Çelik: Desteğimiz cumhur ittifakına

Eğitim Bir-Sen Sinop Şube Başkanı Ramazan Çelik, Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen camiası olarak desteklerinin cumhur ittifakından yana olduğunu söyledi. ​

Çelik: Desteğimiz cumhur ittifakına
Ali Fuat ÖZŞAHİN
Ali Fuat ÖZŞAHİN
10 Haziran 2018 Pazar 19:00

Eğitim Bir-Sen Sinop Şubesi tarafından iftar organizasyonu düzenlendi. Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen iftar organizasyonuna AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Adnan Menderes Dümen, İl Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürü Şahin Değirmen, AK Parti Sinop Merkez İlçe Başkanı Fatih Özçelik, Eğitim Bir-Sen Sinop Şube Başkanı Ramazan Çelik ile sendika üyeleri katıldı. 

İftar organizasyonunda konuşan Eğitim Bir-Sen Sinop Şube Başkanı Ramazan Çelik, eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm bulmak için durmaksızın mücadele eden Eğitim Bir-Sen’e destek olan herkese teşekkür etti. 
Çelik, “Eğitim Bir-Sen, kökeni yüzyıllarla birlikte oluşturduğumuz kültürümüzün kodlarından alarak yola çıkmış bir emek ve alın terini mücadelesidir. Bu mücadeleyi verirken en hassas olduğumuz nokta, ülkemiz, devletimiz ve milletimiz düsturunu hep önceleyerek yolumuza devam ettik. Yıllardır çalışanlarımızın sırtında kambur gibi duran sorunlarımızı sırasıyla çözüme kavuşturarak, çalışma hayatına değer katmaya gayret ettik. Gerek toplu sözleşme süreçlerinde gerekse hükümetimizle yapmış olduğumuz ikili görüşmelerde çalışanlarımızın her türlü sorunuyla yakından ilgilenerek çözümü noktasında adımlar attık. Ben bu uğurda başta teşkilatımız olmak üzere, emek mücadelesi veren bütün emektarlarımıza, çalışanlarımıza ve bu noktada bize yol gösteren hükümetimize, devletimize sonsuz teşekkür ediyorum.

Özellikle gündemde olan, emeklilerimize verilen çift bayram ikramiyesi, biliyorsunuz yıllardan beri Memur-Sen’in üzerinde ısrarla durduğu konulardan bir tanesiydi. Bu dönemde nihayete erdirdik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen bütün devlet teşkilatımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Bunun yanında öğretmenlerimize, sağlık çalışanlarına, diyanet personeline verilmiş olan 3600 ek gösterge uygulaması da son derece memnuniyet verici bir gelişme. Ancak biz bu sürecin, başta üniversite çalışanlarımız olmak üzere diğer birimlerde çalışan kamu personellerine de genişletilerek devam etmesini arzuluyoruz” dedi.

EĞİTİM BİR-SEN VE MEMUR-SEN OLARAK DESTEĞİMİZ CUMHUR İTTİFAKINA
Yaklaşan 24 Haziran seçimlerini ülkemizin önündeki prangalardan tamamen kurtuluşun miladı olarak gördüklerini ifade eden Eğitim Bir-Sen Sinop Şube Başkanı Ramazan Çelik, Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen camiası olarak desteklerinin cumhur ittifakından yana olduğunu söyledi. 

Çelik; “Eğitim Bir-Sen ülkemizin kritik süreçlerinde hiçbir zaman geri planda kalmamış, hep milletinin yanında duranlarla aynı safta bulunmaya özen göstermiştir. Bunun en yakın örneğini 15 Temmuz’da gördük. Tüm teşkilatlarımızla bu devleti, ülkemizi karanlıklara gömmek isteyen hain teröre karşı alanlarda yerimizi alarak verilen mücadelede en ön saflarda yer alamaya gayret ettik. Bizler kamu çalışanları olarak, en buhranlı günlerin, en sıkıntılı günlerin, siyasi belirsizliğin ve istikrarsızlığın olduğu dönemler olduğunu yakinen biliyoruz. Bu zamana kadar, ellerimizle, alın terimizle ve mücadelemizle büyüttüğümüz haklarımızın bir çırpıda elimizden gitmesine asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizin önündeki prangalardan tamamen kurtuluşun miladı olarak gördüğümüz 24 Haziran seçimlerini teşkilatımızın gücü ile elimizden geldiğince devletimizin, hükümetimizin ve cumhurbaşkanımızın yanında yer almak suretiyle başarıyla çıkaracağımızı buradan taahhüt ediyoruz. Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen camiası olarak desteklerimizin cumhur ittifakından yana olduğunu, cumhurbaşkanımızı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilk başkanı yapacağımızı buradan bildiriyoruz” diye konuştu.

