banner600

banner534

Bahçeşehir Koleji Sinop Kampüsü tanıtıldı

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumları arasında yer alan ve eğitimin kalitesini yükseltmek hedefiyle yatırımlarına devam eden Bahçeşehir Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitime açılacak olan Bahçeşehir Koleji Sinop Kampüsü’nün tanıtım toplantısı yapıldı.

GÜNCEL 11.02.2018, 20:00 15.02.2018, 23:51 Vitrin Haber1
4240
banner649

2018-2019 eğitim öğretim yılında Sinop’ta açılacak olan Bahçeşehir Koleji Sinop Kampüsü tanım toplantısı Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O. salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil Altıntaş, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, , İYİ Parti Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fatih Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Bahçeşehir Koleji Sinop Kampüsü Kurucu Temsilcisi Barış Mert, kurum müdürleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda Sinoplu katıldı.

Bahçeşehir Koleji Sinop Kampüsü tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Bahçeşehir Koleji Sinop Kampüsü Kurucu Temsilcisi Barış Mert, Bahçeşehir Koleji ailesine katılmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Mert; “Öncelikle tanıtım toplantımıza geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bizler Sinop Kampüsü olarak Bahçeşehir Koleji ailesine dahil olmaktan büyük mutluluk taşıyoruz. Bugün eğitimde öncü bir misyon edinmiş kurum ile birlikteyiz. Bunu yabancı dil programı, robotik kodlama programı, STEM programı ile uygulayarak gençlerimizle buluşturacağız. Kampüsümüzün öncelikle ülkemize daha sonra kentimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

SİNOP BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZDI

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel konuşmasına başlamadan önce Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’de yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerleri rahmet ve minnetle anarak ülkemize baş sağlığı diledi.

2018-2019 eğitim öğretim yılında Bahçeşehir Koleji Sinop Kampüsünü Sinop’ta yerel ortakları ile birlikte açacaklarını belirten Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Sinop’un kendileri için olmazsa olmazları arasında olduğunu söyledi. Yücel; “Barış Mert hocamızı ve diğer arkadaşlarımıza bizlere Sinop’ta yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Bu markanın Sinop’ta olması, bizim olmazsa olmazımızdı. Karadeniz’in incisi Sinop’ta böyle bir kampüsün olmaması bana göre bir eksiklik olurdu. Sinop öteden beri gelip görmek istediğim, benim dünyamda da farklı bir yere sahip. Sinop’ta eğitim öğretim seviyesini daha yukarılara çıkarmayı amaçlıyoruz” dedi. 
Sinop’un eğitim öğrenime önem veren güzel ve şirin bir şehir olduğunu vurgulayan Enver Yücel, “Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak 1968 yılında Laleli Fethi Bey Caddesinde 2 odalı dershane olarak işe başladık. 1973 yılında bende o dershanenin bir öğrencisiydim. 1975 yılında o dershanenin ortaklarından biri oldum. O günden bugüne benim eğitim girişimciliğim, ilgim alakam böyle başladı. O günden bugüne kadar eğitimden başka hiçbir iş ile uğraşmadım. Başlangıçta İstanbul’da geçimimizi sağlamak üzere girdiğim bu işte binlerce öğrenci yetiştirdik. Çok zengin değilim. Paranın dışında zenginliği hep beşeri sermayede görüyorum. Yetiştirdiğimiz insanlar çok fazla. Türkiye’nin en fazla burs veren kurumuyuz. Burs vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu. 

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK EĞİTİM KURUMUYUZ
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Türkiye genelinde 150 bin öğrenciye hizmet veren, dünya üzerinde Türkiye-İstanbul, Amerika-Washington, Almanya-Belin, Gürcistan-Batum ve Kıbrıs’ta üniversiteleri olan, Kanada’da okulları olan, Hong Kong’da Merkezleri olan İtalya-Roma’da Merkezleri olan Avrupa’nın en büyük eğitim kurumuyuz. Dünyanın da sayılı eğitim kurumlarından biri olduklarını söyledi.

