15 Temmuz’da Türk Milleti bağımsızlık ruhunu ortaya koymuştur

Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle; “15 Temmuz’da, Milletimizin boynuna yağlı urgan geçirmek isteyen, bayrağımıza ve hürriyet sevdamıza saygısı olmayan bu şeytanlar topluluğu, Türk Milleti'nin bağımsızlık ruhunu hesaba katmamıştır. Milletimiz 15 Temmuz’da bu ruhu ortaya koymuştur” dedi.

15 Temmuz’da Türk Milleti bağımsızlık ruhunu ortaya koymuştur
Ali Fuat ÖZŞAHİN
Ali Fuat ÖZŞAHİN
15 Temmuz 2018 Pazar 19:37

Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bin yıldır Türkleri Anadolu'dan atmanın hayalini kuran haçlı zihniyetinin her türlü alçaklığını bertaraf eden Türk Milletinin, 15 Temmuz 2016 tarihinde bir kez daha kahramanlığını açıkça ortaya koyduğunu belirten Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle, bu zihniyetin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını ifade etti. Karagülle; “Meziyetsiz haçlı zihniyetinin asırlardır ulaşamadıkları emellerini elde etmek için en son başvurduğu sinsi plan ise Türk Milleti'ni kendi topu ve tüfeğiyle vurarak hükümeti düşürmek, devleti ele geçirmek olmuştur.

"Allah" ve "hizmet" diyerek yıllarca milletimizi aldatan, hak hukuk diyerek en büyük haksızlığı ve hukuksuzluğu yapan madalyonun öteki yüzünde ise şeytana kölelik eden tasması beynelmilel teröristlerin elinde olan hain bir grup, yıllarca yaptıkları çalışmalarla devletin tüm kademelerine sızmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk milletinin milli iradesini hiçe sayarak demokrasinin ve cumhuriyetin temellerini yok etmeye çalışmıştır.

Ancak Milletimizin boynuna yağlı urgan geçirmek isteyen, bayrağımıza ve hürriyet sevdamıza saygısı olmayan bu şeytanlar topluluğu, Türk Milleti'nin bağımsızlık ruhunu hesaba katmamıştır.
Milletimiz, milli iradenin tecelli ettiği Gazi Meclisimizi bombalayan, kahraman özel harekâtçılarımızı ve milletimizi kurşunlayan, devlet büyüklerine suikast girişimde bulunmaya çalışanlara gereken cevabı vermiştir” dedi. 

TÜM DÜNYA MİLLETLERİ, TÜRK MİLLETİ'NİN CESARETİNİ VE BAĞIMSIZLIĞA DÜŞKÜNLÜĞÜNÜ BİR KEZ DAHA İDRAK ETMİŞTİR
Mesajında Türk milletinin vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğu zaman hiçbir engel tanımadığına vurgu yapan Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle, 15 Temmuz’da tüm dünya milletlerinin, Türk Milleti'nin cesaretini ve bağımsızlığa düşkünlüğünü bir kez daha idrak ettiğini söyledi. Karagülle; “Milletimizin son dönemlerde karşı karşıya kaldığı ihanetlerin en haini ve acımasızı olan 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci seneyi devriyesini yaşamaktayız. 15 Temmuz darbe girişiminde, milletimiz sadece bir darbeyi engellememiş kendisini paryalaştırmak isteyen uluslararası destekli ihanet şebekesine öyle sert bir tokat vurmuştur ki, milletimiz üzerinde oynanan oyunların asla tutmayacağını bir kez daha bütün dünyaya duyurmuştur. Tüm dünya milletleri, Türk Milleti'nin cesaretini ve bağımsızlığa düşkünlüğünü bir kez daha idrak etmiştir.
Bilinmesini isterim ki uluslararası siyasi tezgâhların tornalarından çıkma, böylesi alçak teşebbüslere asla geçit vermeyeceğiz. Bu minvalde her birimiz şehit olmak için kendimizi siper etmeye her daim hazırız.

Peygamber Ocağı olarak adlandırdığımız, asırlar boyunca büyük kahramanlık hikâyeleri yazan, tüm dünyanın korktuğu Şerefli Türk Ordusunun içerisinde dış mihrakların kuklası olan bir grubun gerçekleştirdiği girişimi tüm askerlerimiz ve silahlı kuvvetlerimiz için genelleştirmenin ordu-millet kültürüne sahip olan milletimizin değerlerine hakaret etmek olduğu da unutulmamalıdır. 
Anadolu’yu bize yurt yapan, Bursa’yı, Edirne’yi, İstanbul’u fetheden, Çanakkale’de imanlı göğsünü yedi düvele siper eden, milli mücadelede düşmanı denize döken bu ordudur” diye konuştu.

TÜRK MİLLETİ, KURMAK İÇİN GAZİ OLDUĞU CUMHURİYETİNİ, YAŞATMAK İÇİN ŞEHİT OLMAKTAN GERİ DURMAYACAKTIR
15 Temmuz’da büyük cesaret örneği sergileyen Türk milletinin dünyaya da büyük bir ders verdiğinin altını çizen Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle, 15 Temmuz da, Türk Milletinin kurmak için gazi olduğu cumhuriyeti yaşatmak için şehit olmaktan geri durmayacağını tüm dünyaya gösterdiğini ifade etti. Karagülle mesajının devamında şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz’da Hasan Tahsinler Şehit Ömer Halisdemirler'in bedeninde adeta tekrar dirilmiş Sakarya’dan Kocatepe’ye sel misali akanların torunları bu defa ihanete karşı meydanları doldurmuştur. Dün yedi düvel ve işbirlikçilerine karşı istiklali için istikbalini hiçe sayan bu necip milletin mensupları aynı ruh ile bu gözü dönmüş ihanet çetesine karşı bedenini siper etmiş ama namusunu çiğnetmemiştir. 
15 Temmuz da bir kez daha görülmüştür ki Türk Milleti kurmak için gazi olduğu cumhuriyetini yaşatmak için şehit olmaktan geri durmayacaktır.
Fethullahçı Terör Örgütüne karşı çok eski tarihlerden beri mesafeli ve karşı duruş sergilemiş olan Ülkücü Hareket ve Ülkü Ocakları, 15 Temmuz 2016 gecesinde de bu ihanet çetesinin karşısında milletimizin yanında yer almıştır. Ülkü Ocakları olarak cunta girişiminden günümüze kadar geçen süreçte devletimizin temellerine ve milletimizin iradesine zarar vermeye çalışan mezkûr terör örgütünün işine yarayacak her türlü eyleme karşı olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi bir kez daha duyurmak isteriz. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “En kötü demokrasi, en iyi darbe idaresinden daha evladır” sözü bizim temel düsturlarımızdan birisidir.

Ümit ediyoruz ki bu hain darbe girişimine teşebbüs eden, milletine kurşun sıkan, meclisini bombalayan tüm hainlerden gereken hesap sorulacak ve böylesi bir harekete bir daha kimse cesaret edemeyecektir.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, bu alçak darbe girişimine karşı dünyada bir örneği daha görülmemiş gözü karalılıkla karşı koyan, kahramanlık destanı yazan yüce Türk milletine şükranlarımızı arz ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık dileyerek hepsini ayrı ayrı minnetle anıyoruz."  

 

banner468

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Feray - 5 ay önce
En kaliteli açıklama