Programda daha sonra söz alan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, tüm Sinopluların mübarek Ramazan ayını tebrik etti. Sevin; “Ben Sinop’a ilk defa geldim. Ancak hep Sinop’a karşı ayrı bir sevgim ve muhabbetim vardır. Sinop, merhum Necmettin Erbakan hocamızın şehri. Burada onun gibi güzel insanlar var. Bunu da şuanda müşahhas olarak gördük” dedi.

28 ŞUBATLARDAN BU GÜNLERE GELEN BİR TÜRKİYE’DEYİZ
28 Şubat darbesi sonrasında o sürecin en büyük baskısını başörtülü kamu görevlilerinin yaşadığına vurgu yapan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, o dönemlerde çeşitli sebeplerle görevlerine son verilen başörtülü eğitim çalışanlarının hükümetin desteği ile görevlerine iade edildiğini söyledi. Sevin; “1998 yılında başörtüsü ile görev yapan öğretmenlerimiz, 28 Şubat’ın son derece büyük bir baskısı ile karşı karşıya kaldı. Öğretmenlerimiz, sınıflardan atıldı, öğretmenler odasına mahkum edildi. Aynı dönemde 30’a yakın stajyer öğretmenimiz, başörtülü oldukları için staj gördükleri sınıflardan atıldı. O günlerde bizim Eğitim-Birsen çok az bir üye sayımız vardı. Yaklaşık 15 arkadaşımızla birlikte o okulda 1 ay boyunca nöbet tutarak, gerektiğinde müfettişlerle, il milli eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ile kavga ederek, tutanak tutarak onlarla mücadele ettik ve bu kardeşlerimizin staj dönemlerini başörtülü olarak bitirmelerini sağladık. Ancak daha sonra, yine bunlar okullardaki keyfi soruşturmalarla bu kardeşlerimizi, yüksek disiplin kurulu marifetiyle, toplumun huzur ve sükununu bozmaktan dolayı görevden attılar. Bugün ise o dönemde atılan hiçbir arkadaşımız dışarıda kalmadı. Hükümetimizin de desteği ile ihraç edilen, 28 Şubat mağduru ne kadar kardeşimiz varsa, tamamı görevlerine iade edildi” diye konuştu.

HERKESİN EK GÖSTERGESİNE EN AZ 600 EKLENMELİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve bazı kamu görevlilerini kapsayacak olan 3600 ek gösterge hakkının tüm memurlara tanınmasını arzu ettiklerini ifade eden Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, hu olmuyorsa bile en azından herkesin ek göstergesine 600 ilave edilmesi gerektiğini söyledi. 

Sevin; “3600 ek gösterge önemli bir adım. Bu ek göstergenin muhakkak herkese verilmesi gerekir. Bu olmuyorsa bile biz şunu isteyelim; en azından herkesin ek göstergesine 600 ilave edilsin. Eğer herkesin ek göstergesine 600 ilave edilirse kamu çalışanlarımız birazda olsun rahatlayacaklardır” dedi.