İNSAN KAYNAĞI NEREDE GÜÇLÜ İSE YATIRIMCI ORAYA GİDİYOR

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kalkınması, bekası, geleceği ile ilgili en önemli alan olan eğitimde mükemmeliyeti yakalamayı amaçladıklarının altını çizen Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, eğitimin kalitesi olmadan gelişmenin de mümkün olamayacağını söyledi. Yücel; “Eskiden ucuz iş gücü nerede ise yatırımcı oraya giderdi. Şimdi insan kaynağı nerede güçlü ise yatırımcı oraya gidiyor. Türkiye’nin 30-40 yıl önce stratejik konumundan dolayı güçlü diyorduk, asıl gücü genç nüfusundan kaynaklanıyor. Türkiye’nin en büyük gücü genç nüfusu. Bu gücü eğitmemiz gerekiyor. Bu gücü 21’inci yüzyıl anlayışına göre yetiştirmemiz lazım. Bunun yolu da okullarımızda daha iyi eğitim öğretim işini yapmamızdan geçiyor” dedi. 

REKABETİN OLMADIĞI YERDE KALİTE DE OLMAZ
Sinop’ta ilerleyen dönemlerde daha fazla özel okul açılmasını arzu ettiklerini belirten Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, rekabet içerisinde gerçekleştirilen her işin daha kaliteli olacağını ifade etti. Yücel konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi; “Dilerim bundan sonra diğer arkadaşlarımızda Sinop’ta özel okullarını açabilirler, açmalıdırlar. Rekabetin olmadığı yerde kalite olmaz. Türkiye’de özel okulların oranı yüzde 8-9 seviyelerinde fakat bu oranın daha da yukarılara çıkması gerekiyor. Eğitim öğretimin anlayışını iyi kavramamız gerekiyor. Bizim milli gelirimizi artırmamız gerekiyor. Bizim zengin olmamızın yolu Anaokulundaki eğitimimiz ile başlıyor. Anaokulundan itibaren çocuklarımıza iyi bir eğitim verebiliyorsak istikbalimiz ve geleceğimiz çok daha iyi olacaktır. Anaokuluna başlayan birisi 30 yıl sonra iş hayatına atılıyor. 30 yıl sonra bugünkü mesleklerin yüzde 60’ı olmayacak. Çok yakın gelecekte çok şey değişecek. Bu değişim karşısında dünün eğitim anlayışı sistemini yapamayız. Biz geleceği çözecek öğrencileri yetiştirmeliyiz. MEB’in müfredatını okullarda okutup çocuklarımızı sınav yaparak aldıkları nota göre iyi öğrenci deme gibi bir şansımız yok. Bunlar ezber yaparak öğretilen bir sistem değil değişmesi gereken bir sistem. Tabi ki bir müfredat olacaktır. Ama eğitim sisteminde bu bilgilerin nasıl kullanılabileceğini öğretmemiz gerekiyor. Artık tahtaya geçip bir konuyu anlatmak yetmiyor. O konuların ne işe yaradığını öğrenci uygulayarak yaparak görmesi gerekiyor. Uygulamanın içinde bir eğitim öğretim yapmamız gerekiyor. 

STEM temelli bir eğitim öğretim sitemine geçiyoruz.  Science (Fen), Technology (Teknoloji ), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) bir de sanatı ilave ediyoruz. Bu anlayışa göre eğitim öğretimimizi yapılandırmamız gerekiyor. Çocuklara Anaokulundan itibaren kodlamayı öğretmemiz gerekiyor. Biz 5 yıldır kodlamayı Anaokulunda başlatıyoruz. Öğrenci anaokulunda kendi oyunlarını yapıyor artık. Bunları uygulamamızın nedeni beyin gelişimini sağlıyor. Algoritmik düşünceye sahip oluyor.  Bunlarla birlikte öğrenci bugünün değil yarının problemlerini çözmeye çalışıyor. Bir problemin tek bir yoldan değil çeşitli yollardan çözülebileceğini görüyor. Tabi ki Bahçeşehir okullarının müfredatı MEB’in müfredatı ama uygulamalarımızı bu müfredatın içerisinde anlatıyoruz. Bunları yaptığımızda sadece Türkiye’nin liselerine üniversitelerine değil dünyanın liselerine üniversitelerine öğrencilerimizi hazırlıyoruz. Velilerden ricam çocuklarınızın hedefini küçültmeyin. Çocuklarımıza dünyanın büyük şirketlerini anlatmamız gerekiyor. Onlardan biri olabilirler. Bahçeşehir Kolejinin Sinop’a ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 
Belediye Başkanı Baki Ergül’de Bahçeşehir Kolejinin Sinop’ta Kampüsünün olmasının kendisini çok mutlu ettiğini ve Bahçeşehir Kolejinin Sinop’a ülkemize çok fazla değer katacağına eminim diye konuştu. 

