - 4 yıl önce
arkadaş sendikasız ve milliyetçi biri olarak eğitim bir sene teşekkür ediyorum keşke bize de haber verilseydi kanım ısındı size yakında bende üye olabilir :)
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
suriyede ırakta türkmenler katledilirken nerede idi iktidar sendikası acaba? yinede protesto etmesi güzel