BAŞKA ÜLKEMİZ YOK
Yaklaşan 24 Haziran seçimleri ile ilgili bir değerlendirme yapan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların görülmesi gerektiğini belirterek, vatandaşların ülkeyi en iyi yönetecek idareciyi seçmekle mükellef olduğunu söyledi. Sevin; “Özellikle 24 Haziran seçimlerinde, 16 Nisanda olduğu gibi Memur-Sen’imizin, Eğitim Bir-Sen’imizin, vatanını, milletini, devletini seven bütün kardeşlerimizin kendisine düşen görevi layıkıyla yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Başka devletimiz yok, gidecek başka bir kapımız da yok. Emin olun, Türkiye sadece bizlerin değil, tüm İslam dünyasındaki İslam ümmetinin umut kapısı. Bu sebeple ülkemize sıkı sıkı sarılıp, en iyi bir şekilde muhafaza etmek ve başımıza da bizi idare edebilecek en iyi yöneticiyi seçmekle mükellefiz. Kuran-ı kerimde de buyruluyor; “layık olduğunuz şekilde idare edilirsiniz” Allah bizleri doğru yoldan, iyilikten, güzellikten ayırmasın” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Eğitim Bir-Sen Sinop Şube Başkanı Ramazan Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin’e, Sinop’a özgü gemi maketi olan kotra hediye etti. 