Son olarak söz alan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş’te Türkiye’de özel sektörün eğitimindeki payının her geçen gün arttığını belirtti. 
Maviş sözlerine şöyle devam etti; “Özel sektörün eğitimdeki payı Enver beyinde dediği gibi yüzde 8-9 seviyesinde ancak 2019 yılına kadar bu seviyenin yüzde 15 seviyesine çıkarılması planlanıyor. Bahçeşehir Koleji Türkiye’nin önemli markalarından birisi olarak Sinop’ta varlığını sürdürecek. Kendimizi açıp kabuğumuzu kırabileceğimiz yeni dünyanın güçlü rakibi olabileceğimiz alan eğitim alanı. Bu alanın sınırlarını zorlayabildiğimiz kadar zorlamalıyız.  Parlak zekaların Sinop’tan da çıkacağına eminim. Bahçeşehir Kolejinin Sinop’a gelişini kutluyorum, hayırlı ve uğurlu olsun diliyorum”. 

Tanıtım toplantısı daha sonra soru cevap bölümü ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.         
 

Kaynak: Vitrinhaber
banner632
Yorumlar (4)
Feti 2 yıl önce
İyi güzelde senelik 17000 TL Sinop iline göre çok değilmi
Adalı 2 yıl önce
Anadolu, fen liseleri hiçte yadsınacak yerler değil . Başarılı olupta Gidemeyen gidene göre daha şanslı olacaktır. Bugün onlarca adını bilmediğimiz vakıf üniversiteleri var. Mezunlarını görüyoruz. Niteliksiz çıkıyorlar. Çocuğum İçin değil 17 , 170 bin çıkartırım ama zoru başarsınki gelecekte rahat etsin diyenlerdenim.
Turan AkYıldız 2 yıl önce
Sadece tahmin: Ticari amaç üzerine kurulmuş bir okulun bölgede potansiyel hissetmesi üzerine, (nükleer santral) muhendislerinin ve orta düzey çalışanlarına yönelik bir yatırım gibi gözükmektedir. Yıllardır ekonomisi halen fabrikalar ve balıkçılıkla geçinen şehrin özel okul fiyatları yaklaşık 15-20 bin TL olacaktır. Nükleer inşaat döneminde 10 bin , işletme aşamasında ise yaklaşık 3-4 bin kişi istihdam edecektir. Ve maaş ortalamaları $ üzerinden yaklaşık 3000 dolar civari olabilir. Okulun orada olması tahmin olarak ticari bir yapılanmadır.

Bahçeşehir koleji, lider bir eğitim markasıdır. Bununla alakalı kimsenin kaygısı süphesi olmamalıdır. Çocugunuz buradan mezun olduğunda, bireysel yetenekleri ve dil bilgileri olacak günümüz şartlarında 5-10 adım ileride olacaktır.

Sinop'a bahçeşehir kolejinin gelmesi zengin tüccar ve profesyonel yöneticilerin ilgi odağı olacaktır.

Teşekkürler.
CHP 2 yıl önce
Barış mert. CHP Barış Ayhan, Barış Karadeniz i çağırmamış mı. yoksa çağırmışta gelmemişler mi. Hıııııı
banner651
banner638
21°
açık
banner629
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
banner639
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 02:55
Güneş 04:57
Öğle 12:43
İkindi 16:44
Akşam 20:19
Yatsı 22:12
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20
banner635
banner637