Sahip olduğu doğal güzellikleri ve kent dokusu ile tarihi ve kültürel mirasını koruyarak sürdürebilir kılmayı başarabilen ve bu farklığıyla 2017 yılında Sakin Şehir (Cittaslow) ağına dahil edilen Gerze ilçesi farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Gerze'de 298 Cittaslow Şehirleri ile eş zamanlı olarak Sokak Şenliği gerçekleştirilecek.

Cittaslow hareketi, sakin ve kaliteli yaşamın önemini vurgulayan bir yaklaşımı benimseyen şehirlerin bir araya geldiği uluslararası bir ağdır. Bu yıl Cittaslow Gerze ünvanına sahip olan Gerze ilçesi, bu felsefeyi kutlamak ve yaymak amacıyla muhteşem bir etkinlik düzenliyor: Cittaslow Sunday.

Herkes Davetli!
Dünya genelinde aynı anda 298 Cittaslow şehri tarafından düzenlenecek olan bu etkinliğe, tüm halkımızı ve çevre illerden gelen misafirlerimizi davet ediyoruz. Cittaslow Gerze'nin bu özel ünvanını ve felsefesini paylaşmak için unutulmaz bir fırsat!

El Sanatları ve Yöresel Lezzetler
Bu yılki etkinliğimizde, 259 katılımcıyla el sanatları ve yöresel lezzetlerin sergilendiği muhteşem bir sokak şenliği sizi bekliyor. El emeği ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılacak, yerel zanaatkarlar ve lezzet ustaları ürünlerini sergileyecekler.

Eğlence Dolu Aktiviteler
Eski sokak oyunları, çocuklar için özel etkinlik çadırı, sokakta canlı müzik ve daha fazlası! 24 Eylül Pazar günü saat 12:00'de başlayacak etkinliğimiz, 1 Ekim Pazar günü sona erecek. Aralıksız 7 gün boyunca sizi eğlence ve keyif dolu aktiviteler bekliyor.

Çekilişlerle Dolu
Etkinlik süresince her gün çekilişler düzenlenecek. Katılımcı standlarımızın çekilişle vereceği harika hediyeler sizi bekliyor. Katılan herkesin bir şeyler kazanma şansı var!

Katılım İçin Başvuru
Eğer yöresel lezzetler üretiyor veya el sanatları ürünleri hazırlıyorsanız, etkinlikte stand açmak için hala şansınız var. Başvurunuzu 20 Eylül Çarşamba saat 17:00'ye kadar şu  http://www.cittaslowgerze.com/sokak-senligi-basvurusu/ adresten yapabilirsiniz. Stand açma işlemi ücretsizdir ve el emeği ürünleri üreten kişiler için geçerlidir.

Rektör Taşdemir’den Yabancı Diller Yüksekokuluna ziyaret Rektör Taşdemir’den Yabancı Diller Yüksekokuluna ziyaret

Cittaslow Gerze'nin Cittaslow ünvanını kutlamak ve felsefesini yaymak amacıyla düzenlediği bu etkinlik, Gerze'nin kültürünü ve sanatını sergilemek için harika bir fırsat. Tüm Sinop ilçeleri ve çevre illerden gelen misafirlerimizi bu özel etkinliğe davet ediyoruz. Etkinliği kaçırmayın!   Facebook : https://www.facebook.com/cittaslowgerze

Geçtiğimiz yıl düzenlenen sokak şenliğinden görüntüler..