Kaynak: Vitrinhaber
banner468

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
diojen - 8 ay önce
Bir memur sendikası siyaset yapamaz. bir partinin taraftarlığını yapamaz. Üyeleri tüm halka hizmet etmekle yükümlü olduğundan, tarafsız olmak zorundadır. Memur-sen taraf olduğunu açıkça deklare etmiştir. Tüm üyelerinin akp li olduğunu da böylece kamuoyuna duyurmuştur.
Misafir Avatar
misafir - 8 ay önce @diojen
Diğer sendikaların hangi partiden oldukları hiç belli değil... dimi
Avatar
Hoca - 8 ay önce
Aaaaaa.....cok supriz oldu benim için....
Avatar
vatandaş - 8 ay önce
Dayı memlekette milyonlarca yabancı var saatli bomba gibi, biraz da bu konuyu anlat.
Misafir Avatar
vatandaş - 8 ay önce @vatandaş
Yorumu beğenmeyenler neden beğenmediğini yazar mı acaba.
Avatar
feti - 8 ay önce
asgari ücretin 1603 tl olması geçen seçim chp nin vaadinden sonra,taşerona kadro chp seçim vaadinden sonra,emekliye bir asgari ücret bayram parası chp dedikten sonra,3600 gösterge chp seçim vaadinden sonra dillendirildi,ama ne hikmetse herşeyi khk ile yapan iktidar 3600 vaadini,bedelliyi seçim sonrasına bırakıyor sizin gibilerde inanıyor ve malesef nakörlük yapıp sizleri sömürenleri deslekliyorsunuz noktaaa...
Avatar
Hoca...y.ozan - 8 ay önce
Y.ozan kantarin topuzunu kaçırma...sana defalarca yazdım...google amca unutmaz...milleti salak yerine koyup bu ülke nin vatansever insanlarına her ağzını açtığında vatan haini deme seni uyarıyorum...bak buraya hem sana hem sana zaten kimse inanmıyorsa....iki üç kelime yazayım...eğer utanmam arin varsa utanirsin...megri megri...habur...çözüm süreci....siz yapar ken kolkola girerken barış için ülke için ama muhalefet yapınca vatan hainliği demi...bumu senin müslümanlığın.. mübarek aydasın ağzından ayet hadis düşürmüyorsun ama yalanlarından bıktık artık...sana bir soru sorup bitiriyorum..demirtas a aday olması onayını yani temiz kağıdını hangi partinin adalet bakanı verdi???Ve adaylığını onaylayan ysk kimin emrinde???milleti salak yerine koymayın....aday olmasına imkan verip onaylayacaksın ondan sonra bütün adaylara gidip ziyaret eden muhalefete vatan haini diyeceksin...hadi ordan...demirtas terörden içerde degilmi??peki feto terör örgütü degilmi???fetiye her türlü desteği verenler daha bir hafta önce evet kabul ediyorum feto bizim zamanımızda büyüdü diyenler neden içerde değil????adalet bir gün sizede lazım olacak...işte o gün sizi gene bu ülke nin gerçek vatanseverleri koruyacak....itham ederken biraz daha diline dikkat etmeni temenni ederim....
Avatar
Y:OZAN......... Bazı sözde yorumculara.... - 8 ay önce
Diojen ve bazı yorumculara...  ne tesedüf CHP....GÜNEYDOĞUYA'DA DEVLET TARAFINDAN KAYYUM ATANIRKEN'DE YAYGARIYI KOPARIP BASMIŞTI AMA BUGÜN....Terörden arındırılan belediyeler,vatandaşa hizmet ediyor...Teröristler tarafından tahrip edilen bin 122 kamu binası onarıldı. Ayrıca Muhtaç kişilere yardımlar ulaştırıldı..Terör mağduru bölge insanının normal hayatına dönebilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında 114 bin 732 aileye gıda yardımı133 bin 748 kişiye giysi yardımı ve 388 bin 427 kişiye de kitap/kırtasiye yardımı yapıldı.Belediyeler tarafından sağlanan hizmetler 28 bin 279 yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşın ayağına kadar götürüldü.kısacası Vatandaşların mutlu ve üzgün anlarında yer aldılar...Ayrıca Tamamlanan vede halen devam eden bin 908 proje için 3 milyar 452 milyon 994 bin 451 lira 58 kuruş yatırım yapıldı.Tüm bunlar kimin için VATANDAŞ İÇİN....HA CHPnin işine gelmiyor bu tür projeler... onlar ancak oralarda kazılan çukurlar ve bu sinsi çukurlar sayesinde şehitlerimize rağmen  korunma amaçlı diyerek terörisleri savunmaktan geri kalmadılar....SÖZDE VATANSEVER CHP....SONUÇ İTİBARIYLA CHP OLDU......  CHPKKK..DHKPC...FETÖ VSR VSR MALUM SON OLARAK ANKARA ISTANBUL ARASI...kimlerle beraberlerdi ???..bugünde aynı zihniyetin....Bütün FETÖ'cüler 'TAMAM' dedi! Dünya basınıda destek çıktı...Bu sayede Güçlenen Türkiye'ye karşı kimlerin kol kola olduğu bir kez daha gözler önüne serildi.Yani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı açıklamaları'nın ardından sosyal medyada FETÖ'cüler, PKK/YPG ile muhalefet partilerinin liderleri kol kola kampanya başlattı. Şer ittifakının bu kampanyasına yzkardada geçtiği gibi... dünya basını destek çıktı. BURADA'DA BAZILARI ÇIKMIŞ NEYSE....BUKADAR YETER ANLAYAN ANLAR....KAKAVANLIĞA GEREK YOK..Bir memur sendikası siyaset yapamazmış....hemen hemen tüm şer odaklarıyla beraber olun.. sonrada utanmadan sıkılmadan hayasızca..... bazı kuruluşlar CUMHUR İTTİFAKINA destek için renklerini belle ettiklerinde'de yapapamaz edemez olmaz vsr vsr vsr SAHİ SİZLER KİMSİNİZ ??? ....
Misafir Avatar
diojen - 8 ay önce @Y:OZAN......... Bazı sözde yorumculara....
Laf salatası yapma koçum. 657 ye göre memur siyaset yapamaz. Anlaşılmayan bir şey var mı? Burada her yoruma zırvalarını yazmaktan zevk alıyorsun anlaşılan ama zerre ehemmiyetin yok nazarımda. Uyandırayım.
Avatar
olur mu? - 8 ay önce
üniversite kampüsleri kamusal alandır diye biliyorum, o halde ???
Avatar
Meral - 8 ay önce
İşkurda yalan söylüyo diyo ormanda yol çalışmasında çalıştırılmak üzere eleman alcaz diyo gidin bakın masa başında hiç memuriyet bilgisi olmayan kişiler hiçbir emek sarf etmesen kpps girse 50 bile alamayacaklar bike var sabahlara kadar ders çalışan kpps de 80 85 alıpta kafayı yiyen gençlerimiz varken onlar masada oturup insanı verem ediyolar işkur uyuyor